پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

راضی کردن پدر و مادر به ازدواج دو نفر

پرسش

تاریخ ثبت : 14 دی 1397
261  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام ،دختر و پسری پس از یک سال دوستی قصد ازدواج دارند،اما به دلیل اختلاف فرهنگی و مذهبی فراوان خانواده ی دختر بهیچ وجه حاضر به پذیرفتن خواستگاری نیستن و دلیل آنها هم این است که پسر در ابتدای رابطه دوستی به دختر دایی همان دختر خانم که باهم در یک ساختمان زندگی می کنند هم پیغام دوستی و رابطه داده ،و در حال حاضر همه اعضای فامیل از این موضوع اطلاع دارند،هر چند پسر می گویید برای امتحان کردن دختر دایی اینکار را کرده،به هر حال دختر با هر ترفندی شده در طول این مدت با پسر رابطه داشته با تمام سخت گیری های پدر و مادر و در حال حاضر می گویید فقط و فقط با همین پسر ازدواج می کند،لازم به ذکر است دو بار هم پیش مشاور رفتن که بار اول مشاور ی را که خانواده دختر معرفی کردن نیمه کاره رها کردن ،و بار دوم خودشان دونفری پیش مشاور رفته ،که دختر می گوید مشاور گفته هیچ مشکلی ندارید برای ازدواج .
خواهشمندم راهی را به ما پیشنهاد دهید تا پدر و مادر دختر کمی آرام و نرم شود در برخورد با این مساله ،سپاس گزارم.

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
16 دی 1397 ساعت 01:09

سلام سپاس از اعتمادتان.

نوشته تان را خواندم متوجه نگراني شما از آينده دختري كه صحبت كرده ايد هستم اما توضيحات شما كامل نيست ، سن اين دوفردواينكه آيا شرايط و امادگي  ازدواج را دارند يا خير را ذکر نکردید . ايا تناسبات وحود دارد يا خير . تنها موضوعي كه به شكل مشكل از آن صحبت كرده ايد پيشنهاددوستي آقا ميباشد. درمورد شكل دوستي  اين دوفرد اطلاعي ندارم ، ممكن است  درابتداي رابطه بوده اندو تعهدي  وجودنداشته  که با این برداشت , ويژگي بنيادي اي در فرد زير سوال نمیرود. احتمال این وجود دارد كه روالی که در حال حاضر وجود دارد تنها به پافشاري بيشتر دختر براي نتيجه دلخواهش راگرفتن وبنوعي لجبازي منجر شود،پيشنهادمن اين است كه  تمركزتان را دراين مساله بيشتر به سمت شناخت ويژگيهاي پسر و تناسبات و امادگيهاي  او براي ازدواج ببريد تا  درصورت نياز  و به نتيجه مطلوب نرسيدن بتوانيد دلايل منطقي وقانع كننده تري براي منصرف كردن دخترداشته باشيدبراي اين موضوع ميتوانيد از مشاورمتخصص در مشاوره پيش از ازدواج كمك بگيريد.

امانتداراعتمادتانم

چايچي_خانه توانگري

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

16 دی 1397 ساعت 11:32
ممنون از راهنمایی تون ،پسر 26 ساله و دختر یک سال کوچکتر هستن،از حرف های دختر متوجه شدیم پسر که هنوز سربازی ش تموم نشده ،از لحاظ مالی هیچ کمکی نداره و حتی خانواده ی پسر مایل نیستن به خواستگاری بیان و به پسر گفتن خودت باید از صفر تا صد مخارج عروسی رو بدی ،خانواده ی پسراز لحاظ مذهبی مالی و فرهنگی پایین تر از دختر هستن ،و به گفته ی دختر از ابتدای آشنایی هدفشون ازدواج بوده ،امیدوارم توضیحاتم کامل باشه
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
16 دی 1397 ساعت 15:20

از پاسخ مجددتان برداشت ميشود كه دختر در سن مناسبي هستند  اما اين پافشاري ممكن است بدليل نرسيدن ايشان به بلوغ هاي شش گانه ازدواج باشد . كارموثري كه ميتوانيد انجام دهيد به رسميت شناختن نيازهاوخواسته هاي ايشان است ، بپذيريد كه ايشان (صحيح يا غلط )در حال حاضر يك بحران عاطفي سنگين را تجربه ميكنند و هشدارهايي كه از شما دريافت خواهند كرد به سختي و درصورت رعايت مهارتهاي لازم ،موثرخواهد بود.براي ابراز مخالفت ميتوانيد در عين حال كه احساس ايشان را زيرسوال نميبريد جوانب منفي و پيامدهاي آتي  موضوع را  درقالب صميميت ودوستي براي ايشان شرح دهيد. وقتي در يك رابطه عاطفي سماجت بر ازدواج وجوددارد (حتي باوجودنبودن شرايط ابتدايي ) دوكار ميتوان انجام داد يكي اينكه  بررسي شود كه دلايل اين وابستگي جيست؟آياترسهايي وجود دارد؟آيافرار از شرايط فعلي فرد است و ... .  مورد دوم عدم فشارومحدوديت ايجاد كردن براي دوفرداست چرا كه در اينصورت ازدواج را تنها راه فرار ازين محدوديتها و تخليه هيجانات خواهندددانست.كمك گرفتن از يك مشاورمتخصص درمسائل پيش ازازدواج  در اين موارد بسيارميتواندكمك تان كند.

چايچي_خانه توانگري

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

17 دی 1397 ساعت 01:03
واقعا از حسن نظر و راهنماییهاتون سپاس گزارم ،در حال حاضر پدر و مادر دختر با وجود صحبت های طولانی در این چند روز با دختر ،به این نتیجه رسیدن برای فرار از ابرو ریزی در صورتی که خانواده ی پسر خاستن به خواستگاری بیایند بپذیرند.راهنمایی های شما رو حتما بهشون اطلاع می دم
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه