تله فکری دارم که همه چیزایی که خوبه تموم میشه و موندگار نیست،در روابط یا موفقیت در هر چیز

پرسش

+
0
-
تاریخ ثبت : 19 تیر 1396
4,237  بازدید
مدتیه ترس از دست دادن دارم.با خودم میگم میدونم این هم موندگار نیست.چه توی روابط اجتماعیم با آدم ها چه توی موفقیت هایی که به دست میاد،یا هرچیز کوچیک و بزرگ دیگه. واقعا هم داره اتفاق میفته و هرکار میکنم نمیتونم کنترلش کنم .و هربار با اتفاق افتادنش من می ریزم و کاری از دستم ساخته نیست . حس ناتوانی بهم غلبه میکنه... اگه اون رابطه یا موفقیت کمی هم واسم مهم تر باشه زودتر این اتفاقی میفته....
به گذشته نگاه میکنم دلایلش رو پیدا کنم نمیتونم متوجه بشم.من ی شخصی رو واقعااا دوست داشتم که ی شناخت یک ماهه بود و تموم شد.ینی اینجا هم از دست دادمش سه چهار ماه طول کشید و همدردی کردم با خودم و حالم خوب شد و واقعا برام تموم شد.بعد ی سال هم رابطه دیگه ای شروع شد و بعد 8 ماه به خاطر حسادت دوستش و دوبه هم زنی تموم شد.اصلا نمیتونم این ترس خراب شدن همه چیز و از ین رفتن همه حسای خوبم رو درک کنم
انقد این قضیه زیاد شد که یک رابطه ساده هم دارم با ترس شروع میکنم و کل رابطه ذهنم درگیر ه که اینم تموم میشه. همین امشب هم یک رابطه ساده تموم شد دلیل خاصی هم نداشت.خیلی گیجم. چسبندگی عاطفی ندارم.اعتماد به نفسم خوبه

پاسخ پاسخگر

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
1
30 مهر 1396 ساعت 14:03

درود بر شما

گاهی اوقات شرایط تربیتی در خانواده به ویژه در دوران کودکی اولیه به گونه ای است که افراد در بزرگسالی دچار ترسِ از دست دادن و تنها ماندن می شوند.

در این شرایط، بسیار نگران و هراسان هستند که مبادا افرادی که در زندگی دوستشان دارند، ناگهان آنها را ترک کرده و تنها بگذراند و یا اینکه بمیرند.

حتی این احتمال هست که این افراد؛ وارد رابطه با کسانی شوند که تعهد اخلاقی و احساسی به طرف مقابل ندارند. 

کسانی که طرحواره رهاشدگی دارند، همچنین احساس میکنند که روابط شان، پایدار و دائمی نیست و طرف مقابل؛ خیلی سریع آنها را تنها گذاشته و سراغ فرد دیگری میرود. 

این افراد معمولا درباره میزان وفاداری و پایبندی طرف مقابل در رابطه اطمینان ندارند و عمدتا به این فکر می کنند که طرف مقابل آنها را رها خواهد کرد و اگر هم بنا است رابطه ای باشد که لحظات خوشی را رقم بزند، این خوشی پایدار نبوده و به زودی پایان خواهد یافت و از کوچکترین حرفها و کارهای شریک عاطفی خود، عصبانی شده و رفتارهای او را مقدمه خیانت به خودتان می پندارند.

مواردی که خدمت تان عرض شد، نمونه ای از رفتارهای افرادی است که تله رهاشدگی دارند. اینکه شما متوجه این مورد در خودتان شده اید و به دنبال راهکاری برای آن هستید نکته ای مثبت در خصوص شما است.

مراجعه حضوری به یک رواندرمانگر می تواند به شما کمک کند تا این مسئله را مورد بازبینی قرار داده و بتوانید بر آن فائق آیید. همچنین می توانید در دوره آموزشی شخصیت سالمتر من شرکت کنید و یا از بخش آموزش غیر حضوری (کلیک کنید)، این بسته آموزشی را تهیه و استفاده نمایید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

نظر شما چیست ؟

جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

سوالات مشابه