سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

خیانت همسر

پرسش

تاریخ ثبت : 17 خرداد 1396
5,953  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام. همسرم بعد از 16 سال زندگ مشترک در آتانه 38 سالگی(همسنیم) با داشتن یک دختر 6 ساله به خواهرم پیشنهاد رابطه داده که اون م رد کرده. این در حالی هست که او این 16 سال پاک ترین فردی بود که می شناختم. هنوز همسرم و خواهرم نمی دونن که من موضوع رو فهمیدم و دارم از درون متلاشی میشم ودیگه نمیتونم ادامه بدم. من از بیماران دکتر شیری هستم و خواهش میکنم بهشون استیصال منو اطلاع بدین و بگین به کمکشون نیاز دارم

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
07 آذر 1397 ساعت 13:32

درود بر شما

توضیحات شما را خواندم. قابل درک است که وقتی با چنین شرایطی در زندگی تان مواجه می شوید عزت نفستان آسیب بخورد. اعتماد به همسر، احساس امنیت و آرامش را تقویت می‌کند و از مسائل اساسی و زیربنایی زندگی مشترک است. اینکه شما پس از این ماجرا دچار احساسات ناخوشایندی شده اید غیرطبیعی نیست. ترس، خشم، انتقام، شک، بی‌ اعتمادی، احساس شکست، بی میلی به ادامه زندگی مشترک، یا به قول شما احساس استیصال و... از مواردی هستند که ممکن است به سمت شما هجوم بیاورند. به ‌خود زمان دهید که از پس این احساسات بر بیایید و تصمیم درست را بگیرید.

  • هر آدمی ممکن است دچار لغزش یا خیانت شود. چنین پیشامدی گاهی اوقات دلایلی ساده می تواند داشته باشد. همچنین خطا و لغزش را وقتی تعریف می‌ کنیم که فرد از چهارچوب و خط کشی ما گذشته باشد.
  • ابتدا نوع رابطه خود و همسرتان را مورد بازنگری قرار دهید. این اتفاق یک شبه پیش نمی آید. شاید زندگی تان زنگ خطرهایی داشته که شما آنها نادیده گرفته بودید.
  • گاهی اوقات نوع رفتار یکی از زوجین سبب می شود که بستر لازم برای خیانت یا لغزش فراهم شود. بهتر است روابط خود در مدت اخیر را بازبینی کرده و سهم خود را ببینید. اینکه بدانید رفتار شما بر نوع رفتار همسرتان تاثیرگذار است می تواند به شما و ایشان کمک کند که مسئله، دوباره تکرار نشود.
  • گفتگو با همسر و بیان احساسات خود و شنیدن احساسات او، شفاف سازی در زندگی زناشویی تان و توجه به نکاتی که شاید تاکنون توجهی به آنها نداشته اید می تواند به شما کمک کننده باشد.
  • از بین بردن اعتماد همسر می تواند شکل رابطه زن و شوهر را تا مدتی تحت تاثیر خود قرار دهد. طبیعی است که مدتی طول بکشد تا رابطه به حالت اولیه خود برگردد و اعتماد حاصل شود. فکر نکنید‌‌ همان صمیمیت اولیه باید به سرعت به رابطه‌ تان برگردد و گمان نکنید سلامت فکرتان را باید ظرف چند روز به دست بیاورید. هم شما و هم ارتباط‌ تان به زمانی برای ترمیم شدن احتیاج دارید. مراجعه حضوری به یک زوج درمانگر خدمت شما پیشنهاد می شود.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری طوبی

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه