پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

عدم اعتماد کافی در رابطه

پرسش

تاریخ ثبت : 11 اردیبهشت 1396
4,782  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
با سلام دختری 26 ساله هستم در رابطه 4 ساله با سینا و تقریبا جدی هستش از رباطه مون راضی هستم و تا بحال به مشکلی برنخوردیم اما موضوعی که اخیرا منو خیلی ناراحت کرده اینه که سینا دوستی داره ( پژمان ) که به تازگی ازدواج کرده و طبیعت گرد هستش و خیلی مسافرت میره و تو بعضی از سفرها سیناروهم میبره اما اخیرا سفری رفتن که دوتا از دوستان دختر و طبیعت گرد پژمان هم بودن من از موضوع خبر نداشتم و بعد از سفر سینا اومد عکس هارو نشونم داد و خیلی بهم ریختم گفتم کاردرستی نکرده که با کسایی که من نمیشناسمشون رفته یفر اما سینا میگه که دوستای پ)مان هستن و حتی همسر پژمان هم که در سفر نبوده کاملا بهشون اعتماد داره ، من میخوام بدونم رفتار م اشتباه ؟ کلا خیلی حساسم مثلا اینستاگرام سینارو چک میکنم و اگر کسی باشه که نشناسم بهم میریزم ، من دختر زیبایی هستم و همیشه هم موقعیت های خوبی داشتم برای همین میخوام از رابطه ای که انتخاب کردم مطمئن باشم و بدونم که لیاقتمو داره ،لطفا کمکم کنید ممنوم

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
16 اردیبهشت 1396 ساعت 11:34

درود بر شما سامانتا گرامی

علاقه داشتن به یک فرد و رابطه عاطفی با او می تواند باعث توجه خاص به رفتار طرف مقابل گردد. این توجه معمولا به دلیل مهم بودن طرفین برای یکدیگر است و به شرطی که باعث حساسیت بیش از حد و موشکافانه نگردد مسئله ای نیست.

مرقوم فرموده اید که در این ۴سال مشکلی در رابطه تان نبوده و فقط آخرین باری که ایشان با دوستانی که شما نمی شناخته اید مسافرت رفته اند ناراحتی برای شما ایجاد شده است. دوست گرامی، اینکه یکبار مسافرت دسته جمعی ایشان به صورتی که نوشته اید صورت گرفته نمی تواند مشکلی ایجاد کند اما اگر باعث شده که شما احساس خوبی نداشته باشید می توانید در این مورد با ایشان گفتگو کنید. شاید دوست تان از میزان ناراحتی و یا حساسیت شما اطلاعی ندارند. ضمن اینکه ممکن است این نوع معاشرتها برای ایشان فقط به منزله ارتباط در حیطه مورد علاقه بوده باشد و منظور خاصی نباشد.

بهتر است در مورد نوع ارتباطات و معاشرتها با ایشان گفتگو کنید تا بتوانید در این موارد و برخی خط قرمزها و حد و حدودی که مورد نظر هر دوی شماست به توافق برسید. 

مسئله دیگر، چک کردن اینستاگرام ایشان توسط شماست. اینکه شما به فردی علاقه داشته باشید می تواند سبب توجه ویژه شما به او شود اما نه در حدی که اگر کسی را در صفحه ایشان دیدید که نمی شناختید باعث بهم ریختگی شما شود.

شما با این نوع چک کردن به نوعی فضای عدم اعتماد را ایجاد می کنید. بخصوص اینکه اگر آقاسینا هم در جریان این چک کردنها باشند به نوعی این پیام را به ایشان می دهید که: تو قابل اعتماد نیستی و باید کنترل شوی.

دقت بفرمایید که اگر به طور معمول این نوع حساسیت در رفتار شما وجود دارد ممکن است اعتماد به نفس کافی نداشته باشید و در نتیجه این نگرانی برایتان وجود داشته باشد که فردی جایگزین شما شود. 

شما مدت ۴سال است که آقاسینا را می شناسید. این زمان مدت خوبی بوده تا نوع معاشرت ها و اخلاق ایشان و نیز میزان پایبندی و تعهد ایشان را چک کرده باشید. صرف اینکه ایشان یک مرتبه به چنین مسافرتی رفته نمی تواند دلیل نگرانی باشد. اما همانطور که خدمت شما عرض شد گفتگوی بالغانه می تواند به شما در مورد ارتباطات و معاشرتها کمک کند تا بتوانید به نگاه مشترکی در این خصوص دست یابید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه