پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

شک و بدبینی

پرسش

تاریخ ثبت : 17 اسفند 1395
3,961  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
من بعداز گذشت 8سال به دلیل خیانت و لغزش همسرم از ایشان جداشدم و الان پس از گذشت5ماه با آقای مجرد30ساله ای آشنا شدم که قصدازدواج دارند ولی با توجه به اینکه ایشان دوست دخترهای بسیاری داشته اند و از گذشته ایشان باخبرم و ایشان کارهایی انجام داده اند که کاملا عشق و علاقه ایشان مشهود است ولی در بحثهاو حوادث اتفاقاتی می افتد که باعث مشاجره و درگیری لفظی میشود و من بخاطر تجربه سیاه گذشته نمیتوانم کاملا چشمم را ببندم و اعتماد کامل داشته باشم.با توجه به اینکه هردونفر ما کلیه پکیج های مربو ط به ازدواج و گوش نیوش های آقای دکتر شیری رو گوش کردیم الان واقعا برای ادامه زندگی نیاز به کمک شما داریم.ممنون

مهمترین سوال :

پاسخ پرسشگر

17 اسفند 1395 ساعت 13:17
من منتظر پاسخ شما هستم .ممنون
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

شایان غدیری
شایان غدیری
17 اسفند 1395 ساعت 22:23

سلام دوست گرامی


به نظر می رسد کمی زود وارد رابطه جدید شده اید. 8 سال زندگی زناشویی و رویدادهای دردناک آن که منجر به جدایی شده ، خستگی زیادی را بر  تن شما گذاشته است. 


... در بحثهاو حوادث اتفاقاتی می افتد که باعث مشاجره و درگیری لفظی میشود  و من  بخاطر تجربه سیاه گذشته نمیتوانم کاملا چشمم را ببندم  و اعتماد  کامل  داشته باشم..."


به نظر می اید محتوای رابطه ی کنونی شما با توجه به شناختی که از گذشته ارتباطی  ایشان دارید به صورت  بالقوه احساس بی اعتمادی را در شما تشدید نماید.   هرچند تجارب جدید زندگی می توانند شدت تجارب ناگوار گذشته رو تعدیل کنند با این حال زخم های شما بابت رابطه ی زناشویی پیشین باز است.  آمادگی نسبی برای این انتخاب به زمان بیشتری نیاز است.مدت زمانی را لازم خواهید داشت تا بتوانید هیجانات آسیب دیده را از طریق فعالیت های متنوع و سازنده فردی و اجتماعی بهبود ببخشید. 


با تشکر از اعتماد شما

شایان غدیری،کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 27
کارآمدی پاسخ : 10
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه