پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

با شخصی که در رابطه بی احترامی میکند و عذر خواهی نمیکند باید چه کرد؟

پرسش

تاریخ ثبت : 02 دی 1397
168  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
جناب دکتر با دختری در رابطه هستم که هنگام دعوا با بی احترامی برخورد میکنه و هیچوقت هم عذر خواهی نمیکنه خیلی راجب این موضوع بحث کردیم ولی فایده ای نداشته . واقعا دارم اذیت میشم به نظر شما راه حل کار چی میتونه باشه...

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

الهه دهقانیان
الهه دهقانیان
09 دی 1397 ساعت 12:23

با سلام واحترام 

از اینکه پاسخگوی شما هستم خوشحالم

در نامه تان از بی احترامی دخترخانمی که با ایشان در رابطه هستید وراهکار آن سوال پرسیدید،قبل از هرچیز باید بفرمایید منظورتان از بی احترامی توسط ایشان چیست، وآیا اصلا ایشان خودشان اعتقادی بر این دارند که کارشان بی احترامی است که به خاطرش عذر خواهی کنند. چرا که بسیاری از ما از واژه هایی مثل احترام برداشت های مختلفی داریم ومیپنداریم همه برداشتشان مشابه ماست در صورتیکه باید بر سر اینکه احترام وبی احترامی برای هر دوی شما چه معنایی دارد به توافق برسید سپس در مورد برخورد در آن مورد بیندیشید.

اما از آنجایی لازمه یک رابطه سالم احترام متقابل است بنابراین، توهین، تحقیر ویا به عبارتی بی احترامی کلامی در آن منجر به آسیب جدی به رابطه یا اتمام آن رابطه میشود.در اینکه ممکن است شما بر سر مواردی با یکدیگر توافق نداشته باشید شکی نیست ولی این مسئله به هیچ کدام از طرفین رابطه، مجوز بی حرمتی به دیگری را نمیدهد.

سعی کنید ابتدا با ایشان در این باره صحبت کنید واز احساستان هنگام برخورد ایشان بگویید در نهایت باید در مقابل بی احترامی منفعل برخورد نکنید . رفتارجرأتمندانه که حدفاصل بین منفعل بودن وپرخاشگریست را اتخاذ فرمایید.این گونه رفتار مهارتی است که نیازمند آموزش است وبرای هرنوع ارتباط سالمی لازم است.

در مورد خودتان هم کمی دقیق شوید وبررسی فرمایید آیا فقط ایشان در رابطه با شما اینگونه رفتار میکنند یا در روابط دیگرتان هم این قاعده حکمفرماست، چرا که عزت نفس شما نشان میدهد چقدر برای خودتان ارزش قائلید وخود را لایق احترام ومحبت دیگران میدانید .

در نهایت اگر نتوانید به نتیجه رضایت بخشی دست پیدا کنید بهتر است در مورد ادامه رابطه تأمل بیشتری فرمایید چرا که وجود روابط ناسالم میتواند زندگی شما را تحت تاثیر قراردهد.

باسپاس از اعتماد شما

الهه دهقانیان

خانه توانگری طوبی

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه