سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

درمقابل خیانت مجازی پدرم چه رفتاری انجام بدم

پرسش

تاریخ ثبت : 17 خرداد 1398
938  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
دکترِ عزیز , تقریبا 4سالی هست که متوجه شدم که متأسفانه پدرم درگیر هوا و هوسه. (در حد این که تو گوشیش فیلمها و تصاویر بد داره)از وقتی یادم میاد همیشه گوشیش رمز داشته و کسی دست ب گوشیش نمیزنه , مامانمم یکی دوبار اعتراض کرد ولی با پرت شدن گوشی توسط بابام روبرو شدیم! لازمه بگم ما تو شهرستان کوچیکی زندگی میکنیم و تقریبا مطمئنم که خیانت فقط در حد ارتباط تلفنی بوده .اوایل از دست پدرم عصبانی شدم ولی بعدکه بزرگتر شدم بیشتر تونستم درکش کنم و بتونم دوسش داشته باشم مثل قبل,اما همیشه دلم میخواد کاری برای این رابطه بکنم.فالووینگهای پیج اینستاگرام پدرم پر از پیجهای بده و پیج پرایوت هم نیست و نمی دونه که از طریق شمارش پیجش برای مخاطبهاش قابل دسترسیه این در حالیه که تو اجتماع ِِ شهرمون جزء آدم های اسم و رسم داره .چند بار خواستم بهش بگم که حداقل پیج رو پرایوت کنه که آبروش حفظ شه اما نتونستم .مامانم خیلی خیلی مذهبیه و تقریبا می دونه اما نه بلده کاری کنه نه می خواد کاری کنه,خودش رو با فعالیت های مجازیِ مذهبی مشغول کرده وحتی حاضر نیس یه مشاوره بره
روزی کمتر ار 10دقیقه باهم تعامل دارن

مهمترین سوال :
چطوری به پدرم بفهمونم که همه متوجه خیانت مجازیش هستن و چطوری بهش بگم که بدون این که خودش بدونه داره آبروی خودش و خانواده رو می بره و باید تموم کنه این کارهارو یا حداقل بهتر مخفی کنه. و البته. حس نکنه که تصویر ذهنی من. ازش به تصویر بدی تبدیل شده

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

ساجده ودودی
ساجده ودودی
06 آذر 1398 ساعت 07:18

سلام 

احساس شما را درک می کنم حتما باید خیلی سخت باشد که در جایگاه فرزند موارد این چنین سختی را به والدین خود منتقل کنید و حتما احساس مسئولیت زیادی را متوجه خود میبینید . لازم دانستم این موضوع را با شما در میان بگذارم که گاهی آنچه ما برای والدینمان و یا اطرافیانمان کافی یا بهتر میدانیم در واقع انتخاب ماست و در نهایت ممکن است انتخاب آنها نباشد . 

شاید این مثال بتواند بهتر کمک کند در متن خود نوشته اید که مادرتان خود را با فضای مجازی مذهبی سر گرم می کند و رابطه و تعامل زناشویی در طول روز  در حد ۱۰ دقیقه است و حاضر به کمک گرفتن از مشاور هم نیستند . من تصور می کنم حتی اگر شما شرایط مشاور رفتن را هم فراهم کنید انتخاب مادرتان چیز دیگری باشد . اما اینکه پدرتان کارهایی می کند که شما فکر می کنید آبروی خودشان و یا خانواده در خطر است هم جای تامل دارد در نهایت این تصور که عمل یک نفر باعث میشود افراد دیگر از نظر محبوبیت و مقبولیت تحت الشعاع قرار بگیرند فرضیه ایی نه چندان درست است . 

پیشنهاد من به شما این است که مواردی را غیر مستقیم و بدون اشاره به جزییات درباره فضای مجازی برای پدرتان توضیح دهید . 

مثلا می توانید طی یک اتفاقی که برای دوستانتان افتاده و یا مواردی از این دست .. به ایشان امنیت فضای مجازی و ویژگی ها را یادآور شوید شاید بتوانید به ایشان کمک کنید . و بار احساس مسئولیت خودتان را نیز کاهش دهید . 


از اینکه به ما اعتماد کردید سپاسگذارم.

ساجده ودودی

خانه توانگریمعرفی کتاب
تئوری انتخاب / ویلیام گلاسر
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه