پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

هدایت رابطه دوستی به سمت ازدواج از طرف دختر

پرسش

تاریخ ثبت : 01 اردیبهشت 1396
4,874  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
دختری هستم ۲۷ ساله و شاغل ...نزدیک به دوماه است با یکی از همکارام (س) که چندماهی از من بزرگتر است اشناشده ام.ایشون درخواست سکس در رابطه داره و من گفتم که اهل رابطه غیر مستقیم نیستم و نیازبه زمانه تا همو بیشتر بشناسیم . ولی مدام بحث داریم دراین مورد..(س) میگه که من از سکس محرومش کرده ام پس ایرادی نداره اگه با من باشه ولی با یک نفر دیگه سکس داشته باشه .....من هم چندبار گفته ام که شرایط من همینه ... اهل رابطه هدفدار هستم ....از طرفی بهم علاقه داریم ولی واقعا از این بحث های بی نتیجه خسته شده ام ونمییدونم چیکار کنم تا غیر مستقیم هدایتش کنم به این که اشنایی ا برای ازدواج باشه نه دوستی ...راهنمایی میخواستم

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
10 اردیبهشت 1396 ساعت 17:47

درود بر شما دوست گرامی

برای دستیابی به شناخت قبل از ازدواج، مدتی معاشرت نمی تواند مشکل داشته باشد. البته مهم این است که مدت زمان این معاشرت معلوم شود و حد و حدود این رابطه حفظ گردد.

بناست در رابطه، شناخت حاصل شود و طرفین با ویژگی های یکدیگر به طور کلی آشنا شوند. شما نوشته اید دو ماه است با این آقا ارتباط دارید و در این دو ماه مدام ایشان علیرغم نظر مخالف شما و اطلاع از مخالف بودن شما، درخواست رابطه جن.سی از شما دارند.

حال، پرسشی که مطرح می شود این است: پسری که نمی تواند به خط قرمزهای شما احترام بگذارد و به رغم حضور شما حرف ارتباط جن.سی با فرد دیگری را می زند چطور می تواند متعهد باشد؟ و اصلا شما چطور به چنین پسری اعتماد دارید؟ ایشان حتی به خود زحمت نمی دهد رفتار بهتری در دوران آشنایی از خود نشان دهد و به حضور شما ارزشی قائل نیست و فقط به فکر رابطه جن.سی است.

با توجه به توضیحات شما، به نظر می رسد ایشان برای تحت فشار گذاشتن شما برای رسیدن به خواسته اش، مسئله ارتباط با یک خانم دیگر را مطرح کرده است. که طبیعتاً چنین چیزی مطلوب هیچ خانمی نیست (اینکه طرف مقابلش برود و با یک دختر دیگر رابطه جن.سی برقرار کند).

شیوای گرامی، به نظر نمی رسد که خواسته ایشان در این رابطه با خواسته شما (ازدواج) همخوانی داشته باشد. ایشان به طور واضح دارد هدفش را از رابطه با شما بیان می کند. شما هم می توانید نظرتان را به ایشان اعلام کنید که هدفتان آشنا شدن برای ازدواج است نه برقراری سکس.

با توجه به متن نامه تان و جملاتی که از ایشان نقل قول کرده اید، بهتر است شما به فکر ایجاد موقعیتهای دیگر باشید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه