سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

پایان و یا ادامه دادن به ارتباط مجدد با خواستگاری تمام شده

پرسش

تاریخ ثبت : 31 فروردین 1398
244  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
حدود یکسال پیش به واسطه معلمم، به خانواده آقایی - که همکار و دوست مادر آقا بودن و خیلی مورد احترام ایشون - برای خواستگاری معرفی شدم، آشنایی اولیه صورت گرفت، قرار به جلسات بعدی شد تا جایی که خود ایشون گفتند که اولین کسی هستی که به خواست خودم جلسه دوم را باهات گذاشتم. جلسات هفته ای بود و دو نفره، بعد از ۷ جلسه از من خواستند خیلی راحت تر باشم و گفتند درمورد احساساتم نگران هستند، چون هنوز چیزی نفهمیدن، جلسه ۷ به بعد یهو تغییر رفتار داشت و شد سه جلسه در هفته و حس کردم خیلی مشتاق شده و بعد از اون ناگهان قطع ارتباط کرد! من پیگیری نکردم تا بعد از دو ماه دوباره برگشت و معذرت خواهی کرد و از من خواهش کرد که به آشنایی ادامه بدیم اما این بار بدون اطلاع خانواده ها. دلیل رو هم تاثیر خانواده ها بر سرعت تصمیم گیری گفت، من هم قبول کردم اما الان از اون موضوع یکسال گذشته و ما همچنان در ارتباط هستیم اما به طور واضح حرفی از ازدواج نمیزنه.

مهمترین سوال :
آیا میشه اینطور برداشت کرد که ایشان قصد ازدواج نداره؟ آیا هدف واقعا شناخت بهتر و همه جانبه هست؟ آیا من باید به معلمم، به عنوان معرف تمامی این اطلاعات رابطه رو بدهم؟ تفاوت سنی ۹ ساله، برای این رابطه منطق دارد؟ آیا توی صحبت هام به ایشان بفهمونم که من در این رابطه کاملا جدی هستم؟

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

زهرا محمدی
زهرا محمدی
14 دی 1398 ساعت 03:25

سلام

نامه شما را خواندم.

باتوجه به اینکه شما در این رابطه تصمیم جدی دارید ظاهرا رابطه شکلی از بلاتکلیفی پیدا کرده است که حتی شما به تصمیم ایشان برای ازدواج شک کرده اید. 

پسرها عموما به دنبال مشخص کردن تکلیف رابطه نیستند و بهتر است شما از ایشان بخواهید که نیاز دارید بعد از گذشته یکسال از این رابطه آن  هم به این شکل، تصمیم شان را رسمی و جدی مطرح کنند. شناختی که برای تصمیم گیری برای ازدواج باشد در این یکسال به یک جمع بندی رسیده است و الان می توانند تکلیف این رابطه را روشن کنند. 

اگر هدف شناخت همه جانبه و بهتر است به نظر شما چقدر نیاز به زمان دارد؟ چه مسائلی نیاز است مطرح شود که در طی این یکسال به آن پرداخته نشده است؟ لازم نیست در بین صحبت ها اشاره کنید اتفاقا می توانید به صورت واضح و بالغانه مطرح نمایید که هدف شما از ادامه دادن این رابطه شناخت بیشتر بوده و بعد ددلاینی مشخص  نمایید مثلا دو هفته یا نهایتا یک ماه دیگر که اگر تمایل جدی برای رسمی کردن این رابطه دارند اقدام نمایند وگرنه ادامه این رابطه می تواند برای شما باعث از دست دادن فرصت های دیگرتان باشد و همینطور این رابطه در شما وابستگی ایجاد می کند و تمام کردن آن ممکن است برایتان کمی سخت باشد. 

در مورد اختلاف سنی نمی توانیم یک عدد مشخص شده را بیان کنیم  می توانید شرایط سنی ایشان را با توجه به بلوغ های عاطفی و شخصیتی ایشان در نظر بگیرید و اینکه سطح هیجانات و احساسات در ایشان به شکلی می باشد؟ آیا در این مدتی که با هم معاشرت داشتید این اختلاف سنی نمود رفتاری برایتان داشته است؟ آیا از اینکه در کنار ایشان هستید لذت، آرامش را تجربه می کنید؟ در آینده چقدر میتوانید در کنار ایشان این آرامش، لذت و همچنین پیشرفت را داشته باشید؟ آیا ایشان اهل گفتگو و حل کردن مسائل هستند؟ 

باتوجه به اینکه در شرف تصمیم گیری برای ازدواج هستید به شما بسته غیرحضوری "ازدواج مثبت 360" را پیشنهاد می دهم که می تواند نکته های کاربردی و مفیدی برایتان داشته باشد.

با آرزوی خوشبخت و موفقیت برای شما


زهرا محمدی- خانه توانگری طوبی


معرفی درس
بسته ازدواج مثبت 360

توصیه های پیشنهادی
گفتگوی بالغانه با ایشان و مشخص کردن ددلاینی برای رسمی کردن خواسته شان در صورت تمایل
اگر بهانه ای وجود داشت می توانید از ادامه دادن رابطه صرف نظر نمایید و بخواهید زمانی که شرایط شان ثبا ت پیدا کرد برای خواستگاری رسمی اقدام نمایند
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه