پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

افسردگی و نا امیدی

پرسش

تاریخ ثبت : 11 آبان 1395
2,776  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام دختر مجرد 32 ساله ای هستم که متاسفانه با وجود داشتن تحصیلات تکمیلی در مقطع ارشد هنوز نتوانسته ام شغلی مناسب با رشته و یا روحیات خود پیدا کنم. مدت اندکی در شرکتی بودم ولی چند هفته پس از ورودم به شرکت اوضاع شرکت تغییر یافته و شرکت مجبور به کاهش تولید شده و بر خلاف میلم از کار بیکار شدم. با وجود انکه ادم سخت گیری نبوده و به کمترین حقوق قاتع بودم.... این بیکاری چندین ساله و نبودن وضعیت مناسب برای رشته من (صنایع غذایی) باعث افسردگی من شده.... نداشتن خواستگار و انصراف از خواستگاری انها وقتی میفهمند بیکار هستم و از طرفی سرزنش خانواده برای انتخاب رشته تحصیلی این موضوع را تشدید میکند. اگرچه به ادامه تحصیل در مقطع دکتری علاقه دارم اما نداشتن شغل تمام انگیزه ها را از من سلب کرده است و نگرانی از بابت اینکه اگر دانشگاه ازاد قبول شوم یا شبانه دولتی باید هزینه بپردازم .... اطرافیان دلداری داده و مرا به داشتن صبر توصیه میکنند.... اخه صبر تا کی؟ چند سال؟؟ من الان نیازمند استقلال مالی هستم الان دوست دارم خریدهایی انجام بدم که مقتضی سنم هست.... در حال حاضر حتی به ازدواج هم فکر نمیکنم چون دیگه برام مهم نیست فقط ارزوم اینه که شغل مناسب پیدا کنم...کلا اعتماد به نفسم به طور وحشتناکی کاهش یافته و امیدم را از دست داده ام. این مطلب را هم اضافه کنم که در انجمن مربوط به رشته خودمان از 7 سال پیش ثبت نام کرده ومرتب پیگیر هستم و به افراد زیادی برای پیگیری شغل صحبت کردم اما همگی وعده بی نتیجه داده اند.

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
01 مرداد 1396 ساعت 13:46

درود بر شما دوست گرامی

شغل اهمیت و ضرورت ویژه‌ای در زندگی انسان دارد و در واقع یکی از تصمیم گیریهای اساسی و سرنوشت‌ساز برای وی می‌باشد. شغل ما بر سبک زندگی ما تاثیر دارد و محل کار نیز مانند خانه ما می شود که بخش زیادی از انرژی خود را آنجا صرف می کنیم. همچنین با توجه به توضیحاتی که در مورد خودتان داده اید، نداشتن شغل باعث شده در موارد دیگر مثل ازدواج نیز دچار مشکل شوید.

توجه بفرمایید که وقتی پسری که به خواستگاری شما می آید به دلیل شاغل نبودن شما از ازدواج انصراف می دهد، این مسئله عدم بلوغ لازم ایشان برای ازدواج را می رساند و در واقع دلیلی ندارد که شما این مسئله را به خودتان نسبت دهید. وقتی آقاپسری روی درآمد خانم به قدری حساب کرده که بدون آن قادر به تشکیل زندگی نیست بهتر است شما هم به موارد دیگری بیاندیشید.

پیدا کردن شغل مناسب شاید دغدغه ی خیلی از کارجویان باشد پیدا کردن کار مورد نظر نیاز به علم، مهارت، استعداد، تجربه و خیلی از عوامل مهم دیگر دارد. اما برای پیدا کردن یک شغل خوب تلاش و پشتکار فراوان هم لازم است فقط داشتن تجربه و مهارت کافی نیست داشتن اعتماد به نفس و داشتن روحیه ی کاری بالا هم برای شروع یک شغل و درآمد زایی لازم است. معمولا کارجویان به دنبال شغل مورد علاقه و شغلی که بتواند نیازهای مالی آنها را برطرف کند هستند اما در اصل بدون شروع یک کار و در واقع بدون کسب اندکی تجربه حتی در مشاغلی هم که خیلی با روحیات ما سازگاری ندارد باعث میشود که زودتر به شغل مورد نظر خود دست پیدا کنیم.

موارد زیر می تواند به شما کمک کننده باشد:

  • استفاده از منابع کاریابی: منابع کاریابی را تقریبا همه با آن آشنایی دارند البته منابع آنلاین معمولا متداول تر هستند مثلا وب سایت های استخدامی، منابع کاریابی آنلاین، وبلاگ شرکت های مختلف که آگهی استخدامی دارند جزء منابع آنلاین برای کاریابی هستند.
  • پرس و جو از دوستان و آشنایان و کسانی که مورد اعتماد شما هستند
  • توجه بفرمایید که در ابتدای یافتن کار، حتی می توانید بر شغلی که ارتباط با تخصص شما ندارد متمرکز شوید، سپس از حضور خود در اجتماع استفاده کرده و با افزایش روابط کاری خود، امکان اشتغال در زمینه شغلی خود رافراهم سازید.
  • خواهر گرامی، مشکل بیکاری و نبود شغل متناسب با تخصص، مشکل بسیاری از جوانان بوده و به شما اختصاص ندارد. بهتر است در حال حاضر با توجه به مسائل موجود در جامعه شغل داشته باشید تا بتوانید با داشتن امکان مالی، برای آینده خود تصمیم بهتری بگیرید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه