سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

کسب و کار و سبک زندگی

پرسش

تاریخ ثبت : 24 شهریور 1395
2,861  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام خدمت آقای دکتر من مریم مرادی هستم. توسط یکی از دوستانم با مرکز شما آشنا شدم. ویدیوهای شما و پیاماتون رو داخل تلگرام می بینم، می شنوم و می خونم. اما من مشکل بزرگی دارم. 30 سالم هست و ارشد معماری دارم. 1 ترم در دانشکده علمی کاربردی به عنوان مدرس مشغول به کار شدم و خودم کارهای طراحی، داخل خونه برای متقاضیان انجام می دم ولی متاسفانه نه تدریس در دانشگاه و نه کار طراحی همیشگی نبود و نیست و قاعدتا درآمد خاصی ندارم. پدر و مارم هم در دوران کودکی از هم جدا شدند و ما منبع درآمد خاصی تداریم... البته من. چون مادرم حقوق پدرشان را دریافت می کنند و بعد از فوت ایشان این مستمری به من تعلق نمی گیره. مادرم بیماری لاعلاج دارد و من واقعا ناامید هستم . هم به خاطر بیماری مادرم هم به خاطر نداشتن شغل و درآمد بعد از اینهمه درس خواندن و هم بابت اینکه می بینم آنطور که اطرافیان و دوستانم موفق هستند من موفقیت خاصی کسب نکردم. به همین سبب روزی حالم خوب است و روزی دیگر غمگین...موفقیت های دیگران رومی بینم و حس می کنم خودم به جایی نرسیدم و با وجود 30 سال سن هنوز وابسته حقوق دریافتی مادرم هستم و به طوریکه می خوام مستقل نشدم.از مادرم هم به خاطر بیماری اش مراقبت می کنم، ناراضی نیستم به خاطر نگهداری و مراقبت از مادرم ولی درواقع از خودم راضی نیستم و از چیزهایی که دارم شاد نیستم. درونم غوغا و غم زیادی هست که سبب شده عزت نفس و اعتماد به نفس کافی و لازم را نداشته باشم. دوست دارم دورهای غیر حضوری شما رو دریافت کنم ولی هزینه پرداخت هم ندارم. لطفا کمکم کنید. در ضمن من در همدان زندگی می کنم و امکان ملاقات حضوری متاسفانه ندارم. ممنون

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
21 آذر 1396 ساعت 13:19

سلام خانم مرادی گرامی

توضیحات شما را خواندم. دغدغههای شما درخصوص اشتغال و نگهداری از مادرتان-که هزینه های غیرمادی نیز برایتان دارد- شما قابل درک است.

درخصوص شغل توجه داشته باشید که یکی  از مسائلی که در جامعه ما وجود دارد مسئله یافتن شغل مناسب است. طبیعی است  که با توجه به شرایط کنونی جامعه ما، یافتن شغل مناسب کاری راحت نیست اما  به معنای عدم یافتن آن هم نیست.

برای یافتن یک شغل مناسب موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • آنچه را که در یک شغل  به دنبالش هستید شناسایی کرده و اولویت های خود را بسنجید.
  • از  اینترنت برای پیدا کردن کار مورد نظرتان استفاده کنید مثلا سایت های  کاریابی، ارسال رزومه به سایت هایی که برای جویندگان کار مشاغل مورد نظرشان  را پیدا می کنند. این سایت ها تمامی مشاغلی را که در آگهی روزنامه ها،  سایت های کاریابی و مجلات درج شده اند را جمع آوری کرده و در اختیار شما  قرار می دهند. وب سایت های کاریابی فراوانی وجود دارند که می توانند کار  مورد نظرتان را پیدا کنند.
  • یک  رزومه ی خوب داشته باشید رزومه خوب رزومه ای است که کامل و مختصر باشد و  دقیقا بتواند تجربیات و مهارت های شما را مشخص کند چون در خیلی از آگهی  های استخدامی کارفرمایان ابتدا رزومه را دریافت کرده و پس از آن به انجام  مصاحبه های استخدامی می پردازند و رزومه کامل می تواند کارجویان را به  مصاحبه دعوت کند.
  • برای  پیدا کردن کار به استاد راهنما یا هر استادی که می شناسید برای پیدا کردن  کار مراجعه کنید. اساتید دانشگاه معمولا در بازار کار آشنا دارند و می  توانند شما را به کارفرماها معرفی و توصیه کنند.
  • می  توانید برای پیدا کردن کار به دوستان و آشنایان خود، به خصوص آنها که در  زمینه تخصصی شما کار می‌کنند و مورد اعتماد شما هستند مراجعه کنید.
  • توجه  بفرمایید که در ابتدای یافتن کار، حتی می توانید بر  شغلی که ارتباط با  تخصص شما ندارد متمرکز شوید، سپس از حضور خود در اجتماع  استفاده کرده و با  افزایش روابط کاری خود، امکان اشتغال در زمینه شغلی  خود رافراهم سازید.
  • مشکل بیکاری و  نبود شغل متناسب با تخصص، مشکل بسیاری از جوانان  بوده و به شما اختصاص  ندارد. همانطور که خدمت تان عرض شد؛ چنانچه دغدغه مالی در زندگی دارید می توانید در شغلی غیر مرتبط با تخصص تان نیز مشغول به کار شوید تا این بخش از مشکلات شما کمتر شود.
بهتر است از مقایسه ناخودآگاه خود با دیگران نیز بپرهیزید و خود را با دستاوردهایتان و پیشرفتهایی که داشته اید بسنجید. شما از باطن زندگی کسی خبر ندارید و بنا هم نیست که ما خود را براساس داشته های دیگران ارزیابی کنیم.

با احترام-علی اکبری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه