پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

شکاک و حساس بودن

پرسش

تاریخ ثبت : 21 مهر 1395
661  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام ... سپاس از اینکه میخونین و کمک میکنین
تا به حال 3 تا رابطه جدی داشتم که متاسفانه همشون بخاطر شکاک بودن من مدام تو تنش بودن و باعث فالصله گرفتن مخاطبم میشد و چون از بی توجهی متنفرم از سمت من تموم میشد... تو رابطه اخیرم متوجه شدم مشکل از منه زیاد گیر میدم 80% صحبتهامون بحث و گیر دادنه ... اصلا دست خودم نیست به آسونی بهم میریزم بهم خیلی زود برمیخوره کوپکترین بی توجهی باعث میشه ناراحت بشم و سکوت کنم و انتظار دارم مخاطبم پیگیری کنه
شرایط واسم خیلی سخت شده موقعیت هامو خراب میکنم و لذتی از روابطم نمیبرم...لطفا راهنماییم کنین

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
27 اسفند 1396 ساعت 13:52

درود بر شما

طرحواره  ها چارچوبهای فکری هستند که در زمان کودکی اولیه در روان ما تشکیل می شوند  و ایجاد کننده نوع رفتارها و طرز فکر و احساسات درونی ما و برخورد ما در  موارد مختلف زندگی هستند.

گاهی  اوقات شرایط تربیتی در خانواده به ویژه در دوران کودکی اولیه به گونه ای  است که افراد در بزرگسالی دچار ترسِ از دست دادن و تنها ماندن می شوند.

در  این شرایط، بسیار نگران و هراسان هستند که مبادا افرادی که در زندگی  دوستشان دارند، ناگهان آنها را ترک کرده و تنها بگذراند و یا اینکه بمیرند.

کسانی  که طرحواره رهاشدگی دارند، همچنین احساس میکنند که روابط شان، پایدار و  دائمی نیست و طرف مقابل؛ خیلی سریع آنها را تنها گذاشته و سراغ فرد دیگری  میرود. 

این  افراد معمولا درباره میزان وفاداری و پایبندی طرف مقابل در رابطه اطمینان  ندارند و عمدتا به این فکر می کنند که طرف مقابل آنها را رها خواهد کرد و  اگر هم بنا است رابطه ای باشد که لحظات خوشی را رقم بزند، این خوشی پایدار  نبوده و به زودی پایان خواهد یافت و از کوچکترین حرفها و کارهای شریک عاطفی  خود، عصبانی شده و رفتارهای او را مقدمه خیانت به خودتان می پندارند.

مواردی که خدمت تان عرض شد، نمونه ای از رفتارهای افرادی است که تله رهاشدگی دارند. اینکه شما متوجه این مورد در خودتان شده اید و به دنبال راهکاری برای آن هستید نکته ای مثبت در خصوص شما است.

مراجعه  حضوری به یک رواندرمانگر می تواند به شما کمک کند تا این مسئله را مورد  بازبینی قرار داده و بتوانید بر آن فائق آیید. همچنین می توانید در دوره  آموزشی شخصیت سالمتر من شرکت کنید و یا از بخش آموزش غیر حضوری (کلیک کنید)، این بسته آموزشی را تهیه و استفاده نمایید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری


معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه