پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

تنهایی و احساس افسردگی

پرسش

تاریخ ثبت : 19 مهر 1395
4,048  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام

من در سن 16 سالگی وارد اولین رابطم شدم، همه چی خوب بود،من با توجه به سن کم فقط از روی احساس عاشق شده بودم. پسر خیلی دوست داشتنی بود،همه ویژگی هاشو دوست داشتم،با هم رابطه جنسی هم داشتیم،به ازدواج در ایندمون فکر می کردیم.

سه سال از رابطه گذشت، 25سالش شده بود اما هنوز با تحصیلات لیسانس شغلی نداشت،اونقدی که باید با عرضه نبود.رابطه آزار دهنده شده بود،با هم مشکلای زیادی پیدا کرده بودیم،مدام دعوا.

ضمنن هر دو فرزند طلاق بودیم،بدون هیچ پشتوانه ی خاصی!

علیرغم بازیگوشی و تمرکزم رو رابطه،اما تونستم توی یه دانشگاه دولتی خوب رشته مهندسی قبول شم، دوری رابطه رو بدتر کرد، با وجود رفتار خیلی سنجیده و خوب من اما شکاک هم شده بود،تصمیم گرفتم از این رابطه آزاردهنده بیام بیرون.

یکبار واسه همیشه جدا شدم،خیلی سخت بود،افسرده شدم، اما تصمیم گرفتم وارد رابطه جدید نشم، سعی کردم خودمو اجتماعو و اولویت هام و ... رو بشناسم تا بتونم سری بعدی انتخاب بهتر و درست تری داشته باشم

الان 23 سالم شده،تازه فارغ تحصیل شدم،خیلی تنهام،هیچ دوستی ندارم، توی هیچ جمعی نمیرم،با هیچ کس ارتباط ندارم، خیلی اجتماعی بودم و نمیدونم چرا الان انقدر تنها هستم.

با پسرا خیلی رسمی برخورد می کنم و اجازه نمیدم هر کسی وارد حریمم بشه

نیاز به برقرار کردن یه رابطه درست دارم،بشدت احساس تنهایی و افسردگی میکنم،

باید چیکار کنم؟

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

شایان غدیری
شایان غدیری
15 فروردین 1396 ساعت 10:20

سلام دوست گرامی


عذرخواهی ما را بابت تاخیر در ارسال پاسخ ( به جهت به روزرسانی و ارتقا سامانه ) پذیرا باشید. امیدوارم زمانیکه این پاسخ را می خوانید احساس بهتری داشته باشید.

خارج شدن از یک رابطه عاطفی ، پیامدهای هیجانی سنگینی داره. حتی در روابط آتی نیز تاثیر گذارند. ممکن است تا زمانی برای ورود به روابط با دیگران گارد بگیرید. در واقع طی مکانیسمی ذهنی در مغز، ما ترجیح می دیم پس از دریافت یک محرک آزاردهنده ، تا مدتی در برابر محرک های بیرونی دیگر ، غیرفعال بمونیم و واکنشی نشون ندیم که بهش میگیم خاموشی.

با این حال چنانچه این زمان طولانی میشه و احساسات تنهایی و کاهش میل و علاقه به ارتباط، پایدار است ، می بایست مداخلات درمانی لازم صورت پذیرد. پاسخ به رواندرمانی چشمگیر است. لذا پیشنهاد می شود چنانچه این علائم را همچنان تجربه می نمایید جهت تسریع در بهبود ، به رواندرمانگر مراجعه نمایید.با تشکر از اعتماد شما

شایان غدیری

ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 3
کارآمدی پاسخ : 10
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

15 فروردین 1396 ساعت 10:45
سلام، خیلی ممنونم از پاسخگوییتون
بله درست میفرمایید، من بعد از طرح این سوال، با دوره های رابطه عاطفی بدون شکست و نبوغ عاطفی و چندین دوره دیگه ی دکتر شیری اشنا شدم و این ها خیلی به خوب شدن حال من کمک کرد.
همچنین پس از شنیدن دوره ها و اگاهی یافتن از مشکلاتم و... به یک روان حلیلگر مراجعه کردم و ایشون هم خیلی به رفع افسردگی من کمک کردند.
این روزها خیلی حال بهتری دارم، خوشحالم و همچنان تلاش میکنم برای بهتر شدن همه چیز.
همچنین میخوام از جناب دکتر شیری هم تشکر کنم که انقدر کاربردی و خوب علم روانشناسی را همراستا با مشکلات و جامعه ما پیش میبرند و یک تشکر ویژه هم از کل تیم شما دارم که در ماه های اخیر بشدت بر کیفیت کار و پاسخگویی و همدلی افزودید. واقعا ممنونم :)
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه