پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

واقعا درستترین برخورد تو شرایط م،کم کردن ماه اموزشی؟یا زیادکرددن درخواست حقوق؟

پرسش

تاریخ ثبت : 27 فروردین 1396
4,046  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام.قبل اتمام کارشناسی جویای شغل بودم. تونستم خونه تدریس خصوصی ریاضیو زبان داشته باشم،اونم همیشه ثابت نبودو براگرفتن شهریه داستان داشتم،بعدش شرایطا بقول معروف با پارتی بود، همه جا میگفتن سابقه نیازه و منه لیسانسه واقعا سابقه اجرایی نداشتم که بهش بنازم اما خیلی گشتم و انرژی گذاشتم. اینقد کار مناسب پیدا نکردم ک گفتم دنبال منشی گری و کارا دفتری ساده هم میرم برای شروع پس. باز م نشد که نشد. رفتم دوره4ماهه حسابداری دیدم تا بیشترتقویت کنم خودمو... بعد اتمامش الان بازم مشکل سابقه رو دارم !!
الان جایی برای شروع حسابداری فروشگاه آلات موسیقی بهم گفتن باید دوره منشی گریشو بگذرونم واسه شروع تا بمرحله ی حسابداری برسم.. موقعیتش اموزشگاه موسیقیشونه فعلا برای استارت، همکارا خوبن،مدیر بنظر ادم درستی میاد، مشکلم اینه ک ازکجا معلوم بعد 3ماه اموزشی بازم من رو میخوان یا نه!حقوق این سه ماه اموزشی300تومن هست (اموزشی هم صورت نمیگیره چون توی این یه هفته ک برای اشنایی اولیه رفتم تا تصمیم بگیرم برای شروعش خیلی چیزا رو یاد گرفتم..)موندم واقعا چی درسته،نه میخوام موقعیت ازدست بره و نه اینکه حقی از من ضایع بشه..

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
26 اردیبهشت 1396 ساعت 13:30

سلام دوست گرامی

توضیحات شما را خواندم. دغدغه شما قابل درک است.

یکی از مسائلی که در جامعه ما وجود دارد مسئله یافتن شغل مناسب است. طبیعی است که با توجه به شرایط کنونی جامعه ما، یافتن شغل مناسب کاری راحت نیست اما به معنای عدم یافتن آن هم نیست.

برای یافتن یک شغل مناسب موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • آنچه را که در یک شغل  به دنبالش هستید شناسایی کرده و اولویت های خود را بسنجید.
  • از اینترنت برای پیدا کردن کار مورد نظرتان استفاده کنید مثلا سایت های کاریابی، ارسال رزومه به سایت هایی که برای جویندگان کار مشاغل مورد نظرشان را پیدا می کنند. این سایت ها تمامی مشاغلی را که در آگهی روزنامه ها، سایت های کاریابی و مجلات درج شده اند را جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار می دهند. وب سایت های کاریابی فراوانی وجود دارند که می توانند کار مورد نظرتان را پیدا کنند.
  • یک رزومه ی خوب داشته باشید رزومه ی خوب رزومه ای است که کامل و مختصر باشد و دقیقا بتواند تجربیات و مهارت های شما را مشخص کند چون در خیلی از آگهی های استخدامی کارفرمایان ابتدا رزومه را دریافت کرده و پس از آن به انجام مصاحبه های استخدامی می پردازند و رزومه کامل می تواند کارجویان را به مصاحبه دعوت کند.
  • برای پیدا کردن کار به استاد راهنما یا هر استادی که می شناسید برای پیدا کردن کار مراجعه کنید. اساتید دانشگاه معمولا در بازار کار آشنا دارند و می توانند شما را به کارفرماها معرفی و توصیه کنند.
  • می توانید برای پیدا کردن کار به دوستان و آشنایان خود، به خصوص آنها که در زمینه تخصصی شما کار می‌کنند و مورد اعتماد شما هستند مراجعه کنید.

اما درخصوص شغلی که اخیرا برای شما ایجاد شده چنانچه تمایل دارید در این شغل باشید طبق اصول و ضوابط فروشگاه ادامه دهید. نمی توان با قطعیت گفت که در این کار خواهید بود یا خیر اما بروز دادن استعدادها و توانمندی ها می تواند برای ثابت شدن شما کمک کننده باشد. طبیعی است که مشاغلی که به صورت آزاد جذب نیرو می کنند نمی توانند منبع مطمئنی برای یک کار ثابت باشند و این مسئله دغدغه خیلی از افراد جویای کار است. چنانچه گزینه دیگری دارید می توانید اقدام کنید اما اگر فعلا تنها زمینه شغلی شما همین است مطابق با شرایط، ادامه دهید و همزمان می توانید منابع کاریابی را نیز در نظر داشته باشید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- خانه توانگری

ادبیات محترمانه و بدون قضاوت : 3
کارآمدی پاسخ : 5
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

26 اردیبهشت 1396 ساعت 13:52
ممنون از پاسختون خانوم علی اکبری عزیز.
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه