پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

نمی توانم خجالتم را کنار بگذارم!

پرسش

تاریخ ثبت : 21 آذر 1395
4,878  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام

27 ساله هستم نزدیک 1/5 ماه هست که ازدواج کردم با همسرم قبلاً دوست بودم.

ولی طی دوستی هیچ ارتباط نزدیک با هم نداشتیم، تا اینکه ازدواج کردیم

من از ارتباط برقرار کردن جنسی با همسرم واقعاً خجالت می کشم و از این موضوع خیلی رنج میکشم.و ناراحتم از اینکه نسبت به من به مرور زمان سرد بشه. ، میترسم از اینکه براش ناجذاب بشم در صورتی که چهره ی خوبی دارم و همسرم هم مرا زنی زیبا میداند و مشکلِ دیگری هم که دارم اینه که وقتی یاد اين ارتباط می افتم بشدت خجالت میکشم طوری که فقط با خودم می گم بهش فکر نکن...

و بهش هم گفتم در این زمینه بسیار زیاد خجالت میکشم خیلی خوشش آمد گفت: همیشه دنبالِ یک چنین دختری بودم ولی از یک طرفی هم فکر می کنم رفتارم ، همسرم را به مرور زمان دلسرد کنه ، و اونطوری که مرا دوست دارد به مرور زمان کمتر شود.

و نکته ی دیگری هم هست اینه شوهرم از من میخواد موقع ارتباط زناشویی مون حرف های بسیار زشت بزنم که اصلاً نه خوشم میاد و نه می گم و خیلی حسِ بدی بهم دست میگه وقتی اینرا ازم میخواد فکر می کنم توهین میکند .... من از این موضوع هم خیلی ناراحتم! در این مورد هم اگر میشه راهنماییم کنین؟؟؟؟؟؟

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
14 فروردین 1396 ساعت 12:52

سلام دوست گرامی

توضیحات تان را خواندم.

بی میلی جنسی در خانم ها یکی از مسائلی است که گاهی برخی از زوج ها با آن روبه رو می شوند و در صورتی که جدی گرفته نشود، می تواند مشکلاتی را در زندگی مشترک ایجاد نماید.

رابطه جن.سي و نزديکي بايد با آرامش فکري و آسودگي خاطر همراه باشد. هرگونه ناراحتي فکري، هراس و شرم‌ زدگي، ذهن زن و شوهر را به خود مشغول مي‌کند و بر کیفیت رابطه تاثیر گذاشته و در نهايت ممکن است حتی ارگاسم را ناممکن سازد.

به صورت کلی رابطه جن.سی در خانم ها بیشتر از آقایان تحت تاثیر وضعیت روانی آن هاست. به عنوان مثال میزان کمی اضطراب نیز حتی گاهی می تواند عملکرد خانم در این زمینه را دچار مشکل سازد. اما علاوه بر اضطراب، برخی مشکلات مانند افسردگی از جمله موانع در سر راه داشتن تجربه رابطه جن.سی در زنان و البته تجربه ارگاسم است.

اما علاوه بر چنین تغییراتی در وضعیت روانی، گاهی باورهای شخصی خانم می تواند مانعی بر سر راه تجربه ارگاسم باشد. به عنوان مثال برخی خانم ها تصور می کنند، یک خانم متشخص قرار نیست به لذت برسد چرا که آن را به معنی از خود بی خود شدن تعریف می کنند و بنابراین از یادآوری رابطه جن.سی و مسائل پیرامون آن دچار احساس شرم می شوند (ممکن است ناراحتی شما از درخواست همسرتان مبنی بر استفاده از برخی کلمات، ناشی از همین احساس باشد).

اما با توجه به اهمیت مسائل جن.سی در زندگی زناشویی، برای اینکه بتوانید بر این مسئله فائق آیید بهتر است که از یک رواندرمانگر مشاوره حضوری بگیرید، چون مسئله ای که در نامه تان مطرح کرده اید نیاز به پیگیری دارد و بهتر است کمک حرفه ای بگیرید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه