پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

چطور میکنم کاری کنم که کلا فراموشم کنه ؟؟

پرسش

تاریخ ثبت : 17 اسفند 1395
1,526  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
25 ساله هستم .6سال پیش من به مدت 2 ماه با یه پسری در حد ابتدایی آشنا شدم، بعدش به علت اختلاف های شخصیتیمون رابطه رو تموم کردیم. بعد اتمام رابطه این آقا دوست صمیمی اش رو که از هم دانشگاهی هامون بود واسطه قرار داد که نتیجه ای هم نداشت ولی باعث آشنایی من و این آقا شد ، در حد گاه گاهی زنگ یا پی ام و کلا در مدت این 6 سال ، 5بار رفتن به بیرون ، ما خودمون اسم اش رو گذاشته بودیم رابطه خواهر برادری چون واقعا من هیچ حسی به این آقا نداشتم ، بعد 4 سال متوجه تغییرات رفتاریش شدم و وقتی علت اش رو جویا شدم گفتن که من رو خیلی دوس دارن و میخوان با من ازدواج کنن و ... و من با فهمیدن این موضوع خواستم قطع ارتباط کنم و کردم! ولی بعد چند ماه گفتن حداقل اجازه بده این جوری کنارت باشم گاهی زنگ بزنم ، منم دیگه واقعا چون حوصله ی مخالفت نداشتم گفتم اشکالی نداره .بعد 2 سال تابستون وقتی باز هم پرونده ی دوس دارم و... باز شد و گفتن تو درک نمیکنی منم غرور دارم و یه پسرم و ... من عصبانی شدم و از همه جا بلاک اش کردم و 10 روز بعد فهمیدم ازدواج کرده ! 5 ما6 کلا نبود ولی الان باز هم پیداش شده با یه شماره ی جدید ، اوایل 2 بار جواب تلفن اش رو دادم چون گفت کار واجبی دارم و ... ولی الان هر روز زنگ میزنه چندین بار و با وجود اینکه جواب نمیدم ولی کلافه شدم نمیدونم چیکار کنم ، آدم خیلی مودب با شخصیت ای بوده تو تمام این 6 سال ولی نمیدونم چرا اینجوری شده الان ؟ دیوانه وار منو دوس داره و هر چقدر بهش توضیح دادم که تو متاهلی و .. جوابی نگرفتم ، حتی میگه بریم بیرون و... من عذاب وجدان شدیدی دارم که چرا این همه اینو به خودم وابسته کردم ولی واقعا من بهش خیلی صادقانه همیشه گفته بودم که هیچ حسی بهت ندارم. الان واقعا درک نمی کنم که از من چی میخواد ؟؟

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

شایان غدیری
شایان غدیری
17 اسفند 1395 ساعت 21:33

سلام دوست گرامی


       توضیحات شما را خواندم. با توجه به اطلاعات ارائه شده دلایل پافشاری ایشان جهت نزدیک شدن به شما نیازمند بررسی های دقیق تر هست. با این حال موضوعی که در این روابط دیده می شود فعال شدن مثلث ها در روابطی ست که او حضور داشته است. از عوامل شکل گیری مثلث ها ، اضطراب بالا  و قادر نبودن طرفین به حل تعارض است که منجر به ورود فرد سوم در رابطه میشه ، مثلث ها، تعارضات را جابجا می کنن، رفتار ها رو محدود و محصور و مانع از ورود گزینه ها و راه حل های جایگزین دیگری در ذهن می شوند.

       در مورد نخست او وارد رابطه میشه تا تعارض رو برطرف کنه تا اینکه خود درگیر بخشی از تعارض پنهان در اون رابطه میشه-پس از آنکه  از این رابطه طرد میشه برای بقاء خود، وارد رابطه ی دوتایی زناشویی شده و از آنجا که احتمالا قادر به کاهش اضطراب و تعارضات موجود نیست مجدداً وارد مثلثی گردیده که ضلع سوم اون شما هستید.( احتمالا در ضلعی که نقش شما به ناجی تغییر می یابد).


        ممکن است چیزی که او از این رابطه با شما می خواهد منبعی برای کاهش احساسات ناخوشایند و آزار دهنده و حل تعارضات فردی و ارتباطی ایست که او قادر  به بهبود آنها نیست. استفاده از این راهبرد بیش از آنکه کمک کننده باشد، برای کلیت رابطه و افراد حاضر در آن آسیب زا بوده و منجر به تداوم پیامدهای آنها و شکل گیری مجددشان در  روابط و عملکردهای آتی افراد می شود. لذا پیشنهاد می شود با توجه به عوارض و پیامدهای محتمل، ازاینگونه مدل های ارتباطی چه در روابط زناشویی آتی و چه در  در نقش ناجی در ارتباط با دیگران فاصله گرفته و خارج شوید.


با تشکر از اعتماد شما

شایان غدیری،کارشناس ارشد روانشناسی بالینی


ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 30
کارآمدی پاسخ : 10
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

17 اسفند 1395 ساعت 22:21
خیلی ممنونم 🙏🙏
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه