پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

در استانه جدایی

پرسش

تاریخ ثبت : 01 تیر 1396
3,950  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
رابطه عاطفی در استانه جدایی و حس عذاب وجدان

مهمترین سوال :

پاسخ پرسشگر

01 تیر 1396 ساعت 14:00
با سلام و قبولی طاعات خدمت روانشناس محترم . من حدودا سه سال پیش با پسری دوسال بزرگتر از خودم عقد کردم ولی متاسفانه حدودا یکسال است که به مشکل برخوردم و تصمیم جدی بر جدایی دارم و حدودا پنج ماه است که از طریق اجرای مهریه اقدام به طلاق کرده ام . دوماه پیش در محل کارم همکار من باتوجه به اینکه نمیدانست من متاهل هستم پیشنهاد ازدواج داد به من و من شرایطم را توضیح دادم ایشون گفتن که من هرچه زودتر جدا بشم تا اقدام کنند. این رابطه احساسی ادامه پیدا کرد و ایشون به من ابراز احساسات میکردند . من به غلط و میدانم که اشتباه بود ولی وارد رابطه عاطفی با این اقا شدم و تا حد زیادی برایم جدی شد . هفته پیش ایشان به من گفتند که شرایط جدایی خیلی طول کشیده و نمیتوانند صبر کنند . طی یک پیامک به من گفتند که شرایط شما درست نیست و موضوع تمام شده است . لطفا نه پیام بدهید نه زنگ بزنید . من واقعا از درون داغون شدم . با خونسردی بهش گفتم حتما همینطور خواهد بود و مااز ابتدا اشتباه وارد این رابطه شدیم . الان من صبح تا شب به این فکر میکنم که چقدر شخصیتم و حس غرورم و حس متانت زنانگی ام در مقابل این فرد خدشه دار شده و باتوجه به اینکه همکارم هست و رابطه نزدیکی با پدرم دارد احساس میکنم به شدت در محل کارم حس حقارت دارم و از طرف دیگه احساس عذاب وجدانی که بخاطر تموم نشدن جداییم دارم اذیتم میکنه . زیاد گریه میکنم . خودمو با کار و کتاب مشغول میکنم اما همیشه در ذهنم دارم . با کمک شما لطفا راهنمایی کنید ک من الان باید چیکار کنم ؟ این اقا همکار من هست چه رفتاری باید داشته باشم ؟ ایا واقعا خیلی شخصیتم رفته زیر سوال ؟؟
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
04 شهریور 1396 ساعت 16:12

درود بر شما

توضیحات شما را خواندم. همانطور که خودتان نیز اشاره کرده اید از ابتدا رابطه ای نادرست را آغاز کردید. یعنی در حالیکه قانوناً همسر فرد دیگری بودید با یک آقای دیگر وارد ارتباط عاطفی شدید که در حال حاضر سبب آسیب روحی شما شده است.

دوست گرامی، در مورد اینکه چه نوع رابطه هایی قطعا موفق خواهند بود نمی توان با اطمینان نظر داد. اما برخی رابطه ها از همان شروع؛ محکوم به شکست هستند که رابطه با یک آدم متاهل، از این دست روابط است. یعنی آن آقا نیز مرتکب اشتباه شده که با شما ارتباطش را ادامه داده.

اینکه پس از پیام ایشان، شما نیز تصمیم به کنار کشیدن از این رابطه گرفتید، تصمیم درستی بوده است. چون حتی در صورت جدایی نیز شما به مدت زمانی احتیاج داشتید تا ریکاوری شوید. بنابراین حتی در صورت جدایی هم شروع دوباره رابطه عاطفی توصیه نمی شود.

در حال حاضر تا جایی که برایتان مقدور است می توانید ارتباط کاری خود را به حداقل برسانید و جز در موارد ضروری شغلی، دیدار و گفتگو نداشته باشید. به هر حال در این پیشامد، هم شما رفتارتان بالغانه نبوده و هم ایشان.

در صورتی که تمایل به ادامه زندگی با نامزدتان دارید مسائل و مشکلات تان را حل و فصل کنید و در این راه می توانید از یک مشاورخانواده نیز کمک بگیرید. اما اگر نظرتان بر جدایی است، بهتر است در این خصوص اقدام نموده و بیش از این باعث هدر رفتن عمر خود و نامزدتان نشوید. هم شما و هم ایشان حق دارید که اگر زندگی تان امکانپذیر نیست، یک ازدواج خوب را تجربه کنید.

بلاتکلیفی بیش از هر چیزی می تواند برای شما آزارنده باشد و سبب فرسایش روح شما خواهد شد. یعنی خدمت شما توصیه می شود که چه تصمیم به جدایی داشته باشید چه ادامه زندگی، حتما تکلیف خود را مشخص کنید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه