پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

حس میکنم زنم علاقه ای بهم نداره منم عاشقش بودم علاقم خیلی کمرنگ شده

پرسش

تاریخ ثبت : 05 آبان 1395
5,357  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سه ماه دیگه تاریخ عروسیمونه . اولش همسرم خیلی دوس داشتم اما الان خیلی کم رنگ شده دوس داشتنم . زنم پر از استرسه . این استرس به من منتقل میکنه . نمیتونم ارومش کنم . به خاطر ساخت خونه و مراسم عروسی از لحاظ مالی خیلی تحت فشارم . همسرم هم به خاطر مسایل مالی استرس میگیره و منو تحت فشار میزاره . وقتی بی پول میشم اخلاقش خیلی بد میشه . حس میکنم واقعا علاقه ای به من نداره . منم حسم بهش خیلی کم شده . وقتی کنار هم هستیم فقط بد اخلاقی میکنه . حتی نزدیک 3 ماه که به من اجازه نداده بهش دست بزنم .گرچه از همون اول که عقد کردیم سخت اجازه میداد . کلافه شدم از این همه استرس و اعصاب خوردی که به من وارد میکنه . دیگه تحمل ندارم . زنگ که بهش میزنم فقط منو بازخواست میکنه که خونه چی شد . وام چی شد . حقوق دادن . دیروز بهش گفتم حتی یه لبخند هم بهم نمیزنی . مسخرم کرد و گفت مثل فیلما حرف میزنی . لطفا راهنماییم کنین و زود جواب بدین . تا تصمیم احمقانه ای نگرفتم

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

ویدا چیتگر
ویدا چیتگر
05 بهمن 1395 ساعت 16:06

سلام خدمت شما بردیای گرامی

در مورد مشخصات خود و همسرتان چیزی مرقوم نفرمودید و توضیحات در این زمینه کافی به نظر نمی رسد.

... و اما شرایطی که در آن قرار دارید، بخشی از آن برای روند پیش از ازدواج و مهیا کردن ملزومات کار ، طبیعی است که هم شما تحت فشار باشید و هم همسر محترمتان.

ولی وقتی که می فرمایید حسی که بهشون داشتید، کم شده  و حس می کنید ایشون هم به شما علاقه ای ندارند....اینجا دیگر خیلی نمی تواند به شرایط مدکور مربوط باشد.

بهتر است هر دو نفرتان کمی تمرکزتان را از روی مسائل و مشکلات مالی بردارید، به خود فرصت دوباره دهید تا ملاک ها و معیارهای انتخاب یکدیگر را بار دیگر با هم مرور کنید. اینکه چقدر از معیارهای روزهای اول آشنایی تون ، هنوز هم  بین تان وجود دارد؟ اگر این ملاک ها امروز کمی متفاوت شده اند، آیا طرف مقابل می تواند در طیف این تفاوت جای بگیرد یا نه و برعکس شما برای ایشان تا چه حد با تغییر معیارهای ایشان، هماهنگید ؟ در صورت تغییر در این ملاک ها و ارزش ها، جنس این تغییرات چیست ؟ یعنی مثلا از هم خسته شدید و برای هم تکراری شدید ؟ یا در اثر رشد فردی و آگاهی  بیشتر از شخصیت خودتان و ایشان و نیز پی بردن به مشکلات و موانع حل نشدنی پیش رو ، به نتیجه ی کنونی رسیده اید ؟ 

بهتر است با خود و یکدیگر روراست باشید و بالغانه رابطه ی خود را ارزیابی کنید که اصلا برای چه چیز می خواهید ازدواج کنید. حل کردن موانع مالی و عبور از آنها به هر ترتیب و ورود به زندگی زناشویی ، همه ی این داستان نیست. 

ازدواج بناست که برای دو طرف فضای رشد و بالندگی و آرامش و آسایش را داشته باشد و این چیزی است که دو طرف برای هم و برای رابطه شان می سازد نه اینکه ازدواج ماهیتی داشته باشد که اینها را برای طرفین ایجاد کند. 

بهتر است قبل از هر تصمیمی به موارد ذکر شده دقت کنید و به عنوان دو فرد بالغ وارد گفتگویی شوید که در هر دو سمت اش احساس بُرد برای هر دو نفرتان باشد. یعنی اگر تصمیم به ادامه گرفتید، در این تصمیم هردو نفرتان سهم یکسان از احساسات خوشایند ، مسئولیت پذیری ، درک موقعیت و شرایط یکدیگر ، ساده تر گرفتن روند مالی زندگی برای تجربه ی لحظات شیرین زندگی و..... داشته باشید نه اینکه یک نفر دائم بهانه گیری و بداخلاقی کند و دیگری دائم دوندگی کند برای رضایت آن دیگری.

اگر هم پس از بررسی های دقیق و منطقی ( نه فقط برای اینکه حس دوست داشتن کمتر شده) به این نتیجه رسیدید که ادامه ی این راه اشتباه است، به هم زخم نزنید و با سلامت روان بیشتری جدا شوید. در نظر داشته باشید تنش و اصطکاک در روابط بزرگترین عشق و علاقه ها را هم کم رنگ می کند اگر بتوانید از میزان این تنش ها در رابطه کم کنید، ممکن است احساسات و علاقه مندی تان نسبت به یکدیگر ، بار دیگر پر رنگ شود ( هدف شناخت دلایل اصلی این تنش هاست نه فقط چون علاقه کم شده، پس جدا شویم)

دقیقا منظورتان از  " تصمیم احمقانه نگرفتن " چیست ؟ قطعا اگر نکات بالا را رعایت کنید هر تصمیمی که بگیرید، منطقی و به نفع شما و همسرتان خواهد بود.

به این منظور نیز می توانید از کمک های حرفه ای مشاوران در زمینه ی حل تعارض زوج ها، بهرمند شوید.

با تشکر از اعتمادتان ؛ پاسخگوی سوالات بعدی شما خواهم بود

ویدا چیتگر - کارشناس ارشد روانشناسی - خانه ی توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه