سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

اهمال کار هستم

پرسش

تاریخ ثبت : 07 اردیبهشت 1398
292  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام. من دانشجوی دکتری هستم و حدود ۶ سال هست که برای دکتری به خارج از کشور آمدم. دراین مدت خیلی سخت بود برام تا تونستم جا بیافتم و با توجه به اینکه کار غیر مربوط می کنم خیلی از درسم دور شدم. من دارم مبارزه می کنم که به موفقیت های قبلیم برسم، اما چیزی که هست فکر می کنم خیلی عقب افتادم و خیلی وقتم از دست رفته و دیگه به روز نیستم. این باعث می شه که اهمال کار شدیدی باشم که هر کاری را هم اگه انجام می دم با ترس و اضطراب و رنج کامل انجام می دم. چه کنم که این احساس ها را از خودم دور کنم؟ من دارم با زجر تلاش می کنم برای تزم. با اینکه من عاشق رشته ام هستم.

مهمترین سوال :
حالم خوب نیست و لذتی نمی برم از جوانی ام با اینکه الان باید در اوج شادی و موفقیت باشم.

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

مونا گوشه
مونا گوشه
13 دی 1398 ساعت 19:10

سلام بانوی گرامی

نامه شما را خواندم،تجربه مهاجرت و تحصیل در مقطع دکتری در رشته ریاضی و هم زمان انجام کار غیر مرتبط به منظور تامین معاش در آنجا نشان می دهد که شما دختری توانمند و هدف مند بوده و هستید. و برای رسیدن به خواسته های خود و رسیدن به قله هایی که مد نظرتان است تلاش خود را داشته اید، در موقعیت فعلی درست هست که به واسطه کار نا مرتبط از درس دور شده اید ، اما چه چیزی این معنی  را می کنید که عقب افتاده اید و وقت از دست رفته است. همین الان هم می توانید با تعیین هدف های مرتبط و کوتاه مدت و رسیدن به آنها طعم موفقیت های حرفه ای را بچشید و گام به گام پیش بروید و بتوانید افکار کارآمد تری را جایگزین افکار ناکارآمدی که ناشی از باور های ناکارآمدی میشود را جایگزین کنید. همچنین گذاشتن زمانی برای اینکه شما بتوانید تز را بنویسید و دفاع کنید  و وارد مرحله بعدی زندگی خود شوید  کمی صبوری می طلبد اما به این معنی نیست که لزوما وقت شما تلف شده است و به روز نیستید.

برای غلبه بر اهمال کاری بررسی کنید که چه افکاری در هنگام شروع دارید. این افکار برای شما چه معنایی دارد؟ چه شواهدی برای تایید آنها و چه شواهدی برای رد کردن آنها دارید؟

بیان کردید که با زجر برای تز دارید تلاش می کنید، از خودتان بپرسید چه چیزی و چه فکری قضیه را زجر آور می کند؟گاهی وقتها اگر چه ما شرایط محیطیمان را نمی توانیم تغییری درش ایجاد کنیم با اینحال با تغییر در شیوه نگاه کردن و تفکرمان نسبت به مسئله می توانیم از شدت احساسات ناخوشایندمان بکاهیم.

 از اینکه به ما اعتماد کردید از شما سپاسگزارم

مونا گوشه

خانه توانگری طوبی


معرفی کتاب
غلبه بر اهمال کاری / انتشارات ارجمند

معرفی درس
از اهمال کاری تا پردستاوردی

توصیه های پیشنهادی
رد یابی افکار وقتی می خواهید کاری را شروع کنید و با افکار غیرواقعبینانه چالش کنید
هدف گذاری های واقعبینانه و چشیدن طعم موفقیت های کوچک تر
واقعبینانه ارزیابی کردن موقعیت فعلی به دوز از انتظارات بیش از حد از خود
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه