ارتباط عاطفی با همکار

پرسش

+
0
-
تاریخ ثبت : 20 تیر 1396
1,372  بازدید
با سلام و عرض ادب
بنده پزشکی هستم 29 ساله متاهل و همسرم رززیدنت روانپزشکی هستن رابطه خوبی باهم داریم
بنده یک سال در یکی از مراکز سلامت مشغول به کار بودم و یکی از همکارانم را بدلیل طرز فکر و رفتارش خیلی دوست دارم
دلم میخواهد این ارتباط ادامه داشته باشد و حتی میتونم بگم دوستش دارم اما نه در حدی که به همسرم بی اعتنا باشم
میخواهم در قالب صحیح ارتباط صمیمی خودم رو با این همکارم حفظ کنم و در موارد ضرور کمک حال هم باشیم
شایان ذکر است همکارم از بنده 6 سال بزرگتر و مجرد می باشند
دوست دارم رابطه ای صمیمی و عاطفی اما کنترل شده و با حفظ حریم خصوصی ذاشته باشیم و آسیبی به زندگی هیچ کداممان وارد نشود.
ممنون بابت راهنماییتون

پاسخ پاسخگر

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
2
23 مهر 1396 ساعت 13:24

درود بر شما

توضیحات شما را خواندم. توجه بفرمایید:

در مباحث انسانی، ما با امکان و احتمال سر و کار داريم و مسائل مثل قطعيتِ دانشِ رياضی يا فيزيک نيست. وقتي در علمِ رياضيات ميگوييم يک مسئله‌ای غيرممکن است، يعنی واقعا غيرممکن است. 

اما در خصوص مسائل انسانی، هيچوقت نميتوان چيزي را غيرممکن دانست؛ زیرا روان انسان‌ها آنقدر پيچيده عمل مي‌کند و در حوزه شخصيت‌هاي‌ انساني، تنوع وجود دارد که دقيق ترين نظرات علمي، ممکن است در مورد «يک» انسان مصداق نداشته باشد، حتی اگر در مورد جمع کثیری از انسانها درست باشد.

اينکه هر رفتار، چه ميزان ريسک و خطر و آسيب دارد را نمی توان با قطعیت گفت. درباره ارتباط سالم بين دو جنس، مثل ارتباطات کاري و علمي، معمولا انگيزه شروع ارتباط، همراه با نگاه عاطفی و جن.سی نيست، ولی به واسطه تمايلِ دو فرد غیرهمجنس به يکديگر که امری غیر قابل انکار است، احتمالاً فضای رابطه به سمتِ کششِ بيشتر و پُررنگ و عميق شدن پيش می ‌رود.

يعنی شما نمی ‌توانيد بگوييد مثلاً دو قطبِ آهن ربا را کنارِ هم می ‌گذاريم ولی به هم جذب نمی ‌شوند؛ در عمل چنین چیزی امکان ندارد.

بنابراين معمولا در آغازِ ارتباط، حسِ خاصي وجود ندارد اما به مرور زمان، در روانِ «ناخودآگــاهِ» افراد، اين کشش به وجود مي‌آيد. ظاهرِ ماجرا که توسط خودآگاهِ افراد کنترل مي‌شود، شکل و قالبِ کاري و علمي دارد اما در ناخودآگاه، ديتاهاي عاطفي و حتی جن.سي رد و بدل مي‌شود.

اما دو طرف، نه آگاهي دارند و نه توجه! و اين احساس ممکن است زمانی خودآگاه شود که ديگر قابلِ مديريت نيست. يعني وقتي شما به شدت به طرف مقابلتان وابسته شديد.

ممکن است دلیل جلب شدن توجه شما به سوی آن خانم این باشد که ایشان بخشهای زندگي نکرده شما را زندگی می کند. البته ممکن است ناخودآگاه، ایشان برای شما جذابیت ظاهری نیز داشته باشند. اما دلیل جذب شدن شما به سوی ایشان هر کدام این عوامل هم که باشد، این ارتباط ممکن است در درازمدت، سبب آسیب به رابطه زناشویی شما و همسرتان شود. ضمن اینکه برای درک بهتر احتمال لطمه ای که این رابطه به همسر شما خواهد زد می توانید برای خود تصور کنید که اگر ایشان نیز بنا به هردلیل چنین ارتباطی را داشته باشد برای شما قابل پذیرش خواهد بود یا خیر؟

برادر گرامی، با توجه به توضیحاتی که خدمت شما داده شد و با در نظر گرفتن هزینه هایی که متوجه شما خواهد بود، ادامه دادن چنین ارتباطی توصیه نمی شود.


با احترام - علی اکبری

خانه توانگری طوبی

ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

نظر شما چیست ؟

جهت ثبت نظر ، ابتدا وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

سوالات مشابه