سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

خیانت شوهر

پرسش

تاریخ ثبت : 08 تیر 1396
11,112  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام خدمت مشاورین محترم امیدوارم لطف کنید پیام منو بخونید و جواب بدید
من خانمی 39 ساله و شوهرم 48 ساله هستند. مدت 3 ساله ازدواج کردیم. یک پسر 2 ساله دارم. دوران بارداری بسیار سختی داشتم. در طول این مدت همسرم رو بسیار تنها میذاشتم و روابط زناشویی هم نداشتیم. از اواخر دوران بارداری متوجه خیانت های همسرم شدم. با ایشون صحبت کردم. و روش و رفتارم رو اصلاح کردم. ولی چند ماه بعد همسرم با استفاده از تلگرام با یکی از دوست دخترهای سابقش روابطش رو شروع کرد. باز هم من با ایشون صحبت کردم و دوباره من پیشقدم شدم برای شروع روابط جدیدمون. چون در طی این چند بار که از خیانت ایشون مطلع میشدم روابط ما به هم می ریخت. چه عاطفی چه زناشویی چون ایشون هیچ موقع ابراز تأسف یا پشیمونی نمیکرد. حتی عذرخواهی هم نمیکرد. میگفت حقمه و کار اشتباهی انجام ندادم. ولی باز هم من پیشقدم شدم و برای زندگیم دوباره از نو شروع کردم. تا الان هم دو بار دیگه خیانت کردن. از نظر روابط زناشویی و عاطفی کاملا از هم فاصله گرفتیم. دیگه کاری به کارش ندارم خسته شدم از بحث و جدل و گفتگو. ایشون هیچ کاری به من نداره و توجهی به من نمیکنه.

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
07 مهر 1396 ساعت 10:55

درود بر شما ساغر گرامی

توضیحات تان را خواندم. احساسی که تجربه می کنید قابل درک است.

اعتماد به همسر، احساس امنیت و آرامش را تقویت می ‌کند و از مسائل اساسی و زیربنایی زندگی مشترک است.

طبیعی است که دیدن لغزشهای همسر فضایی از نا امنی را در رابطه با زندگی مشترک ایجاد می کند و کارکرد خانواده را با اختلال روبرو خواهد کرد. در این میان نوع واکنش همسر نیز می تواند عامل مهمی به حساب آید. گاهی اوقات، کسی که خیانت دیده باور نمی‌کند این اتفاق افتاده است و به جای تلاش برای بهبود وضعیت با انکار این موضوع، مشکلاتش را پیچیده‌تر می‌کند. 

درواقع طرف درگير رابطه دوم، آنقدرها که لازمه یک زندگی مشترک است، خود را به همسرش متعهد نمی داند و به ندرت اتفاق می افتد درد و رنجی را که به همسرش تحميل ميکند پيش بينی کند. 

همچنین این اتفاق نشان دهنده این است که ازدواجتان برای مدت طولانی دچار مشکل جدی بوده است، خواه آن را تشخیص داده باشید یا نه. ازدواج ارتباطی اختصاصی است که در آن دو نفر یکی می شوند.

خواهر گرامی، گذشت کردن و بردباری زمانی در زندگی مشترک معنا می دهد که بر پایه تفکر صحیح صورت بگیرد. همچنین فردی که رفتار نادرست از او سرزده تصمیم به ترک آن بگیرد و واقعاً هم آن رفتار را تکرار نکند. 

گاهی اوقات خانمهایی که با این وضعیت مواجه می شوند تلاش می‌کنند از خیانت یا لغزش همسرشان چشم‌ پوشی کنند، زیرا تغییرات تازه و مواجه شدن با نتایج این اتفاق و قبول آنها برایشان غیرقابل تحمل است. بنابراین به نوعی، قرار را بر جدایی ترجیح می دهند. رابطه ای که در آن یکی از طرفین مدام بلغزد نمی تواند تامین کننده آرامش و آسایش ما باشد و نشاندهنده مختل بودن کارکرد آن رابطه است.

به نظر می رسد که همسر  شما هرگز با بهای واقعی رفتارش مواجه نشده و هر بار کوتاه آمدن شما باعث شده به این نوع لغزشها ادامه دهند. مسئله اینجاست که وقتی یک رفتار، بارها تکرار شود نمی توان آن را به حساب خطا کردن گذاشت یعنی احتمال تکرار این رفتار از سوی همسرتان باز هم وجود خواهد داشت. ممکن است کسی که خیانت می کند دارای مشکلات شخصیتی باشد که البته تشخیص قطعی این مسئله بر عهده رواندرمانگر یا روانپزشک می باشد. 

در حال حاضر خدمت شما توصیه می شود همراه همسرتان به یک زوج درمانگر مراجعه نمایید و چنانچه ایشان هم تمایل به مشاوره نداشتند خود شما نیز می توانید به یک درمانگر مراجعه نمایید تا بتوانید تصمیم مناسبی برای زندگی تان بگیرید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری-خانه توانگری


معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه