پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

ازدواج با شخصی که طلاق گرفته

پرسش

تاریخ ثبت : 02 دی 1397
290  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام دکتر
من مدتیه که با شخصی آشنا شدم که قبلا ایشون جدا شدن از همسرشون در دوران عقد . من از ایشون خواستم که از همون ابتدا پیش مشاوره بریم که اگه مشکلی نبوده ادامه بدیم . ما چند جلسه پیش مشاور رفتیم وتست دادیم و نتیجه تست این بود که مشکلی نیست و میتونیم با هم ادامه بدیم اما من خانوادمو در جریان نذاشتم چون ایشون هنوز دارن مهریه میدن و شرایط ازدواج فعلا ندارن و اینکه دکتر من میدونم که خانواده من به شدت مخالفت میکنن چون ایشون قبلا جدا شدن و این مساله تو خانواده ما جا نیفتاده . معیارهای من به این آقا نزدیکه . هنوز داریم همدیگرو میشناسیم اما نگران آیندم . نگران اینکه اگه خانوادم مخالفت کنن من چطور میتونم قانعشون کنم . میشه خواهش کنم کمکم کنین . میشه لطفا راجع به ازدواج با کسایی که قبلا جدا شدن صحبت کنین ؟ اینکه چطور میشه اعتماد کرد؟ اینکه چطور خانواده ها رو راضی کرد؟ ممنونم

بابت مطالب خوبتون ممنونم

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
11 دی 1397 ساعت 18:29

سلام سپاس از اعتمادتان .

ازدواج یکی  از مهمترین تصمیمگیری ها در زندگی هر فردی ست و طبیعتا این میزان نگرانی در شما طبیعی ست . با خواندن نوشته تان متوجه یک نگرانی عمیق شدم اگر برداشت من صحیح باشد شما  ترس از دست دادن این فرد را دارید و این موضوع میتواند همه چیز را تحت تاثیر منفی خود قرار دهد وشما را در تصمیمگیری دچار اشتباه کند. اگر این برداشت صحیح نباشد با توجه به اینکه ذکرکرده اید یک متخصص تناسبات  شمارا بررسی و تایید کرده اند . پس تنها موضوع .شیوه مطرح کردن به خانواده  است ببینید میزان استقلال شما چقدر است و چقدر توانسته اید این استقلال را به خانواده نیز نشان دهید .درمطرح کردن موضوع رفتار بالغانه ی شما همراه با توضیحاتی معقول و شرح اینکه با کمک متخصص بررسی هایی کرده اید بسیارکمک حالتان خواهد بود و درنهایت از یک بزرگتر و امین نیز میتوانید به عنوان واسطه کمک بگیرید . درمورد اینکه ایشان هنوز  مهریه نداده اند نیاز به صبر و گذراندن این مرحله هستید . ازدواج موفق به انرژی روانی بسیاری برای ساختن و تلاش دوطرفه نیاز دارد و هرموضوعی از روابط قبلی فرداگر هنوزهم حل نشده باشد و وجود داشته باشد میتواندآسیب زا باشد و باعث شود انرژی فرد برای رابطه ی جدیدش کاسته شود. پیشنهاد من به شما مدیریت هیجاناتتان برای تصمیم گیری عاقلانه است . شاید بد نباشد تاحدودی از شدت ارتباطتان کم کنید .فواصل بین دیدارها را زیاد کنید و بار احساسی رابطه را تعدیل کنید تا آگاهانه تر تصمیم بگیرید .

امانتدار اعتمادتانم و آماده ي تقديم خدمت درصورتِ نياز و سوالات آتي تان هستم.

چايچي-خانه توانگري


ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 30
کارآمدی پاسخ : 10
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

12 دی 1397 ساعت 13:15
سلام
ممنونم از پاسخ خوبتون

در مورد اینکه گفتین نگران از دست دادن ایشون هستم شاید یکی از دلائلش این باشه که من مهرطلب هستم و همیشه از کودکی این مسئله رو داشتم که حتما باید مورد تائید خانواده باشم بنابراین کم پیش اومده کاری بر خلاف میل خانواده انجام بدم. و به همین دلیل نزد مشاوره میرم برای حل این مسئله و حتی پکیج رهایی از مهرطلبی دکتر شیری رو هم تهیه کردم . خانم دکتر این آقای طی صحبتی که من باهاشون داشتم ترسی از اردواج دارن و چون مشکلات مالیشون الان یه مقدار زیاده من خودمم صلاح نمیدونم که الان بخوایم خانواده ها رو در جریان بذاریم . من شخصیت این آقا رو میپسندم اما شاید نه به طور کامل به هر حال هر شخصی یه اخلاقای بد داره و یه سری اخلاق خوب و من فکر نمیکنم که اخلاقای بدشون بتونه زندگی رو دچار مشکل کنه . و وقتی با ایشون صحبت کردم راجع به آینده ..نظرشون این بود که فعلا مشکلات مالی رو سر و سامون بدن و بعد راجع به ازدواج عاقلانه فکر کنن .... اینکه ایشون گفتن باید بررسی کنم که بدبین نشده باشم بعد از طلاق ... و اینکه نمیخوام فقط احساساتی تصمیم بگیرم .. و از نظر من حرفشون درست بود ... و من تصمیم گرفتم که روابطم رو باهاشون کنترل کننده تر جلو ببریم و همونطور که شما گفتین فواصل دیدارهامون رو بیشتر کنیم و تو این مدت منطقی تر فکرکنم راجع به اخلاقامون ... ولی خیلی زیاد نگران واکنش خانواده ام هستم ...و نگرانیه بعدیه من اینه که واقعا طلاق و شکستی که از زندگیه قبلیشون خوردن باعث بدبینی نشده باشه . چیزی که دقیقا خودشون هم نگرانشون هستن . البته من تو برخورداشون این رو ندیدم ولی شاید بروز نداده باشن . .. خانم دکتر به صلاحه که من چقدر منتظر بمونم تا ایشون بتونن اون ترس از ازدواج رو از بین ببرن در خودشون ؟ با توجه به این مسئله که ایشون مسئولیت خانواده رو هم دارن چون از 19 سالگی پدر ندارن و تک پسر هستن و شرایط مالیشون یه مقدار سخت تر هم میشه .

ممنونم از راهنمایی خوبتون
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
14 دی 1397 ساعت 01:45

سلام . پاسخ دوم تان را خواندم . باتوجه به اینکه خانواده ها در جریان نیستند و تعهد و قولی در میان نیست اینکه شما منتظر باشید تا ایشان هر زمان احساس امادگی کردند (حتی اگر دلایل معقولی هم ایشان برای این تاخیر داشته باشند) میتواند این پیام را از سمت شما دهد که هدف و برنامه شخصی ای نداریدواستقلال شما را زیرسوال میبرد. میتوانید بالغانه به ایشان بگویید علیرغم تشخیص ویژگیهای مثبت در ایشان امانمیتوانید قولی به ایشان بدهید کمااینکه چون ایشان در حال حاضر شرایط لازم را ندارند نمیخواهید مسیولیت و دغدغه ذهنی ای برای ایشان بساازید و همچنین ماندن در شرایط بلاتکلیفی نیز مطلوبتان نیست پس تصمیم بر اتمام رابطه دارید . به فرصتهای روبروی خود بیاندیشید و بگذاریدگذشت زمان وصبوری مسیرهای پیش رو را به شما نشان دهد.

چایچی_خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه