سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

فوت نامزد و عشق مبهم

پرسش

تاریخ ثبت : 29 اردیبهشت 1396
4,261  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام.خسته نباشید.دوست من با معارفه خانواده ها بدون عشق اولیه عقد کرد با نامزدش محمد سر نبوده همین حسه عشق بینشون مشکل داشت با اینکه محمد پسره خوب و عاقلی بودخوش اخلاق و پاک ولی علاقه خاصی بینشون نبود و کارشون ب بحث طلاق هم کشید.تا اینکه محمد سرطان بدخیم گرفت و درگیر نامزدش و سرطانش بود. تا اینکه متاسفانه سال قبل عاشق علی دوسته محمد شد..این حس رو بعد از چن ماه با پیام ب علی گف و علی در جواب فقط گف تموم کنید خواهش میکنم خداحافظ برا همیشه..تا چن ماه مژده پیام نداد و سعی کرد فراموش کنه ولی حسش قوی تر شد تا اینکه قضیه خواستگاری علی رو فهمید و دوباره پیام داد بهش.و جالب اینکه خواستگاری رو علی بهم زد ولی ب پیام مژده ج نمیداد دیگه بعد از این قضیه مژده فک کرد اونم حس داره و هر وقت خیلی دلتنگ و ناراحت میشد بهش پیام میداد اگرچه هیچ وقت علی ب پیاماش ج نمیداد..هفته قبل نامزدش ب رحمت خدا رفت..الان خیلی افسردس بخاطره فوت نامزدش و عشقی ک ب علی داره...و در عین حال عذاب وجدان ک سراغش میاد تو این مدت خیلی اذیته بعدفوت محمد علی بهش حتی تسلیت نگفته و نمیدونه با این حسه عشق چیکار کنه اونم حس داره بهش یا ن؟

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
09 خرداد 1396 ساعت 13:51

سلام بهنوش گرامی

یک رابطه عاطفی مثبت مشخصات خود را دارد. 

صرف اینکه کسی برای ما مطلوبیت داشت نمی توان گفت می توان با او ارتباط داشت. کما اینکه نمی توان فردی را که به ما علاقمند نیست به زور وادار به برقراری رابطه کرد. البته اینها در مواقعی است که طرفین رابطه، متعهد به فرد دیگری نبوده و درگیر رابطه دیگری نباشند.

دوست شما از همان ابتدا راه را اشتباه رفت و سرمایه گذاری مناسبی نکرد. اشتباه اول ایشان ازدواج با کسی بوده که برایش جاذبه نداشته. 

اشتباه بعدی نیز تصمیم به ارتباط دیگر؛ بدون مشخص کردن رابطه ای بوده که ایشان به عنوان نامزد عقد کرده ی همسر مرحومش در آن قرار داشته. 

اشتباه دیگر نیز چسبندگی و ابراز علاقه به کسی بوده که صراحتا عدم تمایل به رابطه با ایشان را اعلام کرده و درخواست خداحافظی از دوست شما را داشته است.

بهتر این بود که اگر نامزد دوست تان برایش جذابیتی نداشت به جای علاقمندی به فرد دیگر، تکلیف رابطه با نامزدش را مشخص می نمود. بدیهی است که جداشدن از نامزد در دوران عقد هزینه های کمتری دارد نسبت به علاقمندی به فردی غیر از نامزدش که در آن مقطع، شرعاً و قانوناً همسر ایشان به حساب می آمد.

بهنوش گرامی، با در نظر گرفتن اتفاقات پیش آمده برای دوست تان و نیز با توجه به شرایط روحی ایشان پس از فوت همسر و مسائلی که در رابطه با علاقه به آن آقا داشته، ضمن اینکه توصیه می شود از این رابطه فاصله بگیرند بهتر است به یک مشاور مراجعه نموده و حضوراً کمک حرفه ای بگیرند.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

19 خرداد 1396 ساعت 01:05
متشکر...خیلی لطف کردین...خسته نباشید...
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه