پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

آیا به خاطر مشغله زیاد باید رابطه رو تموم کرد؟

پرسش

تاریخ ثبت : 03 بهمن 1397
681  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام. من یه دختر 29 ساله هستم که حدود 6 ماهه با آقای 40 ساله ای وارد رابطه شدم. مشکل بزرگ من مشغله زیاد این آقاست. که باعث شده زمان زیادی برای دیدن هم نداشته باشیم. میدونم که بهونه نمیاره و مجبوره به خاطر کارش مسافت زیادی رو رانندگی کنه و حتی 5 شنبه ها و حتی بعد از برگشتنشم از کار اول مجبور به کار دومش که بیشترین منبع درآمدیش هست بپردازه. بارها از اینکه شرایطش رو درک میکنم ازم تشکر کرده ولی من احساس میکنم تو این رابطه دارم فرسوده میشم. اینکه هیچ وقت برام وقت نمیزاره . درسته هروز با هم صحبت میکنیم ولی ندیدن هم اصلا خوب نیست.
وقتی که بهش شکایت میکنم واحساس کنه که واقعا نارحتمو جدی میگم آخر شب (حدود 11 شب) برای دیدن یک ساعته با حالتی که خیلی خستست میاد منو میبینه. تو این مدت حرف ازدواج زده نشده ولی میشه فهمید که به این موضوع داره فکر میکنه .
نمیدونم باید چیکار کنم؟ من این آقا رو دوست دارم ولی از طرفی هم با این شرایطش اذیت میشم. تصمیم گیری جدا شدن ازش برام سخته چون با توجه به سنم و تجربه ای که تا الان داشتم فکر نمیکنم دیگه بتونم آدم به مناسبی این آقا برای ازدواج پیدا کنم.

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
06 بهمن 1397 ساعت 20:23

سلام ، سپاس از اعتمادتان.

نوشته تان را خواندم . متوجه نگراني شما براي تصميم گيري درست هستم .  ازدواج به عنوان يكي از مهمترين تصميمات و مراحل در زندگي هر فردي طبيعتا نياز به حساسيت وتفكر عميقي دارد اما در عين حال پررنگ بودن اين تصميم  نبايد باعث شود كه پرداختن به  تمام جوانب را ناديده بگيريد چرا كه هدف صرف ازدواج نيست بلكه داشتن يك ازدواج موفق است .درخصوص شرايطي كه شما شرح داده ايد اگر تعامل شما را در حال حاضر يك رابطه عاطفي دوستانه در نظربگيريم اينطور به نظر ميرسد كه نيازهاي آن برآورده نميشود ، مثلا نياز به تفريح  يعني اينكه دونفر در كنار هم اوقات خوش و مفيدي در راستاي علايقِ مشترك هم تجربه كنند.  فردموده ايد ايشان نسبت به گلايه ها و خواسته هاي شما بي تفاوت نيستند و درمواقع گلايه شما اقدامي براي جبران ميكنند . اين ميتواند نشانه حسن نيت  باشد اما اين سوالهامطرح ميشود كه چرا ايشان در مواقع ديگر  براي رفع خواسته شما اقدامي نميكنند؟و ديگر اينكه آيا خودِاو اين نياز را در رابطه احساس ميكند و صرفا فشار كاري اجازه اينكار را به ايشان نميدهد  يا اينكه اين موضوع را خيلي هم مهم و اولوليت نميداند ؟ جواب به اين سوال ميتواند نشانه تفاوتهايي در تايپ هاي شخصيتي شما باشد و ترجيحات شمارا در روابط بين فردي نشان دهد. موضوع ديگري كه از ان نوشته ايد اين است كه فكرميكنيد ايشان به ازدواج در اين رابطه فكر ميكنند.  فكت (دلايل واقعي) شما چيست؟ ايا ايشان مستقيما حرفي زده اند يا صرفا برداشت شماست؟اگر مستقيما حرفي زده اند ايا پيشنهادي نيز در جهت اقدام و عملي كردن  اين موضوع داشته اند؟ پيشنهادمن به شما اين است كه هدف  از رابطه را مشخصا از ايشان سوال كنيد.

امانتدار اعتمادتانم

چايچي-خانه توانگري

ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 30
کارآمدی پاسخ : 10
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

07 بهمن 1397 ساعت 09:00
مرسی از پاسخ تون. من خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که با اینکه 6 ماه از رابطون میگذشت و با وجود شکایت ها ی من مبنی بر اینکه برای من وقت کافی نداره و اعترافای خودشون که میگفتن من میدونم دوست پسرخوبی برات نیستم ولی تو اونقدر خوبی که باز منو تحمل میکنی ولی حتی یکبار هم حاضر نشدن به صورت خودجوش یکبار این قضیه رو جبران کنند. به نظرم یک فرد نمی تونه اینقدر مشغول باشه که نتونه برای فرد مقابلش وقت بزاره. اینکه ساعت 11 شب بیان منو ببینن به نظر متلاش در جهت جبران نیست فقط سوپاپ اطمینانه که من رو راضی نمیکرد. یه طوری بی احترامی هم به خودم میدونستم . هیچ وقت هم مستقیما حرف از ازدواج نزد و صرفا مبنی بر اینکه ازدواج کار درستیه و یا اینکه من شانس اوردم شما وارد زندگیم شدیم برداشت کردم.
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
09 بهمن 1397 ساعت 01:08

نوشته مجددتان را خواندم .

خوشحالم كه متوجه نبودن نشانه هاي مثبت و كافي شده ايد.

ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 30
کارآمدی پاسخ : 10
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه