پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

میخواهد مهاجرت کند. جلو بروم؟

پرسش

تاریخ ثبت : 04 بهمن 1397
182  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام
دوست اجتماعی 5 ساله هستیم(اکیپی). 6 ماه برای من کار کرده . 2 سال گذشته همکلاسی ارشد بودیم . 6 ماه ازمن کوچکتر است
در این 5 سال با دو نفر در رابطه عاطفی بودم(یکی از آنها دوستش بوده که پارسال تمام کردیم) .از روابطم مطلع بود. خودش در رابطه نبود .میداند به دلیل ندیدن آینده در روابطم آنها را تمام کردم( 2 ماه هست سینگلم). اردیبهشت به کانادا می رود. 2 الی 3 سال دیگر (شاید)بازگردد.
فهمیده توجه بیشتری به او دارم اما مستقیم چیزی نگفتم.سلایقمان 70% مشترک است. ظاهری ، فرهنگی و خانوادگی با معیارهای من می‌خواند. شاید بزرگترین تفاوتمان درونگرایی او وبرونگرایی من باشد.
خودم هم در شرایط ازدواج نیستم. درتلاش برای توفیق بیشتر مالی هستم. پدرش از پدر من پولدارتر است.در مقابلش آن شخص همیشه منطقی نیستم و حس میکنم در اوج منطقی بودن برای او کله شقم .فکرم درگیرش است. میخواهم همسرم باشد نه دوست دختر . اما ظاهرا هیچکدام شرایطش را نداریم. ایده ئولوژی او از ازدواج و پارتنر را نمیدانم.هر دو سفر 2 3 ساله زندگی داریم و ابهامات زیاد است.آیاباید جلو بروم؟میخواهم شروع کنم. از کجا شروع کنم؟
کمکم کنید :)

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

نعیمه داودی منش
نعیمه داودی منش
26 خرداد 1398 ساعت 12:46

سلام!

در متن نامه اشاره کردید از طرفی تمایل به ازدواج و تشکیل زندگی دارید و از طرفی امکانش رو‌ندارید چون برای پیشرفت کاریتون زمان لازم دارید،به نظر میرسه در شرایط ابهام و تعلیقی قرار دارید !

با توجه به اینکه فردی که بهشون علاقه مند شدید قصد مهاجرت دارن ، بهتر هست خودتونو از این ابهام خارج کنید و موضوع رو‌با ایشون مطرح کنید که در صورت داشتن چشم انداز مشترک از این سالها به بهترین نحو استفاده کنید! چون در صورت مطرح نکردن موضوع امکان حسرت براتون وجود داره و این حسرت میتونه منجر به خودشرزنشی شما بشه!

پس موضوع  رو با شفافیت با خانم مطرح کنید...

منظور از شفافیت دلایل علاقه مندی خودتون به ایشون و هدفتون از ادامه ی رابطه و آشنایی

و نهایتا رسیدن به نقطه نظر ایشون درباره ی ازدواج و رابطه و مخصوصا رابطه ی لانگ دیستنس که مهارتهای خاصی رو لازم داره و چالشهای خاص خودش رو‌داره

و نکته ی نهایی اینکه با توجه به علت کات کردن رابطه ی قبلی که بخاطر ندیدن آینده این رابطه رو تموم کردید، به نظر میرسه تحمل ابهام و بلاتکلیفی براتون کار سختی هست که این عدم تحمل بلاتکلیفی نه تنها در روابط که در جاهای دیگه ی زندگی هم میتونه براتون مسیله زا بشه

عدم تحمل بلاتکلیفی به خوبی نشون میده که شما در زمینه های مختلف از اول نگرانِ آخر و‌نتیجه ی ماجرا هستید که این موضوع حاکی از نیاز شما به پیش بینی پذیری و کنترل پذیری شرایط هست که انعطاف پذیری و قدرت حل مسیله رو‌در شما تحت الشعاع خودش قرار داده

و همین عدم مهارت در تحمل بلاتکلیفی در رابطه ی پیشِ رو‌هم میتونه زمینه ساز اضطراب و تصمیم های ناگهانیتون بشه که بهتر هست حواستون بهش باشه! که در این خصوص درس غیر حضوری شخصیت سالمتر میتونه کمکتون کنه!


معرفی درس
بسته کامل مجموعه شخصیت سالمتر من (4 جلسه)

توصیه های پیشنهادی
بهتر هست خودتونو از این ابهام خارج کنید و موضوع رو‌با ایشون مطرح کنید که در صورت داشتن چشم انداز مشترک از این سالها به بهترین نحو استفاده کنید! عدم مهارت در تحمل بلاتکلیفی در رابطه ی پیشِ رو‌هم میتونه زمینه ساز اضطراب و تصمیم های ناگهانیتون بشه که بهتر هست حواستون بهش باشه! که در این خصوص درس غیر حضوری شخصیت سالمتر کمکهای خوبی بهتون میکنه.
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه