پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

تردید در تصمیم گیری

پرسش

تاریخ ثبت : 20 آذر 1397
210  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام.
من این متن رو در پاسخ به جوابی که شما زحمت کشیده بودین نوشتم ولی چون دیدم با گذشت زمان جواب نداده بودین مجدد به عنوان سوال مطرح کردم.
سوال قبلی با عنوان اختلاف قد قابل سرچ در سایت میباشد.
"ممنونم از پاسخ خوب و مفیدتون و جالبه من فک نمیکردم شما پاسخ بدین و تا دیشب که برای خرید یک دوره وارد سایت دکتر شدم فهمیدم که سوالم جواب داده شده و با توجه بهگذشت چندین ماه دیگه از اون تاریخ و نزدیک یک سال من هنوز نتونستم فراموش کنم. و راهنماییتون خیلی خوب بود ولی چندتا سوال داشتم. فکر خیلی کردم و احساس میکنم این اتفاق به دلیل عدم تمایل جن.سی بوده و من احتمالا از عدم لوند بودن ایشون سرد شدم و شاید خانم های دیگه رو با همین قد اگر ببینم از خیلیا خوشم میاد. ولی واقعا چرا بازم نمیتونم فراموش کنم. خیلی فکر تو سرم میاد. با خودم میگم انگار لج کردم که چرا یکی که اینقدر شبیه اونی که میخوام هست این ویژگی رو داره (قد کوتاه تر) که ابدا هیچ کاریش نمیتونم بکنم. خانم دکتر تمام انچه من از ی خانواده و شرایط همسر میخواستم رو ایشون داره. اینکه باید رها کنم و برم با یکی دیگه زندگی کنم داغونم میکنه.. آیا ا اگر با همین حسی که توش شیفتگی و هیجان مثبت نیست یا شاید کم هست برم تو گود ازدواج خطرناکه؟ و احتمالا سرد شدن و احساس ناکامی هست؟
نکنه من شرایط و موفقیت های این خانم که دوست داشتم خودم بهشون برسم داره منو جذب میکنه؟ دلم یک دله نمیشه چکار کنم؟
ممنونم اگر نیاز به مشاوره حضوری هم هست بفرمائید اگر جایی مورد تایید شما هست در مشهد که برم."

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
06 دی 1397 ساعت 04:30

سلام ، سپاس از اعتمادتان .

پاسخگويي به قسمت اول سوالتان را همكار گرامي خانم علي اكبري زحمت كشيده بودند . بنده پاسخگوي قسمت دوم سوالتان هستم . نوشته شما را خواندم ، ابتداميخواهم نقل قولي از ايشان بيان كنم " در بحث مطلوبیت فیزیکی در ازدواج، سلیقه شما مطرح می شود، لازم است با خودتان بیندیشید که آیا ایشان برای شما جاذبه جن.سی داشتند؟ "اكنون از نوشته شما اينطور برداشت ميكنم كه پاسخ شما به سوال بالا منفي است معمولا تصميم گيري در زماني كه مطلوبيت فيزيكي وجود ندارد توصيه نميشود. در مورد سوالات ديگري كه در خصوص ترديدهايتان پرسيده ايد بايد بگويم بخشی از افكاري كه درباره آن نوشته ايد حقيقت ندارد و تنها ساخته ي ذهن شماست .اين باورغلط را دور بريزيد كه تنها يك نفر مناسب ازدواج باشماوجودداشته واكنون كه نيست ممكن است تا اخرعمرخوشبخت نشويد.تمام شدنِ رابطه با ايشان را نيز ميتوانيد بجاي حسرت خوردن بخاطرِاز دست دادن ، يك اتفاق مثبت تصورکنید.به تصميمات خوداحترام بگذاريدوبپذيريدكه حتماآن زمان آن موضوع براي شمامهم بوده که آن تصميم راگرفته اید و حال كه هنوز هم آن موارد وجود دارند پس بازگشت وشروع مجدد چيزي را تغيير نخواهد داد و به صلاحتان نيست . نكته مهم ديگري كه ميخواهم به آن بپردازم اين است كه بد نيست معيارهاي انتخاب و خواسته هاي تان در ازدواج نياز را بازنگري مجددي كنيد.اينكه برتري اجتماعي خانوادگي خانمي را تحسين كنيدبه خودي خود اشكالي ندارد اما اينكه اين موضوع بخواهد بعنوان يك معياراصلي براي ازدواج تان باشد صحيح نيست و ممكن است شما را از پرداختن و بررسي جنبه هاي اصلي ازدواج بازدارد و درنهايت باعث سردرگمی و تصميگيري اشتباه تان شود . در پايان به شما توصيه ميكنم پرونده اي را كه در واقعيت بسته شده ، در ذهن خود نيز ببنديد . اجازه دهيد فيلترهاي ذهني تان كنار رودو افق هاي جديدي براي خود ترسيم كنيد.

امانتداراعتمادتانم و آماده ي تقديم خدمت درصورتِ نياز و سوالات آتي تان هستم.

چايچي-خانه توانگري

ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 30
کارآمدی پاسخ : 8
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه