پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

چگونگی دعوا کردن با همسر

پرسش

+
0
-
تاریخ ثبت : 17 آذر 1397
53  بازدید
سلام و وقت بخیر. من چند ماهیه که با آقایی در ارتباطم و تا الان مواردی که بینمون پیش اومده ندیدم که زود عصبانی بشن یا توهین کنن و خودش هم همیشه میگه که آدم خودداریه. اما یک بار داشتیم درباره مدل دعوا کردنامون حرف میزدیم من ازشون پرسیدم اینجوری هستن که حین دعوا و عصبانیت بخواد با فحش دادن خودشو تخلیه کنه؟ ایشون گفتن خیلی آدمی نیستن که فحش بدن اما گاهی وقتا تو دعوا ممکنه این کارو بکنن اما مخاطبشون طرف مقابل نیست معمولا (اما گاهی وقتا هست) .
من خودم برام خیلی مهمه که توی دعوا فحش نشنوم حالا سوالم اینه که این مورد چیزی هست که من بتونم با حرف زدن ازشون این درخواستو کنم یا اینکه بهتره این موردو رد کنم بخاطر اینکه میگن گاهی وقتا اینجورین؟

پاسخ پاسخگر

الهه دهقانیان
الهه دهقانیان
0
30 آذر 1397 ساعت 00:37

با سلام واحترام

از اینکه برای داشتن انتخابی درست نکته سنج ودقیق هستید قابل تحسین است اما نکته ای که قابل توجه می باشداینست که نباید این دقت به وسواس تبدیل شود وشما را از واقعیت دور کند وتصویری خیالی از ازدواج برای خودتان ترسیم کنیدچرا که اگر بخواهید واقع گرایانه به این مسئله بنگرید باید بپذیرید که در ازدواج هم شما هم همسرتان وهم خود رابطه روز های خوب وبد خواهید داشت،اصرار به خوب بودن  وایده آل بودن همه چیز فقط یک توهم است، چرا که همه ما با وجود داشتن بهترین همسر دنیا روزهای بسیار افتضاح هم خواهیم داشت، هدف در بحث در رابطه عاطفی باید این باشد که واقع بینانه روزهای بد را کم کنیم، درست بحث کردن رابیاموزیم وهمانگونه رفتارکنیم بدون اینکه به یکدیگر آسیب برسانیم، نکته حائز اهمیت دعوا کردن نیست بلکه درست دعوا کردن مهم است اینکه چگونه مسئله مان رامطرح کنیم وبتوانیم از بحث به یک توافق برد برد برسیم.

بنابراین پیشنهاد من به شما عزیز اینست که بپذیرید که حتما هر انسانی روزهایی در زندگیش بوجود می آید که شاید نتواند کنترل کامل بر روی خودش داشته باشد وداشتن انتظاری که از ایشان به عنوان فردی که تحت هیچ شرایطی دشنام ندهد غیر واقعی بینانه است البته منظور اینست که این شرایط همیشگی نباشدو در موارد بسیار محدود میتوان نادیده انگاشت، پس بهتر است در مورد اصول بحث کردن وطرح مسئله وبه اتمام رساندن بحث بهتوافق برسید.

امانکته دیگر اینکه به نظر میرسد که کمی معیارهایتان در انتخاب همسرکمی سختگیرانه است وبه محض وجود مسئله ای به پایان رابطه می اندیشید‌.

امیدوارم بتوانید با ارزیابی منطقی خواسته هایتان از ازدواج بتوانید تصمیم درستی اتخاذ فرمایید.

باسپاس از اعتماد شما

الهه دهقانیان

خانه توانگری طوبی


معرفی درس
رهایی از کمال طلبی منفی، ازدواج مثبت
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

نظر شما چیست ؟

جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

سوالات مشابه