سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

من میتونم به ادامه این رابطه امیدوار باشم یا نه؟

پرسش

تاریخ ثبت : 26 اسفند 1397
170  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام. ۷ ماه پیش آقایی از طریق اینستاگرام به من پیام داد که مدت ۳ سال توی پیج من بوده، اما من توجه خاصی به ایشون نداشتم. ایشون همشهری من هست و خیلی آدم موقر و در موقعیت مناسبی بود، از لحاظ ظاهر، شغل، مالی و خانوادگی. به همین خاطر من توی این مدت ادامه دادم به صحبت کردن با ایشون و نسبت بهش حس پیدا کردم.
بعد از حدود ۷ ماه ایشون به من پیام داد و گفت که این حس من رو متوجه شده، اما اگه واکنشی نداشته واسه خاطر بی احساس بودن و بی میل بودنش نیست، بلکه به خاطر اینه که توی یک رابطه نصفه نیمه هست.
ایشون گفت که به من حس خوبی داره. نقاط مشترک بین ما رو توی این مدت متوجه شده. حتی گفت که توی زندگیم هیچ کس مثل تو من رو نفهمیده و این رو هم آخر صحبتاش گفت که شاید ناراحت بشی اما نمیدونم چرا یه حس جنسی نسبت بهت دارم که نمیتونم بهش فکر نکنم. متوجه ناراحتی من شد و گفت این حرفم رو نشنیده بگیر.
ایشون گفت که با اون کسی که در رابطه هست، خیلی مشکل داره و مدام دعوا دارند و همیشه ارتباطش ون قطع و وصل میشه، اما دوباره شکل میگیره. گفت که تکلیفشون مشخص نیست. من همون موقع به ایشون گفتم اگر ممکنه روی تصمیم گیریت تاثیر بذارم، دیگه به هم پیام ندیم، اما ایشون گفت که نه، این رابطه یه ارتباطه که دیر یا زود تموم میشه. من این رو به منزله یه درخواست فرصت دونستم. ارتباط ما همین شکل ادامه داشت که تقریبا خیلی زود بعد از ۱۰ روز ایشون پیام داد که اون شخص متوجه ارتباط ایشون با من شده و گفته که من داخل رابطه هستم و فکر میکنم که اخلاقی نباشه دیگه باهم صحبت کنیم و بهتره هم رو آنفالو کنیم. خیلی هم از من عذر خواهی کرد که من مفصر بودم و نباید اون حرفها رو میزدم و اصرار داشت من رو راضی کنه به آنفالو کردن. گفت اگه یه جور دیگه آشنا میشدیم، شرایط کاملا فرق میکرد، ولی فعلا شرایط اینه!

مهمترین سوال :
من الان خیلی حالم بده. واقعا ایشون رو میخواستم. کاملا با معیار هام تطابق داشت و مایل بودم که معاشرت مون از حد مجازی بیشتر بشه.
میخواستم بدونم کار درست چیه؟ میشه من امیدوار باشم به برگشت ایشون اگر رابطه شون تموم بشه؟ چون خودش گفت که هیج تضمینی واسه رابطه شون ندارند و ممکنه که بهم بخوره. اما مجبوره که اخلاق رو رعایت کنه.
به نظر شما من میتونم یه مدت دیگه سراغش رو بگیرم؟ میشه دوباره حسم رو بهش بگم که شاید بشه فرصت دوباره ای به خودمون بدیم؟ من خیلی ناراحتم که با وجود این همه شباهت و حس خوب بین مون، اینطوری شد.

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

زهرا محمدی
زهرا محمدی
30 بهمن 1398 ساعت 19:46

سلام

نامه‌ شما را خواندم.

قسمتی از نامه که اشاره داشتید ". کاملا با معیار هام تطابق داشت" توجه‌ مرا جلب کرد. آیا از طریق مجازی‌‌ می توان به شناخت کاملی از افراد رسید؟ معیارهای شما برای داشتن یک رابطه چیست؟ یکی از معیارهای بلوغ شخصیتی و عاطفی می باشد. به این‌‌معنی که طرف مقابل وقتی در رابطه متعهد شده است به آن وفادار بماند و اگر مشکلی وجود دارد بتواند به جای وارد رابطه شدن با فرد دیگری ابتدا مسئله خودش را حل کند. اینکه از شما درخواست کردن آنفالو کنید به معنی این است که رابطه اول برایشان مهم تر است. شاید در کلام شان چیزی دیگری می‌‌گویند با این حال رفتار و عمل ایشان نشان می دهد که هنوز آن رابطه اولویت ایشان است که به آن ادامه می دهند.

آیا معاشرت مجازی می تواند به ما کمک کند تا با تصویر واقعی طرف مقابل روبرو شویم؟ 

سوالتان این‌است‌"میخواستم بدونم کار درست چیه؟ میشه من امیدوار باشم به برگشت ایشون اگر رابطه شون تموم بشه؟ چون خودش گفت که هیج تضمینی واسه رابطه شون ندارند و ممکنه که بهم بخوره. اما مجبوره که اخلاق رو رعایت کنه.

چقدر می‌خواهید امیدوار باشید؟

اگر رابطه شان را تمام نکردند تکلیف شما با این امیدوار کردن خودتان چیست؟

فرضاً که تضمینی برای رابطه ایشان وجود نداشته به نظر شما آیا می شود از رابطه ای که این همه اذیت کننده بوده بیرون بیایند و سریع وارد یک‌ رابطه جدی شوند؟ ایشان تا مدتی از رابطه ای که مسئولیت داشته باشد فاصله می گیرند به خاطر شرایطی که تحربه کرده اند.

کار درست چیست؟ 

اینکه به جای خوش خیالی و ساده اندیشی "واقع بین" باشید.‌ایشان در حال حاضر در رابطه دیگری هستند اینکه به محض تمام شدن این رابطه تصمیم به رابطه جدی ای داشته باشند مشخص نیست و کما اینکه شناخت شما، بیشتر بر اساس تصورات تان و همینطور تصویری ست که ایشان از خودشان ارائه داده اند و خیلی مطمئن نیستیم در دنیای واقعی چگونه فردی هستند.

سوال آخر من از شما این است که" چه چیزی در ایشان‌ تا این حد برایتان جذاب است؟"

چقدر خودتان آن ویژگی و موقعیت را دارید؟ 

گاهی ما عاشق ویژگی و رفتار و شرایطی در فردی می شویم که خودمان آنها را دوست داریم ولی نتوانسته ایم‌  آنها را زندگی کنیم و این علاقه میتواند پیامی باشد برای پرورش همان ویژگی خا در خودمان


باتشکر 

زهرا محمدی- خانه توانگری طوبی


معرفی درس
بسته از بی ارزشی تا من ارزشمند
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه