پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

علاقه به ادم های اشتباهی در زندگیم

پرسش

تاریخ ثبت : 29 مهر 1395
2,295  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام و احترام و تشکر از وقت و انرژی که میگذارید و پاسخ میدهید.

من دختری 28 سالمه ام. راهنمایی که ازتون میخوام دراینباره هست: تو زندگیم جذب مردایی میشم که باوجود تفاوتای زیادی که باهم دارند، تو بعضی چیزها مشترکن که مشکل ساز هست. این علاقه مندی من که بیشتر ناخودآگاه هست و به مرور زمان یا یه دفعه ای بوجود میومد تونسته تا حالا انرژی زیادی از من بگیره و بواسطه این عشقم شکستای زیادی خوردم. چون هرکدام تو یه برهه زمانی بوده که اتفاقات زیادی افتاده ( تا حالا این احساس علاقه سه بار برایم پیش اومده). همیشه موقعی این علاقه در من زیاد میشد که میخواستم به طرف مقابلم بفهمونم که میفهمیدم یکی تو زندگیش هست یا نامزد داره یا ازدواج کرده و من به خاطر تحقیق درست نکردن و یا پنهان کاری اون طرف دیر میفهمیدم و باید فاصله میگرفتم. و جالبتر اینکه بعد از فاصله گرفتن ( که مثلا اونقدر اذیت میشدم به خاطر احساسم که کارم رو ول میکردم)، بعد از یک یا دوسال متوجه میشدم اون طرف از همسرش یا نامزدش جدا شده است. و همچنین از نظر اعتقادی با من خیلی متفاوتن ( من نسبتا مذهبی بودم)

سوالم اینه چجور روی ناخودآگاهم کار کنم که جذب این چنین افرادی نشوم. چون این علاقه اونقدر زیاد میشه به مرور زمان که روی همه ابعاد زندگیم تاثیر میذاره و شکستای دیگه هم برام ایجاد میکنه. تجربه طلاق یا خیانت در خانواده ام نبوده است.

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
02 مرداد 1396 ساعت 13:07

درود بر شما دوست گرامی

توضیحات تان را خواندم. بستری که شما برای آشنا شدن با افراد برای خود فراهم کرده اید کجا است و چنین مردانی را در محیط دانشگاه , نزدکیان , دوستان و ... می بینید ؟

وقتی یک اتفاق مدام در زندگی ما تکرار می شود اتفاقی نیست و لازمست در مورد ان دقت بیشتری بکنیم. خود شما نیز نوشته اید که به دلیل عدم تحقیق کافی علاقه هایی برایتان ایجاد می شود که درست نبوده. برای اینکه بدانید دلیل اینگونه رابطه های تکراری و آسیب زننده به شما چه بوده موارد زیر را مورد دقت قرار دهید:

  • بهتر است چک کنید که چه چیزی در این مردان بوده که سبب جذب شما به سوی آنها شده؟ نکته مشترک رفتاری آنها چیست؟
  • و چه چیزهایی در ارتباط با آنها بوده که از سوی شما نادیده گرفته شده است؟
  • این مردان چه نیازی را در روان شما ارضا می کردند که به طور تکراری جذب آنها شده بودید؟

توجه به این نکات و بررسی دقیق آنها به شما کمک خواهد کرد که نقاط ضعف و آسیب پذیر خود را شناسایی کنید تا بتوانید از بروز پیشامدهایی اینچنین جلوگیری کرده و ارتباط مناسبی را برای خود ایجاد کنید. کمک حرفه ای گرفتن از یک مشاور نیز می تواند برای شما مفید باشد.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه