سوال خود را هم اکنون بپرسید

پاسخ متنی و صوتی

توسط درمانگران، مشاوران و روانشناسان

دریافت در کمتر از ۲۴ ساعت

به صورت محرمانه و کاملا خصوصی

پرسش خود را هم اکنون از مشاوران ما بپرسید...
ارسال سوال

خیانت های مکرر پدرم و افسردگی و انفعال شدید من

پرسش

تاریخ ثبت : 09 تیر 1396
4,919  بازدید
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست
سلام.دختری 26ساله هستم.همیشه ازلحاظ تحصیلی عالی و ممتاز بودم و پدری بسیار کمالطلب و سختگیر که با یک نمره 19 تمام خوبی ها و شایستگیهامو زیر سوال میبرد و همیشه ازم ناراضی بود. از 10 سال پیش متوجه خیانتهای پدرم شدم . ابتدا انکار و فراموش کردم هرچند که تاثیر این کارهای او در روابط آشفته و ناموفق دوران دانشگاهم کاملا مشخص بود. از همون دوران دچار رها شدگی و بی ارزشی شدید شدم ولی خب باز سکوت کردم. تا اینکه از 3سال پیش که دانشگاهم تمام شد و در خانه بودم دوباره متوجه خیانتهایش شدم و اینبار توان فراموش کردن نداشتم چون فقط خیانت نبود و با مادرم بسیار بدرفتاری میکرد. یک بار هم که میخواست مادرم رو کتک بزنه و من خواستم ازش دفاع کنم میخواست منو بکشه. از همون موقع افسردگی و غصه خوردن مداوم و روزهای بد من شروع شد.الان بیشتر از 2ساله که مدام خودخوری میکنم. تمام اراده و پشتکار و استعداد هام کمرنگ و حتی زیبایی ظاهریم از بین رفته اند. مدام نگرانم که آینده من توسط پدرم نابود شود و حس میکنم قرار نیس ازدواج خوبی داشته باشم. هیچی رابطه ای با جنس مخالفم ندارم و از پدرم بشدت متنفرم. کاملا درماندم. کمکم کنید

مهمترین سوال :

پاسخ نوشتاری پاسخگر به سوال شما

فاطمه علی اکبری
فاطمه علی اکبری
02 مهر 1396 ساعت 15:51

درود بر شما

قابل درک است که بودن در فضایی که عمده رفتارهای افراد مورد انتقاد واقع شده و والدین، در خصوص مواردی مانند درس، سختگیری از خود نشان می دهند می تواند سبب احساسات ناخوشایند شود.

همچنین بروز تنش و ناسازگاری بین پدر و مادر و دیدن اختلافات و درگیری های آنها نیز می تواند تاثیر نامطلوبی بر روح و روان فرزندان آن خانواده بگذارد.

اما اینها بدان معنا نیست که وجود این شرایط، دلیل خوب زیستن فرزندان نباشد. شما دخترخانم کوشایی بوده اید که علیرغم شرایطی که ذکر کرده اید تحصیلات دانشگاهی داشته و تلاش خود را کرده اید. حتما ویژگی های مثبت دیگری هم دارید که در اینجا به آنها اشاره نکردید.

نوع اختلافات والدین شما نشاندهنده وجود مسائل حل نشده و مشکلات دیرینه ای است که توسط والدین شما مغفول مانده و خود را به صورتی که مرقوم نمودید نشان داده است. توجه بفرمایید که رابطه زناشویی از جمله مسائل خصوصی است که کسی اجازه ورود به آن را ندارد حتی فرزندان. پس بهتر است با مدیریت ذهن، وقت و فکر خود را درگیر مسئله ناسازگاری والدین و یا خیانت پدرتان نفرمایید. شما در سنی هستید که قابلیت داشتن فردیت مطابق با سن و سالتان و استقلال فکری از خانواده را دارید. طبیعی است که بروز این ناسازگاری ها می تواند تاثیرات منفی بر شما بگذارد اما اگر هم بنا باشد که کسی به فکر بهبود رابطه باشد، والدین شما خواهند بود نه شما.

پس بهتر این است که به جای اینکه تمام تمرکز خود را بر نوع رفتار پدرتان بگذارید به فکر تغییری در زندگی خودتان باشید. البته می توانید مادرتان را تشویق کنید که به مشاور مراجعه کنند اما نمی توانید اجباری در تغییر سبک زندگی و رابطه ایشان و پدرتان داشته باشید.

همچنین اشتغال از جمله مواردی است که می تواند به شما در داشتن یک حال خوب کمک کننده باشد. البته بدیهی است که با توجه به شرایط جامعه ما یافتن شغل کار راحتی نباشد اما شما می توانید برای ایجاد تغییر در شرایط کنونی تان، در زمینه ای متفاوت با تحصیلات تان مشغول به کار شوید تا به مرور زمان بتوانید شغل مناسب بیابید. در نظر داشته باشید که صرف بودن در محل کار نمی تواند تغییر ناگهانی در شرایط ما ایجاد کند، اما دور شدن از محیطی پرتنش می تواند برای شما مفید باشد.

ضمن اینکه مواجه شدن با دوستان و همکارانی که ازدواجهای موفق داشته اند و استفاده از تجارب آنها می تواند کمک کند ذهنیت ناخوشایندی که در شما ایجاد شده بهبود بیابد تا بتوانید ازدواجی مناسب داشته باشید.


از اعتماد شما سپاسگزارم

علی اکبری_خانه توانگری


معرفی کتاب :
+
معرفی فیلم/مقاله :
+
معرفی دروس غیر حضوری :
+
اکشن پلن :
+
ثبت و ویرایش پاسخ
لغو درخواست

سوالات مشابه