سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

چطور فرد مورد پسندم را به خودم جذب کنم ؟

پرسش

تاریخ ثبت : 24 شهریور 1395
5,083  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام.من دختری 27 ساله و دانشجوی ارشد هستم.تا به حال موردای زیادی واسم پیش اومده که شاید از نظر بقیه خوب هم بودن ولی مورد پسند من نبودن و چون هیجان لازم برای شروع رابطه رو در خودم نمیدیدم پیشنهادشون رو رد میکردم اما حس میکنم موردایی که شاید یکم راغب بودم به ادامش هم پیش نرفت و با اینکه میخواستم اما ادامه پیدا نکرده. الان سوالم اینه که نکنه حتی وقتی خودم هم مایل به ادامه رابطه هستم رفتاری یا برخوردی میکنم که فرد مورد نظر رو فراری میده البته طرف مقابل حق داره که انتخاب کنه که با من باشه یا نه اما من اصلا نمیدونم با کسی که میخوام رابطم باهاش ادامه پیدا کنه باید چجوری برخورد کنم ؟!!

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
17 مرداد 1396 ساعت 12:50

سلام دوست گرامی

توضیحات تان را خواندم.

نوشته اید: چون هیجان لازم برای شروع رابطه رو در خودم نمیدیدم پیشنهادشون رو رد میکردم

نداشتن هیجان می تواند به دلیل عدم مطلوبیت فیزیکی باشد که به این دلیل هیجانی برای شما ایجاد نشده. در اینجا بحث سلیقه شما مطرح است و اگر کسی برای شما هیجانی نداشت بهتر است اصلا ارتباطی هم ایجاد نشود چون هر دو طرف رابطه متضرر خواهند شد.

اما درخصوص مواردی که نوشته اید می خواستید اما ادامه پیدا نکرده. گاهی اوقات نوع آموزشهایی که در خانواده و یا برخی محیطهای اجتماعی به دختران داده می شود حامل این پیام است که: دختر خوب به کسی توجه نمی کنه، دختر خوب باید سنگین باشه، دخترخوب به کسی اجازه نمیده باهاش حرف بزنه و... آموزشهایی از این دست.

ممکن است دلیل اینکه نمی توانید به درستی رابطه ای را مدیریت کنید، وجود این پیامهای بازدارنده در روان شما باشد. توجه بفرمایید که حفظ ارزشهای عرف جامعه و خانوادگی و فرهنگی، منافاتی با داشتن ارتباط اجتماعی خوب ندارد. 

می توانید آراستگی و سرزندگی خود را حفظ کنید ولی به طرف مقابل خود نشان دهید که در کنار شما به آرامش و پیشرفت و لذت خواهد رسید. چنانچه فردی آشنا هم مطلوب شما بود می توانید غیرمستقیم علاقه خود را نشان دهید. مثلا از خوبیها و امتیازاتی که ایشان دارد تعریف کنید و خاص بودنش در نظرتان را به او نشان دهید. معمولا آقایان از شنیدن تحسین هایی که در خصوص برتری آنان نسبت به سایر مردان است لذت می برند.

اگر طرف مقابل شما هم متقابلا چنین احساسی به شما داشت موقعیت برای آشنایی بیشتر را ایجاد نموده اید و اگر هیچ واکنشی دریافت نکردید، تلاش خود را برای کسی که مورد پسندتان بوده کرده اید و تکلیف شما نیز مشخص خواهد شد.


علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه