پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

تا چه اندازه تغییر باید کرد ؟

پرسش

تاریخ ثبت : 19 آبان 1397
307  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
درود به شما پاسخگر عزیز

من 28 سالمه و نزدیک به 6 ماهه تو رابطه عاطفی با مردی 29 ساله هستم . ایشان فردی مستقل و موجه هستند و رابطه ی ما به لطف خدا و آموزه های فوق العاده دکتر شیری عزیز خوب و بالغانه پیش میره .
ولی یه چیزه برای من توی رابطه مون تا حدی حل نشده اونم اینکه ایشون با وجود درک بالا خیلی رو ظاهر من حساسه و خیلی زیاد دوس داره که من عمل های زیبایی روی صورتم داشته باشم با هزینه خودش ( مثل تزریق لب و جراحی بینی . البته ظاهر من در کل ایراد معضلی نداره که ناراحت کننده باشه ) و همیشه دوس داره من با آرایش غلیظ باشم .
و برخلاف ایشون من چهره طبیعی رو بیشتر میپسندم و اهل آرایش ملیح هستم که به نسبت به نظر خودم بیشتر بهم میاد.
و من علاوه بر این اینکه از این موضوع ناراحتم که چرا ایشون دوس داره منو تغییر بده با وجود اینکه روز اول منو این جوری دیده و اینکه حس میکنم اگر درخواستشو قبول کنم خودمو نادیده گرفتم که این برای من حقیقتا خیلی سخته چون خودمو همیجوری دوس دارم . (البته پذیرای تغییر هستم در جهت مثبت )
از طرفی رابطه ی سالم و جدی (خانواده ایشان در جریان هستند )با این آقا دارم ولی پیشنهاد ایشون رونامعقول میدونم . آیا از نظر شما این اندازه تغییر معقول است ( از بابتی ایشون درخواست های معقول منو همیشه قبول میکنه ) یا نه ؟
و ایشان در برابر تمایل نداشتنم به پیشنهادشون گفتنتد که تو از نظر من زیبای ولی من این مدل عمل ها رو دوس دارم و برام جذابه و دلم می خواهد جایی دیدن خانوم های دیگه با این تغییرات همسرمو بیبینم و لذت ببرم .
ممنون میشم منو راهنمایی کنید و توضیح بدهید برای رابطه سالم چه میزان تغییر لازمه که فردیت خودمون آسیب نبینه ؟

مهمترین سوال :

پاسخ پرسشگر

19 آبان 1397 ساعت 16:37
و آیا این مورد می تونه دلیل محکم برای اتمام رابطه باشه؟
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

مونا گوشه
مونا گوشه
20 آبان 1397 ساعت 22:22

دوست گرامی سلام

نامه شما را خواندم، متوجه شدم که در رابطه عاطفی هستید که نسبتا با ثبات است و از آنجایی که می فرمایید رابطه بالغانه است، پس این انتظار می رود که توانایی حل مسئله و گفتگو راجع به اختلاف نظرها ، سلایق متفاوت ،  ارزشها و باور ها وجود داشته باشد. این موضوع پیش آمده هم در واقع نوعی تفاوت نظر و سلیقه به  حساب می آید که حتما باید راجع بهش گفتگو کنید. البته که در نامه خود ذکر کرده اید که با ظاهر خود  مشکلی ندارید و همینجور که هستید خودتان را می پسندید، پس دقت نظر داشته باشید که حد و حدود و حریم خود را به خوبی بشناسید و پا روی حرمت نفس خود نگذارید. رابطه ای سالم تلقی می شود که طرفین برای حریم شخصی هم احترام قائل شوند.


قبل از اینکه با طرف مقابلتان وارد صحبت شوید، اول تکلیف خودتان را با ظاهرتان، ارزشهای خود نسبت به زیبایی و معیار و ملاکی که در این رابطه دارید با قاطعیت مشخص کنید. ممکن است شما هم  با برخی از تغییرات جزیی مشکلی نداشته باشید مثل تغییر رنگ مو، مدل مو و تا  حدودی سبک آرایش و پیرایش،  ولی لزومی به تغییرات بیشتر مثل انواع جراحی ها نبینید و در این شرایط می توانید با هم به توافقی برسید که هر دو رضایت نسبی هم داشته باشید. اما با خود صادق باشید و مراقب باشید که هر پذیرش و نرمشی لزوما به معنی سازگاری در رابطه به حساب نمی آید.

همانطور که فرمودید از روز اول پارتنر شما ، شما را با همین ظاهر دیده و پسندیده اند، اگر خودتان به این جراحی ها و تغییرات اعتقادی نداشته باشید، انجام این کارها صرفا به خاطر"  رضایت طرف مقابل "یا "ترس از دست دادن  ایشان  " آسیب زدن به عزت نفس خودتان است و قطعا هزینه روانی زیادی برای شما به بار می آورد.

به نظر می رسد که پارتنر شما یک تصویر ایده آلی در ذهن خود دارد که شما را در آن قالب می خواهد بگنجاند، که اگر این فرض درست باشد، چندان عقلانی به نظر نمی رسد که منحصر به فرد بودن افراد را نادیده بگیریم و بخواهیم افراد را در قالب های ذهنی خود بگنجانیم، از طرفی آمدیم و این تصویر در چند سال آینده عوض شد،  پس هویت و شخصیت و فردیت شما چه می شود؟

در مورد سوال آخرتون در مورد جدایی، پیشنهاد می کنم که اول موضع خودتان را واضح برای خود و ایشان مشخص کنید، خط قرمز های خود را  هم برای خود هم ایشان مشخص کنید.  اگر به نقطه توافقی و مشترکی نرسیدید ، در نهایت نسبت به ادامه و یا اتمام رابطه می توانید تصمیم بگیرید.


با تشکر از اعتماد شما

مونا گوشه - خانه توانگری طوبی


ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 30
کارآمدی پاسخ : 9
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه