پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

انتخاب اجباری یا پذیرش تنهایی ؟

پرسش

تاریخ ثبت : 19 خرداد 1396
4,236  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام
مهندسم بخاطر نداشتن سابقه وپارتی بی کار موندم .دوست دارم از خونوادم مستقل بشم چون در امدی ندارم نمی تونم .یه بار هم به یکی پیشنهاد ازدواج دادم که ردم کرد .اما همیشه این نگرانی بامن بود که بیکاری و بی پولی رو چیکار کنم...
با زیادی سن فشار برا ازدواج روم زیاد شده. خودشونم می دونن ما از لحاظ مالی خیلی ضعیفیم . میگن تو بگیر خدا می رسونه ...(پدرم معتقده اگه زن بگیرم به خاطر اونم که شده تن به هر کاری می دم ) خودم رو می شناسم نمی دم .ازدواج بدون کار ودرامد از نظر من حماقته .
پرتوقع نیستم اما سلیقه من تو انتخاب دختر معمولا گزینه هایی هست که برای نزدیک شدن به خونوادشون باید حداقل هایی مثل کار رو داشته باشم .با شرایط الان گزینه هایی خلاف سلیقه ام پیشنهادمیشه.آیا صبرکنم تا کار پیدا کنم یا دست رودلم بزارم باکسی ازدواج کنم که فقط یه انتخابه ؟از طرفی تحمل تنهایی رو ندارم
واز طرف دیگه به هر قیمتی نمی خام ازدواج کنم . 'گاهی ناامیدانه به خودکشی فکر می کنم. تیپ شخصیتم اصلاح گره.
سخت گیر ومشکل پسند نیستم اما عقلم میگه بدون کار ازدواج ریسکه...
آیا ترسم غیرمنطقیه؟
باتشکر

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
04 شهریور 1396 ساعت 16:06

سلام دوست گرامی

میل به دوست داشتن و دوست داشته شدن و تشکیل خانواده یک خواسته طبیعی در وجود هر فردی است. یعنی اصل مسئله، یک خواسته بجا است. ولی آنجا که بحث ازدواج، جدی می شود، یک سری پیش نیازهایی لازم می شود که برای داشتن یک ازدواج موفق، ضرورت دارد. یعنی کسی که می خواهد ازدواج کند باید به یک سری بلوغهایی دست یافته باشد که به آنها بلوغ ازدواج می گویند. یکی از این بلوغها، بلوغ اقتصادی و مالی است.

  • بلوغ مالی و اقتصادی بدین معنا نیست که فردی در همان ابتدای ازدواج از تمکن فراوان مالی برخوردار باشد، بلکه به معنای داشتن یک شغل ثابت، توان برنامه ریزی مالی برای زندگی آینده و مدیریت مالی زندگی است.
  • خواسته شما مبنی بر تشکیل زندگی قابل درک است، اما یکی از مهمترین مسئولیتهای یک آقا در زندگی، تامین مالی خانواده است. طبیعی است وقتی شما چنین آمادگی را هنوز کسب نکرده اید تشکیل خانواده با توجه به هزینه های معمول جامعه ما، نمی تواند امری مثبت تلقی شود. مسائل مالی خانواده، شوخی نیست و وقتی شما با شناختی که از خودتان دارید می دانید که به خاطر ازدواج، تن به هر کاری نمی دهید، ازدواج نمی تواند معجزه کند و از شما فرد دیگری بسازد. ضمن اینکه اگر دخترخانمی به دلیل بیکار بودن شما تقاضای ازدواج تان را رد کند، کاری غیرمنطقی انجام نداده است.
  • در مورد اشتغال نیز توجه بفرمایید که نیافتن شغلی متناسب با تخصص دانشگاهی و بعضا حتی غیرمرتبط با آن؛ صرفا مشکل شما نیست و خیلی از افراد فارغ التحصیل جویای کار، با چنین مشکلی مواجه هستند. یعنی با مشاغلی مواجه می شوند که آن را در شان خود و یا همسو با تحصیلات شان نمی بینند و بدین ترتیب از اشتغال بازمی مانند.
  • قابل درک است که شما هم مثل هر فردی مایل باشید که در شغلی متناسب با تحصیلات تان مشغول به کار شوید اما چنانچه یافتن شغل متناسب برایتان میسر نشده و از سوی دیگر تمایل به ازدواج دارید، لازمست به بیکاری خود خاتمه دهید. خیلی از افرادی که وارد بازارهای کار شده اند به قول شما پارتی نداشته اند و با تلاش خود در زندگی موفق شده اند.
  • پس بهتر است به جای اینکه بیکاری خود را به عواملی مثل نداشتن سابقه و پارتی نسبت دهید و حالت قربانی به خود بگیرید، اولا سهم خود را در نوع تصمیمهایی که تاکنون در زمینه شغلی در زندگی گرفته اید ببینید، و سپس برای اینکه بتوانید تغییر مثبت در زندگی خود ایجاد کنید، ایراداتی که در نوع انتخابها و تصمیمهای خود داشته اید را برطرف کنید.
  • مراجعه به منابع کاریابی، منابع اینترنتی، پرس و جو از آشنایان و دوستان دانشگاهی و یا اساتید، منابعی هستند که می توانند به شما در یافتن شغل، کمک کننده باشند.
  • شروع کردن یک زندگی بدون داشتن هیچ شغل و درآمد، توصیه نمی شود.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه