پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

انتخاب همسر و ارتباط عاطفی با مردی که از همسر جدا و یک پسر دارد

پرسش

تاریخ ثبت : 31 خرداد 1396
3,813  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام.6 ماه برای اشنایی جهت ازدواج با اقایی که معرفی شدند اشنا شدم. ارتباط خوبی بود. ایشان هنوز از همسر اول جدا نشدند و در حال پرداخت مهریه هستند. 6 ساله جدا زندگی می کنند. فرزند پیش مادر در شیراز هستند. ایشان میگن من بخاطر قولی که دادم تا 2 سال (از سال 94تا96) پذیرفتم که ایشان را طلاق رسمی ندهم تا خودشو جمع و جور کنه و بعد ثبت محضر بشه. و بخاطر قولی که دادم نمیتونم عهد بشکنم. تو این مدت هم با مخالفت من گفتند بازه اشنایی باشه.مادرا مون در جریانن. الان بعد از 6 ماه : ایشان درس و کار را بهانه درگیری های هر روزه می دانند. کمترین هدیه از ایشان به من رسیده. قدرت طلب هست. هنوز اثار تلخی زندگی قبل و درش میبینم. علت طلاق عدم سازگاری خانوم مطرح شده و ایشانم درخواست طلاق دادن. من با شرایط ایشان کنار امدم. اما عزت نفس و اعتماد به نفسم برام مهمه. نمی خام بنا ضعف بگذارم. حس میکنم وقتی اینطور سرد میشه من دارم از دستش میدم. سه هفته به بهانه امتحانات ارشد منو ندید بااینکه معتقدم ادم عاشق یک وقتی خالی می کنه. من مدام پیشنهاد ملاقات میدم.با منطق خودش در همه چا منو مجاب می کنه.

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
04 شهریور 1396 ساعت 16:08

درود بر شما

زندگی ما پر از لحظاتی است که باید تصمیم هایی برای آینده خود بگیریم. بعضی از تصمیمات ما تاثیر کوتاه مدت دارند و برخی تاثیر بلندمدت. در این بین، تصمیمهایی هم هستند که از همان ابتدا محکوم به شکست هستند، هرگونه ارتباط با مرد متاهل نیز از جمله ی این تصمیمهاست.

توجه بفرمایید:

  • آیا شما اطلاعات دقیق و مطمئن از ایشان دارید؟ یعنی صحت گفته های ایشان مبنی بر جدایی 6ساله از همسرشان بر شما معلوم شده؟
  • در مورد راست گفتن سایر گفته های ایشان به خودتان نیز اطمینان دارید؟  این جمله ایشان که " من بخاطر قولی که دادم تا 2 سال (از سال 94تا96) پذیرفتم که ایشان را طلاق رسمی ندهم تا خودشو جمع و جور کنه و بعد ثبت محضر بشه. و بخاطر قولی که دادم نمیتونم عهد بشکنم" کمی دور از منطق ذهنی است. اگر این آقا اینقدر به قولش متعهد است، به چه دلیل تا مشخص نشدن تکلیف زندگی اش وارد رابطه با شما شده؟
  • مردانی که متعهد به همسرشان نیستند و ادعا دارند که در حال جداشدن از همسرشان هستند معمولا بهانه هایی شبیه هم دارند، مثلا: تا بفهمم چی شد زنم دادند، زنم ناسازگاره، زنم مشکل روحی و روانی داره، نگران بچه ام هستم که تاحالا تحملش کردم، پول ندارم مهریه بدم که طلاقش نداده ام، زنم اخلاق نداره و...
  • ممکن است ایشان در زندگی با همسرش واقعا اختلافاتی هم داشته باشد ولی با توجه به محتوای نامه شما به نظر می رسد از شما فقط برای تمدد اعصاب و روحیه استفاده کرده است و تصمیم جدی در مورد شما نداشته.
  • دوست گرامی، این آقا یا در حل مسائل خانوادگی خود ناتوان بوده و بلوغ کافی ندارد، یا اینکه اصلا مشکل خاصی نیست و فقط به دنبال تنوع طلبی است. در هر حال این شما هستید که با یک تصمیم قاطعانه و خاتمه دادن به چنین رابطه بی سرانجامی، جلوی نوع رفتار ایشان و از دست رفتن عمر خود را خواهید گرفت. شما حق دارید که عشق را تجربه کنید ولی در چنین رابطه ای و با چنین فردی نخواهید توانست. ادامه دادن چنین رابطه ای فقط به شما آسیب خواهد زد و بهتر است بیش از این، سرمایه گذاری عاطفی صورت نگیرد.


از اعتماد شما سپاسگزارم

 علی اکبری-خانه توانگری

معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

پاسخ پرسشگر

15 شهریور 1396 ساعت 12:34
خانم دکتر اکبری ممنون از پاسخ شما.
نوش دارو پس از مرگ سهراب شد.ایشان بعد از 8ماه خودشون رابطه رو با بهانه تراشی قطع کردند. سفر رفتن و به زندگی خودش می پردازه. اما من مدام خاطرات و سکانس هایی که باهاش داشتم و حرفهایی که باور کرده بودم(باور) رو مرور م یکنم. میدونم دردی دوا نمیشه اما این ادم به من حرفهایی زد جهت ازدواج و تعهد و تشکیل زندگی و مشاوره و ... و بعئ کاملا در روز روشن همون مکانی که این حرفهارو زد، رسما زدن زیر حرفاشون و رفتند.بازی با روحیه و اعتماد من.رسما گم شدم و سرگردون.و الان با دیدن عکسهای سفر و متنهای اینتسگرامش اتیش میگیرم. فقط توی حرف لود در عمل خالی.نمیدونم با این حس رکب خوردن چطور کنار بیام.؟هز زمان تلاش می کنم کمی ارام باشم و خوددار ولی برای کسی که باور و نگاه م نو از تجرد به سمت تاهل و تعهد کشوند چطور به این راحتی زمان خوب سپری میشه و من در خودم غوظه ورم.
معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سوال شما با موفقیت ثبت شده است و پس از بررسی درمانگر پاسخ خواهیم داد

سوالات مشابه