چقدر بخشیدن چندین خیانت پیاپی درست است؟

پرسش

+
0
-
تاریخ ثبت : 20 تیر 1396
4,402  بازدید
دختری ۳۳ ساله هستم که ۴ سال قبل با نوه عموی پدرم که ۷ سال از من کوچکتر بود ارتباط عاطفی عمیقی پیدا کردم. اونقدر مرا میخواست که خانواده اش را برای ازدواج راضی کرد، پدرم با بدبختی راضی به این ازدواج شد ( عمه عموهای هر دوی ما که دختر عمو و پسر عمو محسوب میشوند همگی مخالف ۱۰۰% این ازدواج بودند)، اما ناگهان ۱۰ روز بعد از مراسم خواستگاری و نزدیک شدن به مراسم عقد، طی تماس تلفنی با پسرعمویش یعنی پدرِ پسر گفت راضی نیستم دخترم را عقد کنید و ماجرای این ازدواج از طرف خانواده ها کاملا کنسل محسوب شد. اما از آنجا که ارتباط بسیار عمیقی قلبی بین ما بود، همچنان ارتباط مان را حفظ کردیم، مهرماه سال گذشته ایشان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه دولتی سمنان رفت و در مدت ۶ ماه دوم سال گذشته با ۳ دختر به صورت همزمان ارتباط دوستی برقرار کرد (ضمن حفظ ارتباط با من)، فهمیدم و شاکی شدم بخاطر خیانتش اما ایشان ابتدا منکر ۱۰۰% بود، بعد از مدتی ابراز پشیمانی کرد، اما مجددا فهمیدم همچنان با هرسه درارتباط است. میدانم از ابتدا این ارتباط اشتباه بود و ادامه دادنش اشتباه تر اما نمیتوانم دوستش نداشته باشم

پاسخ پاسخگر

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
1
26 مهر 1396 ساعت 14:00

درود بر شما

انتخاب همسر، انتخابی مادام العمر است و با این انتخاب قرار است مرد و زن مدتی طولانی در کنار هم بمانند. در کنار هم ماندن، منوط به شرایطی است که یکی از آنها داشتن بلوغهای لازم برای ازدواج است. مسئله مهم دیگری که نمی توان آن را نادیده گرفت، رضایت خانواده هاست که با توجه به عرف جامعه ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

شما رابطه ای را آغاز کردید که در آن طرف مقابل به دلیل برهه سنی، بلوغهای لازم برای شروع رابطه را کسب ننموده بود، کما اینکه دلبستگی شما و اصرار به ازدواج با توجه به شرایطی که در نامه تان نوشته اید و خود نیز در پایانِ نامه تان به آن اشاره کرده اید؛ رفتاری بالغانه از سوی شما نبوده. یک رابطه عاطفی مثبت، مشخصه های خود را دارد. به هر نوع ارتباطی نمی توان گفت رابطه عاطفی، و برای هر ارتباطی نمی توان برنامه ریزی کرد بخصوص برنامه ریزی برای تصمیم بسیار مهمی مثل ازدواج. علاقه مثبت رسيدن به اين احساس خوشايند است که من پاسخ نيازهايم را در اين رابطه گرفته‌ام. در اين شرايط فرد مي‌تواند براي ماندنش در رابطه و هدفدار کردن برنامه ریزی کند. آیا این رابطه به نیازهای شما پاسخ می دهد؟

عنوان پرسش شما این است: چقدر بخشیدن چندین خیانت پیاپی درست است؟

مینا گرامی، رفتاری که از ایشان در نامه تان نوشته اید نشان دهنده این است که شما در فضای مناسبی سرمایه گذاری عاطفی نکرده اید. رفتار ایشان در حال حاضر توجیهی ندارد و کامل نبودن بلوغ شخصیتی و عاطفی ایشان را نشان می دهد. عمر، فرصتی است که فقط یک بار در اختیار ما انسانها گذاشته می شود و لازمست که آن را در جای مناسب سرمایه کنیم. چنین رابطه ای با توجه به شخصیت ایشان و فاصله سنی شما و مهمتر از آن، مخالفت خانواده ها، نمی تواند مثبت و سازنده باشد. حال که خودتان نیز به نادرستی این رابطه اذعان دارید بهتر است سختی های ترک عاطفی را پذیرفته و به این رابطه خاتمه دهید.

البته جدا شدن از چنين رابطه‌اي که 4 سال به درازا کشیده آسان نيست اما اگر دردي که اين جدايي در شما ايجاد ميکند دليل ماندن‌ تان است بايد موضوع را با دقت بيشتري بررسي کنيد. چک کنید چرا جدا شدن براي‌تان اينقدر دردناک است و چرا نمي‌توانيد از مرحله اول رابطه که همان احساس خوش آمدن است کنده شويد. شايد ويژگيهاي شخصي شما و زندگي گذشته‌تان در اين زمينه تاثيرگذار باشد. اگر دو طرف يک رابطه بعد از گذشت سال‌ها به نتيجه‌اي براي آينده رابطه نرسند، احتمال دارد ارتباط‌شان وارد چرخه معکوس شده و نه‌تنها مشکلات ميان آنها بيشتر شود، بلکه توان‌شان براي مقابله با اين مشکلات يا خارج شدن از رابطه نیز پایین بیاید. 

شايد بهتر باشد با کمک يک روانشناس موضوع را بررسي کنيد و ببينيد چه عوامل عاطفي‌ اي شما را درگير اين رابطه نگه مي‌دارند تا بتوانید با گرفتن کمک حرفه ای تصمیم مناسبی برای زندگی تان بگیرید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

نظر شما چیست ؟

جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

سوالات مشابه