پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

قطع رابطه و مردد بودن

پرسش

تاریخ ثبت : 17 مهر 1395
4,114  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام به مدت دوسال با پسری دوست بودم با وعده ی ازدواج .نمیگم آدم خوبی بودم ولی از روز اول ایشون ابراز علاقه ی شدید میکردن من نه چون توی ذاتم سریع دوست داشتنو بلد نیستم و بیشتر اخلاق طرفو میسنجم به شدت علاقه به هدیه خریدن از روز اول و داشتن من قبول نمیکردم بیشتر دوست داشتم هدفدار باشه رابطه سعی کردم خط قرمزی تو رابطم ایجاد کنم ولی ایشون به شدت از نظر جنسی دوست داشتن نزدیک بشن من اجازه ندادم.همیشه تو دعوا ایشون کوتاه میومدن. من همیشه ایرادگیرو بهانه گیر بودم.در اولین دعوا و کات کردن از من خواستن هزینه ی تمام کارای که کردنو بپردازم من قبول کردم ولی با گریه گفتن که این حرفو زدم که برگردی و من برگشتم. از اون به بعد بهانه گیر شدم و دعوا زیاد میکردیم و ایشون دیوانه وار پیگیر برگستن از تهدید دم خونه اومدن زنگ زدن به منزل تا زمانی که دوباره رابطه شروع میشد پسر خوبی بودن علاقه ی زیادی داشتن ولی چند بار تا حد زیر پا گذاشتن تمام حرمتها جلو رفتن خوشحالم هیچ وقت بهشون توهین نکردم ولی خوب تا الفاظی که من دختر خرابی هم هستم جلو رفتن و در کوچکترین زمان پشیمون میشدن (در عرض یه ساعت).این زمانی بود که احساس من نسبت به ایشون تغییر کرده بود دوسشون داشتم و به شدت وابسته بودمو (فکر کنم حماقت)ایشون نزدیک موعد قرار خاستگاری به کل تغییر کردن و زیر همه چی زدن به شدت دنبال سکس بودن و از من توقع داشتن ...و من به یکباره همه چیزو بعد دوسال تموم کردم. این یه شوک بود دوبار ه تهدید در مورد پول ، دم خونه اومدن،همه چی شروع شد از توهینای و حشتناک ولی من هیچ جوابی ندادم .بعد از شش ماه چند بار خواستم برگردم اما دو روزه دعوا شد این کشمکش دو ساله ادامه داره اون همیشه هست و میگن هنوزم موفعیت ازدواج ندارن و عاشقانه دوسم داره . با کسی تو این مدت دوست نشدن.بیشتر از نظر ایشون من مقصرم.ولی واقعا دعوا میشه هنوزم حس میکنم دوسش دارم اونم میگه دوسم داره ولی انگار هیچ بازگشتی نیست.چکار کنم؟تو برزخم.الان بیشتر فانتزیه رابطه یجنسی و ازدواجو دارن بیشتر صحبتاشون تو این محدودستمن اصلا کششی ندارم بهشون ولی یه حس اعتماد دارم

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
17 مرداد 1396 ساعت 12:57

سلام دوست گرامی

ازدواج یکی از تصمیمهای مهم زندگی ما است که می تواند بر سایر ابعاد زندگی ما تاثیر مستقیم بگذارد. بنابراین لازمست که همسرگزینی با دقت و تفکر و شناخت کافی و کسب بلوغهای ازدواج صورت بگیرد نه براساس تصمیمات کوتاه مدت.

در مورد رفتارهای ایشان توضیحاتی داده اید که جای تامل دارد. خواهر گرامی، هدف شما از بودن در ارتباطی که نوشته اید با وعده ازدواج صورت گرفته ولی طرف مقابل شما به لحاظ شخصیتی ثبات نداشته و اجازه توهین به شما را به خودش می دهد چیست؟ توجه بفرمایید که ازدواج کردن نمی تواند رفتار کسی را اصلاح کند. هر چه که شما در حال حاضر از ایشان می بینید به احتمال فراوان پس از ازدواج به میزان بیشتری خواهید دید. ضمن اینکه نوشته اید زمانی که بحث از ازدواج و خواستگاری شده، ایشان تغییر زیادی کرده و زیر حرفش زده و عمدتا به دنبال برقراری رابطه جن.سی با شما بوده.

این رابطه اگر شما به خواسته ایشان مبنی بر رابطه جن.سی تن داده بودید، خیلی زودتر از اینها پایان یافته بود. در حال حاضر نیز چیزی به اسم ارتباط عاطفی هدفدار بین شما وجود ندارد. در هر حال داشتن ارتباط عاطفی با یک غیرهمجنس می تواند وابستگی هایی را ایجاد کند اما نمی توان اسم هر نوع وابستگی را علاقه گذاشت و یا به دنبال ازدواج با طرف مقابل بود.

تمام شدن رابطه ی عاطفی نیز دوره ای از سوگ را به همراه دارد، مانند کسی که عزیزی را از دست داده و این طبیعی است. اما این دلتنگی دلیل نمی شود که طرف مقابل به هر قیمت در زندگی ما باشد. ایشان نشان داده که پایگاه عاطفی مطمئنی نمی تواند برای شما باشد.

خواهر گرامی، با توجه به اینکه سرمایه گذاری در چنین ارتباطی می تواند سبب از دست رفتن سایر موقعیتها برای شما شود و با توجه به اینکه نوع رفتارهای ایشان به گونه ای است که به احتمال فراوان اصلا تمایلی به ازدواج با شما ندارد، بهتر است ارتباط خود را با ایشان ادامه ندهید و به فکر ایجاد موقعیتهای مناسب برای خودتان باشید.


ازاعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه