سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

چگونه احساس تلخم درباره خیانت همسرم را مدیریت کنم

پرسش

تاریخ ثبت : 06 اردیبهشت 1396
6,081  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
خانمی ۲۵ ساله هستم و با همسرم حدود ۳ ساله عقد کردیم.هردو مذهبی.تنش هایی در ابتدای زندگی ما وجود داشت و سردمزاجی ایشون بشدت منو ازار میداد ،متوجه شدم با خانمی ارتباط داره و بعداز متوجه شدن من اظهارپشیمانی کرد و گفت این رابطه فقط در حد چت بوده.پس از مدتی که همچنان سردی ایشون ادامه داشت مجددا متوجه ارتباطش با یه خانم دیگه ای شدم که قبلا به خواستگاری ایشون رفته بود و ما تا مرز طلاق پیش رفتیم البته علنی نشد و مجددا با گذشت من ظاهرا برگشتیم به حالت عادی.حتی روابط جنسی .بار سوم چت بسیار عجیب و سراسر جنسی ایشون رو با یه خانم دیگه دیدم و باز با قسم و ایه گذشت کردم و بار چهارم متوجه ارتباط پیامی به صورت چت خصوصی با دخترخاله ش رو دیدم که متاهله و ظاهرا قبلا نسبت به همسرم احساسی داشته.ادعا کردن دردل بوده
موضوع اینه که درست یا غلط من گذشت کردم امادر مهمانی های خانوادگی ناخواسته دختر خاله همسرم رو می بینم داغ دلم و ناراحتیم واسم زنده میشه و روی روحیه من تاثیر شدیدی گذاشته.جواب سلام اون خانوم رونمیدم. رفتار درست چیه؟گذشت من درست بوده؟ هرروز مرورمیکنم.چندماه اینده قرار عروسی گذاشته شده و من نگرانم

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
12 اردیبهشت 1396 ساعت 23:00

درود بر شما دوست گرامی

توضیحات تان را خواندم. احساس شما قابل درک است. لغزش از سوی همسر درد روحی زیادی دارد. تحمل چنین رفتاری از سوی کسی که بناست نزدیکترین روابط جسمی و روحی را با او داشته باشید مقوله ای فرسایشی محسوب می شود.

درواقع طرف درگير رابطه دوم، آنقدرها که لازمه یک زندگی مشترک است، خود را به همسرش متعهد نمی داند و به ندرت اتفاق می افتد درد و رنجی را که به همسرانشان تحميل ميکند پيش بينی کند. 

همچنین این اتفاق نشان دهنده این است که ازدواجتان برای مدت طولانی دچار مشکل جدی بوده است، خواه آن را تشخیص داده باشید یا نه. ازدواج ارتباطی اختصاصی است که در آن دو نفر یکی می شوند و باید با هم بمانند. 

مرقوم فرموده اید که سه سال است با ایشان در عقد هستید و در این مدت شاهد لغزشهای ایشان بوده اید و هربار از این مسئله گذشت کرده اید. خواهر گرامی، گذشت کردن و بردباری زمانی در زندگی مشترک معنا می دهد که بر پایه تفکر صحیح صورت بگیرد. همچنین فردی که رفتار نادرست از او سرزده تصمیم به ترک آن بگیرد و واقعاً هم آن رفتار را تکرار نکند. 

بار اول که همسرتان لغزش کرده لازم بوده که با برخورد جدی تر شما رو به رو شود. شما می فرمایید که گذشت کرده اید ولی این نوع رفتار شما عملاً باعث شده که ایشان با هزینه های واقعی رفتارش مواجه نشود. زیرا در نهایت، اعتراض شما به اقدام خاصی ختم نمی شود. نادیده گرفتن خطا هم یک اشتباه بزرگ است.

گاهی اوقات خانمهایی که با این وضعیت مواجه می شوند تلاش می‌کنند از خیانت یا لغزش همسرشان چشم‌ پوشی کنند، زیرا تغییرات تازه و مواجه شدن با نتایج این اتفاق و قبول آنها برایشان غیرقابل تحمل است. بنابراین به نوعی، قرار را بر جدایی ترجیح می دهند. 

در نظر  داشته باشید که رفتاری که در دوران نامزدی از همسرتان می بینید پس از ازدواج نمی تواند بهبود یابد، یعنی ازدواج به خودی خود نمی تواند باعث برطر ف شدن یک رفتار اشتباه شود مگر اینکه خود فرد بخواهد از رفتار خود دست بردارد.

با توجه به توضیحاتی که داده اید همسر شما نه فقط از رفتاری که کرده پشیمان نیست، بلکه چند مرتبه دیگر نیز نسبت به انجام این رفتار اقدام کرده است. به نظر می رسد ایشان با نتیجه رفتار خود مواجه نشده که رفتارش را ادامه داده و حتی آن را به ارتباط درون فامیل نیز کشانده است. رابطه ای که در آن یکی از طرفین مدام بلغزد نمی تواند تامین کننده آرامش و آسایش ما باشد و نشاندهنده مختل بودن کارکرد آن رابطه است.

رنان گرامی، لغزس و یا خیانت همسر یک امر پیچیده و در عین حال دو طرفه است. لذا باید بدانید که شما هم در این مورد نقش دارید . نقش خودرا در این مورد وارسی کنید و سهم تان را در این مورد به ویژه در تکرار این اتفاق ببینید. مثلا اینکه اشاره کرده اید به تنشهای اولیه نامزدی و یا سردمزاجی ایشان، اینها نیاز به کمک حرفه ای دارد. شاید نادیده گرفتن برخی مسائل، چنین تبعاتی را برای شما به دنبال داشته است. بنابراین درحال حاضر مشاوره حضوری برای شما توصیه می شود. حتی اگر نامزدتان نیز حاضر به مشاوره نشد، حضور خود شما نیز می تواند برای کمک به گرفتن تصمیم مناسب مفید باشد.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری- خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه