سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

بی قراری آغاز شغل

پرسش

تاریخ ثبت : 02 آبان 1395
2,645  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با عرض سلام و تشکر خدمت مشاوران زحمتکش خانه توانگری بنده کارشناس مشاوره و فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان هستم که پس از اتمام تحصیل و دقیقا مهرماه امسال وارد مدارس برای شروع کار شدم. لازم به ذکر است که من به مدت 8 سال تعهد خدمت به آموزش و پرورش داده ام.شرایط و موقعیتی که اکنون دارم دقیقا همان شرایطی است ک در دوران دبیرستان و سالهای پیش از کنکور و انتخاب رشته خواهان آن بودم.استخدام رسمی,کار بدون وقفه پس از لیسانس و بویژه کار درمدرسه اما احساس بی قراری و عدم رضایتی مرا هرشب دچار استرس میکند و باعث شده که با اضطراب از خواب بیدار شوم. نمیدانم شایدبه خاطر مسیر طولانی و خارج از شهر محل کارم باشد و یا شاید به خاطر عدم تطابق نسبی رشته تحصیلی و سمت شغلی ام باشد(با مدرک مشاوره در سمت امور پرورشی قرار گرفته ام) اما گویی من در ذهن خود با این شرایط کنار آمده ام اما عدم تطابق تصورات من از این شرایط شغلی و واقعیت این شغل باعث شده که نوعی بی اعتمادی و دلسردی نسبت به آینده به سراغ من بیاید و روح و روان کمال طلب مرا فلج کند. لطفا مرا در این زمینه راهنمایی کنید و بگویید چطور میتوانم این شرایط را با احساس بهتری بگذرانم؟

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
03 مرداد 1396 ساعت 13:18

سلام دوست گرامی

استرس شغلی می ‌تواند زندگی شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد. معمولا در زمان شروع یک شغل جدید، مقداری استرس وجود خواهد داشت که طبیعی است. زیرا هر تغییری با استرس همراه است و مدتی زمان لازم است تا بتوانید به سازگاری دست یابید.

  • مدیریت زمان مسئله ای است که می تواند به شما کمک کند برای کاهش استرس.
  • معمولا حضور در یک شغل جدید به ویژه اگر با آنچه که در ذهن داشته باشیم متفاوت باشد نوعی چالش محسوب شده و این چالش ماهیتی نگرانی زا دارد. اما دقت بفرمایید که می توانید با کسب تجربه در همین شغل، از تخصص خود در شغل تان استفاده بفرمایید.  البته طبیعی است که در ابتدای ورود به کار برایتان ابهام نقش و جایگاه وجود داشته باشد ولی می توانید با مدتی کارکردن و تسلط به شغل، با استفاده از تحصیلات تان، از مهارتهای خود در زمینه شغلی بهره مند گردید.
  • نوشته اید که کمال طلب هستید. کمال طلبی ویژگی ای است که با لذت نبردن از فتح قله های زندگی همراه است و گاهی تمرکز بر بهترین بودن انقدر زیاد است که امکان فعالیت و تلاش را از فرد می گیرد. ممکن است با توجه به موقعیتی که الان در آن هستید این فکر را در مورد خود کرده باشید که کمال طلبی دارید. چنانچه این حالات با شروع کار جدید برایتان ایجاد شده اجازه دهید مدتی از شروع کار بگذرد و شما به تطابق دست یابید تا بتوانید تسلط بیشتری بر کار و زندگی خود داشته باشید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه