سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

اختلاف سن

پرسش

تاریخ ثبت : 03 اردیبهشت 1398
260  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام.. من خواستگاری دارم که 17 سال از من بزرگتر هستن...دو تا موضوع هست  یکی اینکه  در خانواده اون آقا اختلاف سن زیاد  معمول هست و دیگری  دلیل اینکه تا الان ازدواج نکردن  این هست که پدرشون 15 سال بر اثر سکته کاملا فلج شدن و ایشون زمانی برای تشکیل خانواده نداشتن حالا که پدرشون فوت کردن تصمیم به ازدواج گرفتن

مهمترین سوال :
با وجود این اختلاف سن 1) آیا برای آشنایی بیشتر در خواستشونو قبول بکنم؟ 2)چه اختلافاتی ممکنه پیش بیاد که اختلاف سن باعثش شده باشه؟

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

زهرا محمدی
زهرا محمدی
08 آذر 1398 ساعت 23:36

با سلام

متن نامه شما را خواندم و از اعتمادتان سپاسگزارم.

اینکه  برای یکی از مهم ترین تصمیمات زندگی تان دست به مشورت زده اید به شما تبریک می گوییم .

مسئله ای که ذهن تان را درگیر کرده است اختلاف سنی و پیامدهای آن در زندگی مشترک تان می باشد. شما 24 ساله هستید و ایشان 41 ساله و این اختلاف سنی می تواند یکی از ریسک فاکتورهایی باشد که زندگی مشترک تان را تحت تاثیر قرار  خواهد داد. 

هرچند نمی‌توان با مسئله اختلاف سنی خیلی ریاضی و فرمولی برخورد کرد و برای تفاوت سنی عدد مشخصی داد. شما متولد دهه 70 با متولد دهه 50 دغدغه های متفاوتی دارید و حتی در مرحله های متفاوتی از فرایند رشدتان قرار دارید. پس دو نفر که از دو نسل متفاوت باشند احتمال داشتن مسائلی مرتبط با این اختلاف سنی بیشتر می‌شود.

با این حال در ازدواج تنها یک عامل موثر نیست. سن به همراه عوامل دیگر مثل بلوغ عاطفی، بلوغ شخصیتی، بلوغ مالی، بلوغ اجتماعی بررسی می شود. هرچند خود سن یکی از عوامل اثرگذار در ازدواج می باشد.

17 سال اختلاف سنی نشان از تفاوت هایی است که به لحاظ هیجانی تجربه می کنید. شما در 24 سالگی و ایشان در 41 سالگی به لحاظ تجربه هیجانات تفاوت هایی باهم خواهید داشت. نکته ای که میتواند به شما کمک نماید:

 ابتدا معیارهای شخصی خودتان می باشد که فردی که می خواهید به عنوان همسر انتخاب نمایید قرار است چه شرایطی داشته باشد؟ 

آیا ایشان به لحاظ فیزیکی برای شما مقبولیت دارند؟ 

اگر به ایشان علاقمند هستید دلیل این علاقمندی را چه می دانید؟ 

آیا  توقع تان و انتظارات مردی در 41 سالگی را می توانید درک نمایید؟

آیا ایشان حوصله پدر شدن را دارند؟

ایشان در 41 سالگی آیا امکان همراهی کردن شما را در سن 24 سالگی  همراه با داشتن هیجانات متفاوت و دغدغه های متفاوت تر از دنیای خودشان را دارند؟ 

پاسخ این سوالات می تواند به تصمیم گیری بهتر به شما کمک نماید. این سوالات از این بابت پرسیده شد تا با آگاه شدن نسبت به شرایطی که پیش روی شماست دست به تصمیم گیری بزنید.


اثراتی که اختلاف سنی می تواند در زندگی مشترک داشته باشد:

1) عدم درک صحیح و متقابل به خاطر بودن در دنیاهای متفاوت

2) به خاطر بودن در مراحل رشدی متفاوت می توانید سرگرمی و تفریحات متفاوتی داشته باشید که در آینده می تواند در زندگی مشترکتان اثرگذار باشد.

 3) طرز نگرش و بینش متفاوت طرفین به مسائلی که در زندگی رخ می دهد.

دختری در سن 24 سالگی در راه تجربه هیجانات و همچنین جست و خیز و مهمانی و گردش و تفریح و پسری در سن 41 سالگی بیشتر کار، مطالعه و تفکر و خلوت را می پسندد. آقا در مرحله ای می باشد که دیدگاهش براساس احتیاط و تجربه است و دختر اهل ریسک و فعالیت های جدید می باشد. که این اختلافاتی که به لحاظ شرایط سنی وجود دارد می تواند در زندگی مشترک اثرگذار باشد. 


باتوجه به اینکه تصمیم به ازدواج دارید به شما بسته غیرحضوری "ازدواج مثبت 360" را پیشنهاد می دهم که می تواند برای گرفتن تصمیم بهتر برایتان کاربردی و مفید باشد. 


باتشکر

خانه توانگری طوبی

زهرا محمدیمعرفی درس
بسته ازدواج مثبت 360
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه