سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

چطوری میشه دوباره اعتماد دوستم رو جلب کنم

پرسش

تاریخ ثبت : 29 خرداد 1396
4,395  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
من و دوست پسرم حدود ۱سال و نیم هست که در رابطه هستیم .ایشون قصد داشتن تا آخر تابستان رابطمون رو رسمی کنن.یه آقایی به عنوان دوست اجتماعی حدود ۶ سال بود که با من در ارتباط بودن و متاسفانه من نتونستم مرز دوستی رو برای ایشون مشخص کنم و ایشون پیام ها و جوک های غیر اخلاقی برای من میفرستادن چند بار بهش تذکر دادن که اینکارو نکنه ولی متاسفانه فایده نداشت تا اینکه یکبار دوست پسرم این پیام رو دید حدود ۷ ماه پیش ناراحت شد به شدت ولی حرف از تموم کردن رابطه نزدن و حالا بعد از ۷ ماه که به زمان مشخص شده برای ازدواج نزدیک شدیم به من میگن که دیگه قصد ازدواج با من رو ندارن با اینکه من دیگه با اون پسر هیچ ارتباطی نداشتم از ۷ ماه پیش ولی دوست پسرم فکر میکنه رابطه ی ما بیشتر از اون پیام ها بوده .الان هم دوست پسرم واقعا دوستم داره نمیخواد دوستیمون رو قطع کنه فقط میگه ازدواج نکنیم. الان میخوام بدونم راهی هست که من بتونم اعتمادشو مجدد به دست بیارم و از تصمیمش منصرفش کنم؟واینکه اگر امکانش نیست آیا من باید این دوستی رو تموم کنم یا ادامه بدم؟

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
30 آبان 1396 ساعت 13:54

سلام طناز گرامی

توضیحات شما را خواندم. 

پرسشی که مطرح می شود این است که با توجه به عدم تمایل ایشان به ازدواج و تمایل اینکه صرفا دوستی را ادامه دهند، شما تا چه زمانی می توانید به همین صورت بلاتکلیف باقی بمانید؟ 

همچنین اگر دلیل ارتباط کنونی شما ازدواج با این آقا بوده، بهتر این بود که با قاطعیت بیشتری در برابر فردی که دوست اجتماعی شما بوده اند برخورد می کردید. طبیعی است رابطه ای که با هدف آینده مشترک ادامه دارد، مهمتر از روابط مجازی با فردی است که علیرغم تذکر شما، خطوط قرمزتان را نادیده گرفته.

دوست عزیز؛ یک سال و نیم، فرصتی بوده که شما و ایشان بتوانید در مورد همدیگر شناخت لازم را به دست بیاورید. نوع حساسیت ایشان در برابر پیامی که آن آقا به شما داده مسئله ای است که جای تامل دارد. ناراحت شدن و واکنش ایشان قابل درک است اما اینکه به این دلیل بخواهند قید ازدواج باشما را بزنند رفتاری است که شدت آن با میزان اتفاق پیشامده همخوانی ندارد. 

بنابراین ضمن اینکه بهتر است این رابطه را تمام شده بدانید، به دنبال این باشید که رفتارهای ناکارآمدی که سبب شد سرانجام این ارتباط اینگونه باشد (نوع رابطه عاطفی شما و دوست تان؛ صمیمیت غیر قابل قبول دوست اجتماعی تان؛ پیام های غیراخلاقی ایشان علیرغم تذکر شما و..) را شناسایی کنید تا بتوانید ضمن بازبینی نوع رفتار خود، از تکرار این موارد در زندگی آینده خود جلوگیری کنید.


با احترام

علی اکبری


معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه