پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

چرا دور انداخته شدم؟

پرسش

تاریخ ثبت : 21 اسفند 1397
2,220  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
یک سال پیش پارتنرم بعد از ۷ سال ارتباط عاطفی بصورت چت در تلگرام و اینستاگرام با خانمی که ۷ سال کوچکتر از خودش بود ارتباط برقرار کرد و رابطه ی دونفرمون رو با بی توجهی هاش به سمتی هدایت کرد که من خودم کات کردم. اما من از خیانتش خبر نداشتم. بعد از کاتمون ارتباطش با اون خانوم واقعی شد و دیگه به سمت من برنگشت و من رو متهم کرد که بداخلاق بودم و دعوا راه مینداختم و کنترلش میکردم.
ماه های اول که نمیدونستم با اون خانوم ارتباط داره هر کاری کردم که برگرده.اما حتی وقتی ارتباطش با اون خانوم قطع شد برای مدت ۳ ماه باز هم برنگشت.
وقتی فهمیدم با اون خانوم ارتباط داره حاضر نشد هیچ توضیحی به من بده و از من فرار میکرد.
الان دوباره با هم هستن. اما من نمیدونم رابطشون چجوریه.

مهمترین سوال :
سوال من اینه : چرا من دور انداخته شدم؟ حس میکنم بی ارزش بودم و اون خانوم از من بهتره.چکار باید میکردم که برگرده؟ چکار کنم که فراموشش کنم.
من هنوز دلتنگم و به زندگی عادی برنگشتم. من موندم با کلی سوال بی جواب
چرا از من فرار میکرد؟
چرا حاضر نشد با من حرف بزنه؟
چرا به همه گفته اگه برای من اتفاقی بیوفته میمیره اما نمیتونه به زندگی با من فکر کنه؟

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

صوناچايچي
صوناچايچي
22 فروردین 1398 ساعت 18:22

سلام، سپاس از اعتمادتان

نوشته تان را خواندم، متاسفم که اینچنین غمی تجربه میکنید.

دچار نشخوارهای ذهنی ای در خاطرات خود ، مبنی بر اینکه در عملکردتان چه اشتباهی داشته اید و چه رفتار مناسب تری می توانستید داشته باشید که نتیجه ی مثبتی داشته باشد، شده اید. گذشته را، باید در جهت خردتجربه (یعنی درسی که می توانیم از آن حادثه برداشت کنیم و در جهت ارتقا خود استفاده کنیم)تحلیل کنید((نقاط ضعف و قوت ارتباط تان چه بوده ست،  چه عوامل منفی ای در رابطه تان وجود داشته که باعث آن، شما بوده اید؟ در این عوامل، تا چه میزان شما می توانستید کاری کنید و نکرده اید؟ کجاها نشانه های منفی ای وجود داشته، اما شما جدی اش نگرفته بودید؟ ) و در جهت خودسرزنشی و ناامیدی، مرور، بررسی و تحلیل  نکنید. یکسال قبل، شما، این ارتباط را پایان داده اید و قطعاً در آن زمان، دلایل (فَکت های) کافی ای برای این تصمیم گیری داشته اید، اما اکنون، پس از اتمام رابطه، بازخوردهای ایشان(نابالغانه)بوده(به گونه ای که اشتباهات شما را بُلد کرده و حتی بصورت ساختگی هم  اشتباهاتی را از سمت شما تعریف کرده اند، شما را مقصر اتمام این رابطه دانسته اند) و در نتیجه، شما(طبق نظریه ی کارپمن)در نقش جلاد فرو می روید و خودشان نقش یک قربانی و حتی گاهی رابین هود را بازی می کنند، پس، آگاهانه، متداوماً احساسات تان را بازبینی و مرور کنید تا دراین نقش فرو نروید.دلایل خود را برای این جدایی به یاد آورید و مراقب باشید که دچار این خطای شناختی نشوید که کنارگذاشته شده ایدچرا که این شما بوده اید که تصمیم به دوری از ایشان گرفته اید اما ایشان(احتمالا به خاطر داشتن تله ی بی ارزشی/نقص شرم) با رفتارهایی در جهت بی ارزش پنداشتن شما، درواقع از احساسات منفی درونی خود، فرار می کند. با مشغول کردن ذهن تان و بالابردن هوشیاری خود در جهت دوری از احساسات منفی، از گرفتار شدن در چنین احساساتی، دوری کنید. در عین حال که اتمام یک رابطه ی عاطفی، دردناک است و طبیعی ست که رنج میبرید اما بدانید که در حال حاضر، شما، زمان نسبتا کافی ای برای رسیدن به مرحله ی پذیرش در این اتفاق را گذرانده اید و اگر هنوزهم، به همان شدت ابتدایی در حال تجربه ی رنج هستید برای تغییر وضعیت تان باید اقدامی کنید، این راهکارها می توانند به شما کمک کننده باشند:

-راههای ارتباطی ای که شما را درجهت مطلع شدن از وضعیت ایشان، نتیجه میدهد، قطع کنید، در صفحات اجتماعی، ایشان را جستجو و کنکاش نکنید، از افرادی که میان تان مشترکاً وجود دارند، پرس وجو نکنید، حتی بخواهید که آنها نیز به شما اطلاعاتی ندهند.

-اگر نشانه ها در شما از نظر تعداد تکرار و شدت آن، آنقدر زیاداست که روتین معمول زندگی تان و عادات غذاخوردن و خوابیدن تان را دچار  اختلال کرده است، حتما از یک روانپزشک کمک بگیرید.

-بررسی کنید که آیا این احساسات به شکل یک الگوی رفتاری همیشه در روابط علطفی تان وجود داشته است؟ اگر اینطورست، ممکن است شما یک فرد مهرطلب باشید و این رنج را بیش از حالت عادی آن تجربه میکنید دراین حالت کتاب 

 مهرطلبی بیماری راضی کردن دیگران-هارید بریکر ترجمه مهدی قراچه داغی انتشارات پیک بهار ، می تواند به شما بسیار کمک کند، همچنین در درس های غیرحضوری، دو درس با نام های :رهایی از تله رهاشدگی و مهرطلبی /امپراتوری رابطه وجود دارد که دارای نکات جامعی برای تعدیل این رنج در افراد است.

امانتدار اعتمادتانم   و آماده تقدیم خدمت در صورت داشتن سوالات آتی تان هستم.

چایچی-خانه توانگری


معرفی کتاب
باجگیری عاطفی-سوزان فوروارد

معرفی درس
پس از جدایی عاطفی و طلاق
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه