سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

چگونه این رابطه سرد نشود؟

پرسش

تاریخ ثبت : 23 اسفند 1397
2,236  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام دختری 25 ساله هستم که 3 ساله تو رابطه ام. بعد از 3 سال برای اولین بار رابطه جنسی داشتیم. ولی حس میکنم طرفم رابطه جنسی رو دوست داره ولی بعد از پایان رابطه حس میکنم پشیمون میشه و یا از من بدش میاد که چرا توی این شرایط قرار گرفته و من باهاش همراهی کردم؟ البته قبلش میل شدیدی داره ولی بعدش انگاری دوست نداشته این کار رو بکنه. حس می کنم از لحاظ عقلی دوست نداره و چون می ترسم تو نتهاییش قضاوتم کنه، میخوام کلا رابطه جنسی رو حذف کنم و فقط در حد عشق بازی باشه. ولی نمیدونم چطور مساله به این مهمی رو مهار کنم که عصبی نشه؟

مهمترین سوال :
راه حلی بدین که بتونم این مساله رو کنار بذارم و اون باهاش کنار بیاد.

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

مونا گوشه
مونا گوشه
25 بهمن 1398 ساعت 00:32

بانوی گرامی سلام

نامه شما را خواندم، اینطور که متوجه شدم بعد از برقراری رابطه جنسی شما از روی رفتار های شریک عاطفیتان برداشت هایی دارید مبنی بر اینکه یا پشیمان هستند و یا از شما بدشان می آید و اینطور که متوجه شدم اینها حدسیات شما هستند و گفتگوی شفافی صورت نگرفته است.. و در نهایت شما بر اساس این حدسیات می خواهید رابطه جنسی را به کل از رابطه تان حذف کنید.

به ابعاد دیگر رابطه خود اشاره نداشتید که در آنها شرایط شما به چه صورت است و رابطه شما با ایشان در چه حد صمیمانه است و نیاز های عاطفی تان آیا برآورده می شود یا نه..

اگر جنبه های دیگر رابطه عاطفی شما به خوبی کار می کند.پیشنهاد می کنم که در این  مورد قبل از اینکه براساس ذهن خوانی هایی که صورت گرفته است که ممکن است بر اساس واقعیت ذهن طرف مقابل شما نیز نباشد تصمیمی بگیرید با ایشان گفتگویی شفاف داشته باشید و احساس و فکر خود را از قول خودتان بیان کنید و در مقابل نظر ایشان را جویا شوید .

چرا که در این صورت شما فقط براساس حدسیات خود اقدامی کرده اید که ممکن است رابطه تان را آسیب برساند و سوتفاهماتی دیگر را نیز ایجاد کند.

در حالی که با گفتگوی شفاف و بالغانه می توانید به راه حلی مشترک برسید.

و اگر برفرض رابطه جنسی معنای خاصی برای هر کدامتان دارد و یا بار روانی زیادی برایتان به همراه می آورد با توجه به در نظر گرفتن اعتقادات و ارزشهایتان نسبت به ادامه آن و یا محدود کردن و یا حذف کردن آن می توانید تصمیمات خود را بگیرید.


با تشکر از اعتماد شما

مونا گوشه 

خانه توانگری طوبیتوصیه های پیشنهادی
گفتگوی شفاف و بالغانه در ابتدا / شفاف شدن فرضیات شما / رسیدن به راهبردی مشترک
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه