پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

چه طوری بفهمم مدل عصبانی یا ناراحت شدن طرفم چیه؟

پرسش

تاریخ ثبت : 07 بهمن 1397
526  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام
من میخوام بدونم وقتی به قصد ازدواج با فردی آشنا میشیم چه طور باید بفهمیم وقتی عصبانی یا ناراحت میشه چه کار میکنه.
فرض رو بذاریم که خاستگار معرفی هست و میخوام مدل عصبانی شدن یا ناراحت شدنشو قبل از اینکه نسبت به همدیگه احساس مالکیت داشته باشیم بدونم.
تازگی یک خاستگار معرفی داشتم که با مشاور درباره اش صحبت کردم گفت ممکنه وسواس داشته باشه، اضطراب داره و خشمشو نمیتونه کنترل کنه همه اینا رو بررسی کن. و چون تاکید داشت روی مرتب بودن خونه و خوشش نمیومد در مقابل عمل انجام شده قرار بگیره(تاکید). مشاور به من گفت ازش بپرس که مثلا اگر یک هفته خونه مرتب نشه چه کارمیکنه. در واقع من انگشت گذاشتم رو نقطه ضعفش. کاری انجام ندادم فقط سوال پرسیدم و چیزی که میخواستم بدونم رو فهمیدم.و بعد دلیل سوالم رو براش توضیح دادم .
برام سواله: همین سوال پرسیدن ممکنه طرف فکر کنه من میخوام این کارو انجام بدم. اما من فقط میخوام بدونم اگر طرف با نقظه ضعفش روبرو بشه چه کار میکنه.
پس سوالم اینه: آیا درسته بپرسیم طرف وقتی با نقظه ضعفش روبرو میشه چه کار میکنه؟ بااینکه ممکنه طرفاین سوالو تعمیم به کل بده و بره تو حالت دفاعی

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
27 بهمن 1397 ساعت 03:10

سلام ، سپاس از اعتمادتان.

نوشته تان را خواندم، دروهله‌ی اول نوشته اید، تحت بررسی مشاوری قرارگرفته اید،شاید بهتر باشد سوالات آتی‌تان را، نیز از ایشان بپرسید تا به نتیجه‌ی مناسبتری برسیداماازطرفی در خصوص سوالی که پرسیده اید«اینکه شما شرایطی را شبیه سازی کنید تا بتوانید با سرعت بیشتری شناخت کسب کنید»بله، ممکن است مفیدباشد اما توجه کنید که معمولامصنوعی و ساختگی بودن شرایط، بعید است شما را به یک نتیجه گیری حقیقی برساند! ویژگی ای از خواستگارتان  نگفته اید اما معمولا افراد به ندرت در جلسات ابتدایی آشنایی حرفی از نقاط ضعف خود و ویژگیهای منفی‌شان میزنند.حتی این امکان نیز وجود دارد که خودشناسی ناقصی داشته باشندوخودشان نیز از نقاط ضعف خود آگاه نباشند.اگر در قالب صحبت کردن بصورت کلی موضوعی را مطرح میکنید جواب ایشان را گوش کنید و از آن‌ موضوع بگذرید، اصلا نیازی نیست که دلیل‌تان را توضیح دهید(درخصوص مثالتان، طبیعی‌ست که زمانی در زندگی مشترک شرایط پیش بینی نشده ای اتفاق بیفتد و تا مدتها خانه مرتب نشودو بنظرمی‌رسدتشریح دلیل پرسش‌تان بیهوده بوده است)و ازطرفی نیز، چه بسا که گفتن دلیل، احساس ناامنی ای به ایشان القا کند و  باعث شود که دیگر، جوابهای ایشان فکرشده،از تعیین شده و به سمت تصنعی بودن، رود.

امانتدار اعتمادتانم و آماده ي تقديم خدمت درصورتِ نياز و سوالات آتي تان هستم.

چایچی_خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه