پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

عدم توانايي ونگراني براي ايجاد رابطه جديد و امتداد آن

پرسش

تاریخ ثبت : 09 بهمن 1397
152  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
من از يك پسري خوشم ميومد كه به بهانه ي كار باهاش قرار گذاشتم ببينمش ميخوام كه بتونم باهاش وارد رابطه بشم ولي نميدونم چطوري ميتونم اون رو متوجه اين بكنم كه مدل آويزون شدن نباشه و نتيجه ي مثبت بگيرم از اين جلسه. و اگر هم كه ادامه دار شد نميدونم چطور بايد رفتار كنم. تماسها از جانب من تا چه حدي باشه و بيشتر از اين نگرانم كه تووي جلسه ي اول ندونم چه كنم و اين ارتباط شكل نگيره.

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

مونا گوشه
مونا گوشه
20 اسفند 1397 ساعت 00:18

بانوی گرامی سلام

اینجور که از نامه شما متوجه شدم ، در آستانه شروع یک رابطه عاطفی هستید، یک راه این است که در  ابتدا  در مورد موارد مشترکی که بینتان هست سر صحبت را باز کنید . نه آنقدر پرحرفی کنید، نه بیش از حد ساکت باشید. از خودتان و تجربیاتتان بگویید و اجازه دهید ایشان هم از خودشان صحبت کنند.می توانید اشاراتی به توانمندی های منحصر به فرد ایشان داشته باشید مثلا  ویژگی هایی که به طور خاص توجه شما را جلب می کند بیان کنید. به پاسخ ها و زبان بدن خود و ایشان دقت کنید. به خودتان اعتمادداشته باشید و طبیعی رفتار کنید، قرار نیست شما نقش خاصی ایفا کنید تا ایشان به شما جذب شوند. خود واقعیتان باشید و واضح و رسا صحبت کنید.

نه آنقدر هیجان زده رفتار کنید که طرف تعجب کند نه بسیار رسمی و خشک که جرئت شوخی و خنده نداشته باشد.

در نظر داشته باشید که ابراز علاقه به ایشان در صوت تمایل این آقا هم می تواند فرصت آشنایی بیشتر را فراهم کند هم در صورت عدم تمایل ایشان نیز ممکن است ارتباط به طور کامل قطع شود. اما حداقال  تکلیف شما با زندگی تان روشن خواهد شد.از اینکه به اصطلاح خودتان آویزان دیده شوید نگران بودید، من اینطور معنا می کنم که ترجیح می دهید به صورت مهرطلبانه رفتار نکنید و خوبی ماجرا این است که کنترل این رفتار دست خودتان است. اگر این ابراز علاقه  را اینطور با خود حل کنید که فرصتی برای آشنایی فراهم می کنید و طرف مقابل شما هم مثل شما حق انتخاب دارد و پاسخ احیانا منفی ایشان را به ارزشمندی خودتان مربوط نکنید در این صورت رفتار مهرطلبانه از خود نشان نمی دهید.این ابراز علاقه شما ،

-لزوما به معنی دریافت پاسخ مثبت نیست.

-عکس العمل طرف مقابل بستگی به ظرفیت پذیرشش دارد.

-هر رفتاری که ایشان نشان بدهند هیچ ربطی به ارزشمندی شما ندارد. و جایی برای سرزنش کردن خودتان باقی نمی ماند.

در ادامه هم که رابطه شکل گرفت آهسته و پیوسته با حفظ تعادل پیش می روید تعداد تماسها و  قرار ها فرمول از پیش تعیین شده ای ندارد و می توانید با هم و با گفتگو با یکدیگر وبا در نظر گرفتن نیازها و محدودیت ها و شرایط یکدیگر می توانید پیش بروید.

درس غیر حضوری 20+40 نکته و ساختن رابطه عاطفی بدون شکست می تواند برا ی شما نکات ارزشمندی داشته باشد

از این که به ما اعتماد کردید از شما سپاسگزارم.

مونا گوشه - خانه توانگری طوبی


معرفی درس
20+40 نکته نبوغ عاطفی

توصیه های پیشنهادی
1- گفتگو راجع به ویژگی هایی که باعث جذب شما شده است.
2- به اندازه صحبت کنید.
3-طبیعی رفتار کنید نه آنقدر هیجان زده نه آنقدر رسمی
4- پذیرش حق انتخاب برای طرف مقابل
5- ربط ندادن پاسخ طرف مقابل به احساس ارزشمندی خودتان
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه