پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

پسرم روی چشمش همانژیوم دارد و قرار است مهد کودک برود چکار کنم که اعتماد بنفسش را در مواجه با سوال کودکان دیگر از دست ندهد؟

پرسش

تاریخ ثبت : 02 اردیبهشت 1396
1,610  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام
پسر سه سال و نیمه ای دارم که قرار است به مهد کودک برود و روی چشمش همانژیوم دارد که در حال برطرف شدن است ولی هنوز کاملا بهبود نیافته . تا کنون نزد مادرم میمانده و اطرافیان مستقیما از خودش سوالی در این رابطه نپرسیده اند و خودش هم توجه چندانی به این موضوع ندارد ولی کودکان دیگر که برای اولین بار او را میبینند از خودش سوال میکنند که "چشمت چی شده؟" البته پسرم هنوز جوابی به سوالشان نمیدهد و مفهوم پرسش آنها را نمیداند. ولی اضطراب دارم این موضوع روی اعتماد به نفسش اثر منفی بگذارد. از طرفی به شدت نیاز به گروه همسالان دارد و خودش دوست دارد مهد برود. آیا لازم است خودم توضیح کوتاهی در رابطه با موضوع به او بدهم و عبارت" فرشته ها اینجا رو بوس کردن" رو به او بیاموزم یا اولیا مهد در این رابطه صحبت کنم؟ در حال حاضر بهترین راهکار برای اینکه هم اعتماد به نفسش خدشه دار نشود هم از مزایای مهد کودک بهره مند شود چیست؟
با سپاس

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
03 خرداد 1396 ساعت 13:30

درود بر شما دوست گرامی

طبیعی است مهدکودک فوایدی دارد از جمله مستقل شدن و اجتماعی شدن کودک.

کودکی که در یک محیط عمومی ساعاتی از روز را در کنار کودکان دیگر و مربیان می گذراند به تدریج در انجام کارها و امور شخصی اش مستقل می شود و در مراودات خارج از محیط خانواده موفق تر عمل خواهد کرد. در مهد کودک ها آموزش های مناسب سن کودکان به آنها داده می شود که در پرورش خلاقیت و استعدادهای آنان موثر است.

درخصوص همانژیوم فرزندان، ابتدا چک کنید که این مسئله برای او در چه درجه ای از اهمیت است؟ خودش در این مورد از شما سوالی پرسیده؟

می توانید ابتدا از فرزندتان بپرسید: خودت چی فکر می کنی؟ سپس با جمع بندی آنچه که فرزندتان در مورد همانژیومش می داند به او اطلاعات دهید تا چنانچه احتمال دادید کودک دیگری این سوال را از او بپرسد، فرزندتان به فراخور سنش بتواند ضمن تعامل با دوستان، در این مورد توضیح دهد. اطلاع به مربیان مهدکودک نیز می تواند مفید باشد.

اما اگر میزان عارضه زیاد است و احتمال می دهید که باعث ناراحتی فرزندتان بشود و نیز اینکه می فرمایید در حال برطرف شدن است، در صورت امکان و مشورت با پزشک معالج فرزندتان، تا زمان درمان و یا کمتر شدن عارضه، می توانید مهدکودک رفتن فرزندتان را به تعویق اندازید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

17 خرداد 1396 ساعت 07:49
سپاسگزارم. بسیار محبت کردید.
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه