پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

حذف افراد منفی

پرسش

تاریخ ثبت : 28 دی 1397
214  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام. آقای دکتر شیری همیشه میگن افراد سمی رو از دایره دوستی هاتون حذف کنید. من همکاری دارم که خیلی انرژی منفیه. همیشه درد و ناله و غرهاش رو می خواد با من در میون بزاره. سه سالی باهاش مدارا کردم و دل به دلش دادم، ولی دیگه خسته شدم و تحملش رو ندارم. رابطه ام رو باهاش در حد سلام و علیک و حرف زدن محدود برای انجام کار اداری تنزل دادم. ولی حس بدی دارم، وقتی در کنارش قرار می گیرم احساس خفگی می کنم، فضا رو خیلی سنگین احساس می کنم. ازتون راهنمایی می خوام که بهم بگید آیا کارم درست بوده یا نه و اینکه در محیط های کاری که همکارهات رو هر روز می بینی و باهاشون در ارتباطی، اگر همکاری شخصیت سمی ای برای تو داشت، بهترین راه حذفش چیه. سپاسگزارم.

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

مونا گوشه
مونا گوشه
15 بهمن 1397 ساعت 14:45

دوست گرامی سلام

در کنار ما افراد مختلفی زندگی می کنند که یا ما خودمان آنها را برای معاشرت انتخاب کرده ایم مثل دوستان و همسرمان .یا بنا به شرایطی که کنترلش در اختیار ما نیست در کنار ما هستند مثل اقوام دور و نزدیک و یا همکارانمان.

در مورد کسانی که خودمان انتخاب می کنیم ، این اختیار را داریم که تصمیم بگیریم و بنا به نیازهای خودمان و خلق و خوی خودمان و طرف مقابلمان انتخاب کنیم پس در این گزینه امکان حذف کسانی که آسیبی به روابطمان می زنند وجود دارد که البته بسته به میزان و عمق روابط عملی کردن این تصمیم هم سختی ها و مزایا و معایب خودش را دارد.

در مورد این فردی که همکارتان است شاید خیلی گزینه حذف کار آمد نباشد. اما اینجا جادارد فکر کنید ببینید در زمانی که ایشان با شما صحبت می کنند چه فکری از ذهن شما می گذرد که جو را برایتان به اصطلاح خودتان سمی می کند. شاید یک بخشی از مسئله مربوط به تعبیر و تفسیر شما باشد از اتفاق، منظورتان از سمی بودن اگر نق و ناله مداوم است بهترین کار این است که با یک همدلی مختصر به این معنی که متوجه احساساتش هستید ابتدا کمی هیجاناتش کاهش پیدا کند و بعد مرز های خود را بگذارید و این واضح بشود برای ایشان که شما در حکم مشاور یا سنگ صبورش نیستید و کمک خاصی در زمینه مسائلش اگر دارد می تواند از متخصص کمک بگیرد و نقشتان و مرز رابطه تان رابرای ایشان مشخص کنید. و در این مورد که می گویید از اینکه رابطه را در حد سلام و علیک کاهش دادید اما حس بدی دارید.. از خودتان بپرسید که چه انتظاری از خود دارید؟ آیا باید و نبایدی در سر شما تکرار می شود ؟ آیا براین باورید که باید به حرف دل همه گوش دهید تا آدم خوبی باشید به عنوان مثال... با پاسخ به این سوالات می توانید ردی از یک باور ناکارآمد را پیدا کنید و با به چالش کشیدن آن و بی اعتبار ساختنش متوجه می شوید که شاید این باید و نباید از قبل در ذهن شما حک شده در حالی که الان خودتان بهش اعتقادی ندارید. و در این صورت آن احساس بد از درون شما کم کم برطرف می شود.

از اینکه به ما اعتماد کردید از شما سپاسگزارم

مونا گوشه - خانه توانگری طوبی

ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 30
کارآمدی پاسخ : 10
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه