پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

من عضو هیچ گروهی نبوده ونیستم ولی تمالایت گروهی داشته ودارم اما در گسب موفقیت اداری ناموفق بودم چه کنم ؟

پرسش

تاریخ ثبت : 04 آذر 1397
145  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
ذر سیستم اداری حودم همیشه با مشکل کواجه میشوم وسعی می کنم رضایت مخاطبم را به نحو احسن جلب کنم متاسفانه مخاطبم که مسئول بالا دستی باشد نگاه منفی به بنده دارد لرا هم خودم وهم اطرافیانم از این نگاه منفی بالا دستی آسیب دیدیم لذا با روش پر خاشگرانه یا شکایت کارمون جلو میرود دوست داشتم با رابطه اداری صحیح همیشه کارم جلو بره متاسفانه موانع سخت در مسیر موجب گرایش به سمت خشونتم شده ومیشود به نظرتان راه چاره چیست لطفا راهنمایی فرمایید

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

شایان غدیری
شایان غدیری
15 آذر 1397 ساعت 13:35

سلام دوست گرامی


اشاره داشتید وقتی مورد انتقاد و ارزیابی منفی قرار می گیرید به روش پرخاشگرانه واکنش نشون میدید. در عین حال مطرح نمودید که سعی دارید رضایت مخاطب خودتون رو به نحو احسن جلب کنید. مساله این جاست وقتی تمام تلاش خودتونو میکنید که صرفا این رضایت به نحوی کامل انجام بگیره خودتو درگیر مسیر بی نقص گرایی می کنید. و در عین حال، چون با پاسخ متناسب با رفتارِ خود ، از سوی ایشان مواجه نمیشید واکنش منفی نشون می دید. به نظر میرسه ماشه چکان این تنش ها، همان سطح بالای انتظارات شما در قبال برآورده نمودن کامل نیازهای فرد مقابل باشه .

 پیشنهاد می کنم به این موضوع توجه نمایید که برای احساسِ خوب داشتن و نشان دادن کفایت و صلاحیت شغلی و اجتماعی، بیش از آنکه لازم داشته باشیم کامل باشیم،  نیاز است کافی باشیم. توانایی های گروهی و اجتماعی خودتون رو در کنار پذیرش این محدودیت ها قرار بدید تا بتونید استعداد و توانمندی خود را در ارتباط با افراد گروه به نحوی منطقی و متعادل به پیش ببرید.

ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 30
کارآمدی پاسخ : 10
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

30 آذر 1397 ساعت 03:18
از پاسخ شما جناب دکتر بسیار سپاسگزارم
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه