سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

وظیفه فرزندان در قبال خیانت والدین به یکدیگر چیست.

پرسش

تاریخ ثبت : 07 اسفند 1395
3,547  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام و احترام. وظیفه ی فرزندانی که متوجه میشوند پدر خانواده با خانم جوانی رابطه دارد چیست ؟ خانواده ای متوسط به لحاظ اجتماعی که فرزندان در آستانه ازدواج قرار دارند و مادر این خانواده در میانسالی می باشد . فرندان این خانواده متوجه رابطه پدر با خانم جوانی شده اند. البته پدر ی را در نظر بگیرید که عاشق فرزندان و زندگی خود می باشد و از هیچ کوششی برای آنها مضایقه نمیکند . حال فرزندان با مشاهده این خیانت چه باید بکنند ؟ آیا باید به مصلحت سکوت کرد ؟ آیا حق مادر این خانواده نیست در جریان قرار بگیرد ؟

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

شایان غدیری
شایان غدیری
10 اسفند 1395 ساعت 09:58

سلام دوست گرامیبه نظرتان در جریان گذاشتن مادر از این رابطه احتمالی ، تا چه میزان می تونه به بهبود وضعیت موجود کمک کنه؟ پیش بینی تان از واکنش احتمالی والدین در صورت اطلاع از این وضعیت چه خواهد بود؟


 به نظر می رسد علیرغم علاقمندی زیاد پدر به اعضای خانواده، شیب روابط شما به سوی مادر است و این ممکن است بخشی از آن چیزی باشد که تمایل داشته باشید این مساله را با او در میان بگذارید. با این حال این اقدام تا زمانیکه صرفاً یک اطلاع رسانی باشد بیش از آنکه بتواند کمکی به حل مساله کند ، مساله را هم می زند.  

پیشنهاد می شود در حال حاضر این  فرصت را به والدین بدهید تا تصویر ذهنی شان از یکدیگر مخدوش نشود در عین حال ابتدا مساله را با پدر مطرح نمایید تا ضمن اطمینان از موضوع، با ایجاد فضایی صمیمانه بتوانید موارد مورد بحث را به بصورت شفاف با یکدیگر مطرح نمایید.
با تشکر از اعتماد شما

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

10 اسفند 1395 ساعت 19:04
با سلام . ممنون از راهنمایی و پاسخ شما. با توجه به شناختی که از مادرم دارم (یک زن کاملا سنتی و متکی به شوهر) فکر می کنم نظر شما درست باشد و در جریان قرار دادن او فقط مساله را پیچیده تر کند.اما با توجه به فرمایش شما چه طور می شود در مورد این موضوع با پدرم صحبت کنم ؟ چگونه مذاکره ایی با ید باشد تا بیشترین تاثیر و کمترین تخریب را داشته؟
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

شایان غدیری
شایان غدیری
11 اسفند 1395 ساعت 15:26

سلام دوست گرامی


مذاکره،  یک فرایند پویاست و قاعده ی ثابتی نداره و بسته به شرایط و ترجیحات طرفین  می تونه متفاوت باشه. با این حال رعایت برخی موارد در این وضعیت اثربخش  خواهد بود:

موقعیتی مناسب توام با  احساس صمیمانه را جهت مطرح نمودن موضوع ایجاد نمایید و اینکه از ایشان  بخواهید چنانچه برایشان مقدور است وقتی را  منظور نماید. رعایت حریم فردی و  خصوصی ایشان در طی گفتگو  حائز اهمیت است.

فضای  دوستانه و همدلانه فارغ از قضاوت و یا سرزنش در گفتگو را به شکلی فراهم  نمایید تا از اینکه بخواهد از واقعیت احتمالی این رابطه به شما بگوید احساس  شرمساری همراه با مقاومت کمتری را بروز دهند.

به  او اطمینان دهید که حاضرید چنانچه مایل است در این راستا صحبت نماید  همراهش باشید و در صورت وجود مشکل و یا ایرادات آنها را پذیرا خواهید بود.   به برخی نشانه های غیر مستقیم که می تواند او را متقاعد نماید که پی به  این این رابطه احتمالی برده اید اشاره نمایید تا روند گفتگو  تسهیل گردد.   در عین حال در ابتدای گفتگو این انتظار را نداشته باشید که صریح و سریع  مساله را بیان نماید.چنانچه انکار کمی طولانی شد می توانید به عنوان مثال   عنوان نمایید : میدونم صحبت در این مورد ممکنه براتون دشوار باشه و من این  حق رو به شما میدم با این حال اگه سعی نکنیم در این فرصت به وجوداومده  راحت و شفاف به گقتگو بنشینیم مشکلات بالقوه باقی می مانند و ممکن است سایه  ی آن در اینده ای نه چندان دور ،  روابط کنونی اعضای خانواده را تیره  نماید.

امیدوارم در این راه بتوانید به  آن چیزی که تا حدی به بهبود نسبی وضعیت کمک می نماید دست یابید. 


موفق باشید.

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

11 اسفند 1395 ساعت 19:00
از راهنمایی بسیار خوبتون صمیمانه سپاسگزارم. ممنون از فرصتی که گذاشتید.
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه