سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

خیانت. دروغ.لغزش.سادگی

پرسش

تاریخ ثبت : 05 آبان 1395
1,912  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام من تاتا هستم 35 سالمه.1ازدواج ناموفق داشتم.3سال پیش با مردی آشنا شدم که همسرشون فوت کرده بودن.رابطه خوبی داشتیم تا اینکه من بحث ازدواج رو پیش کشیدم اما ایشون قبول نمیکردن و میگفتن آمادگی ندارن. کارمد وزارت کشور بودن و فروشگاه مبل دارن.من برای خرید مبل برای خونه پدرم به فروشگاه رفتم به صورت سرزده.این آقارو با خانم 55 ساله ای دیدم که مشخص شد زن صیغه ای آقاست.روز بعدش رفتم پیش اون خانم  و ایشون همه چیو به من گفتن.چیزی که منو خیلی بهم ریخته اینکه زن عقدی هم دارن با 1 فرزند دختر و بدتر اینکه شناسنامه جعلی به من نشون دادن.از همه جا بلاکش کردم چون نیومد با من حرف بزنه.فقط میگفت دروغه بهت ثابت می کنم.ازم کمک میخواد.چون اون زن صیغه ای ازش حق سکوت کلانی میگیره.توو بد مخمصه ای افتادم خیلی داغونم کمکم کنید

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
02 مرداد 1396 ساعت 12:55

درود بر شما دوست گرامی

ازدواج تصمیم مهمی است و می تواند بر سایر ابعاد زندگی تاثیر بگذارد. بنابراین لازمست با دقت و منطق صورت بگیرد.

افراد در شروع ارتباط ناخودآگاه خود را طوری نشان می‌دهند که برای طرف مقابل جذاب‌تر به نظر برسند اما لازمست یک شناخت اولیه درباره طرف وجود داشته باشد. زیرا یکی از عوامل موثر در یک ازدواج مثبت، داشتن شناخت حداقلی از طرف مقابل است که می توان از طریق تحقیق کردن در مورد طرف مقابل به دست آورد. در واقع بخش مهمي از شناخت مربوط به همين پرس و جوهاست. مثلا دوستان نزديک فرد که مدتي با او در تماس و معاشرت و دوستي بوده‌اند منابع خوبي براي تحقيق هستند. همچنین دوستان هركس تا حدي منعكس‌كننده روحيات او هستند. تحقيق از محل کار يا تحصيل، همسايه ‌ها، از جمله مواردی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا اطلاعاتی در مورد طرف مقابل داشته باشید.

مرقوم فرموده اید که 3 سال است با ایشان آشنا شده اید، آیا در این سه سال تلاشی برای دانستن بیشتر در مورد ایشان کرده بودید؟ تحقیق و پرس و جو و دقت بیشتر در مورد رفتارها و ارتباطات ایشان نموده بودید؟ یا صرف ظاهر مناسب ایشان علاقمند به ازدواج با او شدید؟ آیا برای شما جای سوال نداشت که اگر ایشان تمایل به ارتباط با شما دارد و شرایطش هم مناسب است به چه دلیل از ازدواج سر باز می زند؟ و اینکه پس از اطلاع از عدم تمایل ایشان به ازدواج، به چه دلیلی ارتباط را ادامه دادید؟

خواهر گرامی، گاهی اوقات ما در مورد نکات مهم زندگی دقت کافی نمی کنیم و مسائل مهم را نادیده می گیریم. بهتر بود ابتدا در مورد ایشان شناخت کافی پیدا می کردید سپس تصمیم ازدواج را مطرح می کردید.  یک رابطه مناسب، ارکانی دارد که اعتماد یکی از آنهاست. صداقت نیز عامل مهمی در تداوم و هدفدار کردن رابطه است که در خصوص این آقا وجود نداشته است. همچنین وقتی شما تمایل به ازدواج داشته و ایشان تمایل ندارد، دلیل شما بر ادامه چنین رابطه ای چیست؟ ایشان نمی تواند پایگاه عاطفی مطمئنی برای شما باشد و شما هم مسئول کمک به ایشان نیستید.  با توجه به تجربه ای هم که قبلا داشته اید بهتر است ضمن قطع ارتباط با این آقا، نکاتی که لازم بود در این رابطه توجه کنید را در نظر بگیرید تا با درس گرفتن از تجربیات تان بتوانید رابطه ای مناسب را برای خودتان پایه ریزی نمایید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه