پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

آیا می توانم با مردی که قبلا ازدواج کرده اما جدا از همسر زندگی می کند و قصد جدایی دارد ،ارتباط داشته باشم؟

پرسش

تاریخ ثبت : 26 مهر 1395
2,504  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام

من دختری 30 ساله و مجرد هستم.تحصیلاتم کارشناسی ارشد کامپیوتر است و به مردی 31ساله که تحصیلات ایشان کارشناسی ارشد mba می باشد،علاقمند شده ام. یکسال پیش به مردی علاقه شدید پیدا کردم زیرا ایشان تقریبا با تمام معیارهای من که تا امروز در کمتر مردی دیده ام مطابقت داشتند و فوق العاده برای من جذاب بودند. ایشان هم همین حس و نظر را در مورد من دارند.

مشکل اینجاست که سال گذشته که کاملا اتفاقی ما از هم خوشمان آمد ایشان در همان هفته اول بمن گفتند که قبلا ازدواج کرده اند و در حال جدایی هستند.دلایل جدایی شان را نیز مادی گرا بودن همسر و اختلافات شدید سلیقه و ارزش مطرح کردند.و تعریفهایی که از زندگی مشترکشان می کردند نیز بیانگر تفاوتهای شدید بود. وقتی موضوع ازدواجشان را مطرح کردند با وجود حس شدیدی که بین ما وجود داشت هر دو نفر تصمیم گرفتیم هیچ رابطه ای نداشته بشیم تا تکلیف زندگی گذشته ایشان مشخص شود و کاملا و قانونا جدا شوند. این آقا بمن گفتند که نگران آینده من هستند و از آنجایی که مشخص نیست جدایی شان چقد طول بکشد نمی خواهند من اصطلاحا پاسوز شوم. من هم چون نمیخواستم عامل جدایی دو زوج و شکست 1 زندگی شوم این قطع ارتباط را پذیرفتم.

اما متاسفانه در عمل قطع ارتباط کامل اتفاق نیفتاد. و ما تعهد خود را تقریبا بعد از 1 ماه می شکستیم. و باها و بارها تصمیم گرفتیم حتی بهم اس ندیم اما بعد 1 یا دو ماه شدیدا دلتنگ می شدیم و پیام می دادیم.و البته در تمام مدت قطع ارتباط من به ایشون فکر می کردم و عملا بهیچ مرد دیگری فکر نمیکردم و بعضی از خواستگارها را نیز با گفتن این جمله که مرد دیگری را دوست دارم رد می کردم(البته آن خواستگارها مناسب من نبودند و اگه ایشان هم در زندگی من نبود جوابم منفی بود) و این آقا هم می گفتند که درسته ارتباطمون قطعه اما روزی نیست که من بتو فکر نکنم . چون تو همون زنی هستی که من همیشه میخواستم اما افسوس که دیر همو دیدیم.

حالا یکسال از شروع میگذره و ما در این یکسال خییلی کم همو دیدیم و ارتبطمون در حالت وصل و قطع بوده. احساس ما بهم تغییری نکرده.

ولی ایشون هنوز قانونا جدا نشدند زیرا نمی تونند مهریه رو کامل پرداخت کنند و همسرشون هم حاضر به جدایی نیستند و بارها گفتند که هیچ همکاری برای جدایی نمی کنند و در دادگاه به قاضی میگند که میخوان زندگی کنند. و همونطور که می دونید که مردی مهریه نداشته باشه بده نمی تونه بره دادگاه و زن رو 1 طرفه طلاق بده .( ایشون قصد دارند تمام مهریه رو پرداخت کنند اما توانش رو ندارند و از خانموشون تقاضای قسط بندی دارند که خانم میگند یکجا میخوام)

این جدایی هیچ ربطی بمن نداره و قبل آشنایی من با این آقا از هم جدا زندگی می کردند و برای من تعریف کردند که در سه سال زندگی همیشه جنگ و دعوا داشتند و چون امیدی به ادامه این زندگی ندارند و جدایی رو عاقلانه می بینند میخوان طلاق بدند وگرنه دلشون برای همسرشون می سوزه. از اونجایی که خانم اذعان می کنند من نمیخوام طلاق بگیرم . من گاهی عذاب وجدان پیدا می کنم که نکنه این آقا بخاطر علاقه بمن نخواد به زندگیش برگرده و گاهی می بینم که این فاصله و جدایی ربطی بمن نداره . ما حتی دست همو نگرفتیم و فوق العاده رابطمون رو حفظ کردیم پس چطور حضور من دلیل این جدایی می تونه باشه . البته آقا همیشه میگند که این تصمیم جدایی عاقلانه بوده .چه تو باشی و چه تو نباشی اتفاق می افته فقط نمی دونم چقد طول میکشه.

حالا من واقعا نمی دونم باید چیکار کنم؟! به دلیل دلبستکی و شاید هم وابستگی واقعا ما دو نفر از خودمون نمی بینیم که رابطمون رو قطع کنیم همونطور که در این 1سال نتونستیم.و از طرف دیگه میترسیم ادامه رابطه باعث شه که دیگران به ما برچسب بزنند. به ایشون برچسب خیانتکاری و بمن برچسب نابود کردن 1 زندگی

من خییلی فکر میکنم و معمولا به این نتیجه میرسم که چون این مرد برای من خاصه و کسی رو ا به امروز به این اندازه دوست نداشتم و مناسب خودم ندیدم و مطابق معیارهام هستند،براش صبر کنم ،حتی اگه چند سال طول بکشه . اما نمیدونم این تصمیمم عاقلانه باشه یا نه؟

لطفا راهنمایی ام کنید

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
02 خرداد 1396 ساعت 14:19

درود بر شما دوست گرامی

ما انسان ها مانند ماشين نيستيم که هر طوري که از قبل تنظيم شود ، طبق برنامه پيش برود . تاکنون مطلبی هم گفته نشده که دو انسان با توجه به جذابيت ها و نقاط مشترک و نيازهاي انساني دچار وابستگي نشوند . اما مسئله این است که کدام رابطه و کدام فرد؟

توجه بفرمایید که زندگی سراسر تصمیم است. در هر لحظه از زندگی با تصمیم گیری مواجه هستیم. اما تصمیم هایی هستند که از اول محکوم به شکست هستند. رابطه با مرد متاهل نیز از این دست تصمیمها  است.

دخترخانمی که در چنین رابطه ای است عزت نفسش آسیب خواهد دید و احساس دست دوم بودن و حاشیه بودن می‌کند. مردی در زندگی او حضور دارد اما در اصل ندارد زیرا این مرد درگیر زندگی خودش است. مانند همین آقا که شما با ایشان ارتباط دارید.

دوست گرامی، معمولا مردانی که تعهد به همسر ندارند با دلایلی مانند: زنم فقط به فکر مادیاته، اخلاقش خیلی بده، با من نمی سازه، دارم طلاقش میدم ولی مهریه میخواد و... وارد رابطه با یک خانم دیگر می شوند. البته ممکن است واقعا هم چنین مسائلی باشد اما توجه بفرمایید که نه شما کلینیک رفع مشکلات عاطفی کسی هستید و نه وقت و زمان و انرژی رایگان دارید که در چنین رابطه ای صرف کنید. 

ضمن اینکه ایشان که هنوز نتوانسته مشکلات زندگی اش را حل کند و آمده با شما ارتباط برقرار کرده، مسلما مورد مناسبی نمی تواند برای شما باشد. احتمالا در زندگی ایشان مشکلاتی هست که از شما فقط به عنوان مرجع تمدید اعصاب استفاده می شود.

همچنین وقتی شما با آگاهی از متاهل بودن ایشان باز هم از این رابطه بیرون نمی روید خواسته یا ناخواسته در آشفتگی این خانواده تاثیر فراوان خواهید داشت و بهتر است نقش خود در این مورد را نادیده نگیرید و یا به مشکلات قبلی ایشان و خانمش ربط ندهید. شما خواسته یا ناخواسته مشکلات این زوج را تشدید خواهید کرد.

خواهر گرامی، مرد متاهل متعلق به خانواده خودش است حتی اگر در حال متارکه باشد. مردان غیر متعهد در اول ارتباط با یک خانم دیگر از بد بودن همسرشان ، زندگی تلخ و غم انگیزشان مطالبی می‌گویند و حتی برخی خودشان را پای طلاق و متارکه معرفی می‌کنند؛ اما مسئله که جدی شود برای حفظ زندگی زناشویی خودشان همین خانم را پس می زنند تا مبادا به زندگی زناشویی شان خللی وارد شود.

بنابراین بهتر است هر چه زودتر ارتباط خود را با ایشان قطع نمایید و در چنین رابطه پرهزینه ای سرمایه گذاری عاطفی نکنید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه